pistole od Herpy z obchodu modely.biz

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod VoVo » stř 11 úno, 2009 4:52 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:52 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod dan » stř 11 úno, 2009 6:36 pm

Lihovky jsou perfektní, já je bohužel nemohu používat, neb se u mě projevila alergie na líh.

Používám barvy vallejo air ty jsou už namíchaný a v pistoli s tryskou 0,3 nemusím níc ředit, stačí protřepat nalít do pistole a po stříkání umýt vodou. Schne to rychle nesmrdí to a barvy krásně kryjou.

Jinak co se týká té pistole BD 202, myslím si opravdu, že není špatná, chce to prostě vetší údržbu a dokonalejší přípravu barvy 5 ml nádoba stačí bohatě, já při nástřiku vagonu dávám do pistole max 4-5 kapek barvy a to mi ještě zbyde v pistoli. Ale zase ty zkušenosti který získáš k nezaplacení :D
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Martin HO » stř 11 úno, 2009 8:21 pm

dan píše:Lihovky jsou perfektní, já je bohužel nemohu používat, neb se u mě projevila alergie na líh.


Doufám že ne na čistý .... .
Martin HO
 

Příspěvekod Pavel-HP » stř 11 úno, 2009 9:28 pm

Martin HO píše:
dan píše:Lihovky jsou perfektní, já je bohužel nemohu používat, neb se u mě projevila alergie na líh.


Doufám že ne na čistý .... .



Nezdá se ...
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod VoVo » stř 11 úno, 2009 9:31 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:52 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod dan » čtv 12 úno, 2009 6:08 am

Nemůžu stříkat s lihovkama s origo ředidlem stejně tak jako nemůžu používat urychlovač vteřinovýho lepidla ve spray který taky obsahuje líh, ze stejného důvodu jsem přestal létat s letadly na spalovací motor, kde se jako palivo používá ethanol.

Ale pít ho zatím můžu :D
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod HonzaK » ned 22 úno, 2009 10:57 am

Tak konecne vse dorazilo a ja mel cas to alespon trochu vyzkouset...

Pro cloveka, ktery byl az doted zvykly jen na praci stetcem, je samozrejme vysledek jak z jineho sveta, a to i v situaci, kdy jsem se pri prvnich pokusech dopustil nekolika chyb z nezkusenosti, ale to asi nikomu, kdo tento prechod jiz absolvoval, nemusim rikat.

Na zkousku jsem nastrikal dve MUVky a castecne jeden pripojny vuz Baafx (Btax), problemy s uzkou tryskou nebo bocnim plnenim jsem zatim nezaznamenal (je pravda, ze nemam s cim srovnavat, protoze nic jneho jsem nezkousel), jelikoz jsem jeste nemel po ruce vhodne odstiny lihovek, tak jsem pouzil syntetiky Agama a Rewell, moje zatim mala zkusenost me dovedla k redicimu pomeru cca 2 : 1 ve prospech redidla (zpocatku jsem zkousel redidla vice, ale to uz delalo problemy), pri tomto pomeru nedela bocni plneni pistole zadne problemy (redil jsem redidlem S 6006, nemaje po ruce jine), na dostatecne kryti mi postacily tak 3 vrstvy (jako zaklad jsem pod ne najprve sprejem nastrikal Surface Primer).

Takze zatim spokojenost, udrzba, kterou pistole potrebuje, se mi zda v mezich snesitelnosti...tryska se zatim neucpala (vzdy po dostrikani vrstvy barvy jsem pistoli prostrikl samotnym redidlem a kartackem vysusil, tak snad to bude dostatecna "ochrana").

Tolik tedy moje prvni dojmy - investice do strikaciho vybaveni neni sice zanedbatelna (me celkove vyslo na necele 4000 Kc), ale ten pokrok v povrchove uprave je opravdu citelny.
HonzaK
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte 05 úno, 2008 8:25 am
Bydliště: S Cechy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 22 úno, 2009 1:19 pm

Malá rada - jehlu po vyčištění pistole "protáhni" hadříkem namočeným v oleji na mašiny nebo jemné vazelíně - promastíš těsnění a film na jehle ti po nějakou dobu zabrání v usazování a přisychání barvy na jehle a částečně i na trysce.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Mike » sob 14 bře, 2009 1:30 pm

Koukal jsem na B203 a jsem trochu zmatený. Někteří prodejci uvádějí trysku 0,3mm a někteří zase 0,2mm. Můžete mi to někdo upřesnit, co je pravda? Nebo půjdu do BD 130, tam je to jasně 0,3. Díky
Mike
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 31 pro, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod ondras » sob 14 bře, 2009 3:15 pm

Mike píše:Koukal jsem na B203 a jsem trochu zmatený. Někteří prodejci uvádějí trysku 0,3mm a někteří zase 0,2mm. Můžete mi to někdo upřesnit, co je pravda? Nebo půjdu do BD 130, tam je to jasně 0,3. Díky


No koukl jsem se a jsem stejně udiven :shock:
tryska 0,2 : http://www.airbrushcentrum.com/shop-karta.php?id=3081
tryska 0,3 : http://www.airbrush-model.cz/shop/sinde ... ngda-bd203

Ale ta BD 130 by byla asi lepší :wink: .Mám ji doma a jsem naprosto spokojen :)
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mike » sob 14 bře, 2009 3:26 pm

Pokud jsi s ní spokojen, tak si jí asi také pořídím. Prosím Tě, poradíš mi ještě vhodný kompresor, nemám s tím tolik zkušeností jako Ty. Díky
Mike
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 31 pro, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod ondras » sob 14 bře, 2009 3:32 pm

Mike píše:Pokud jsi s ní spokojen, tak si jí asi také pořídím. Prosím Tě, poradíš mi ještě vhodný kompresor, nemám s tím tolik zkušeností jako Ty. Díky


Já bych ti doporučil AS 18 : http://www.rk-tech.cz/index.php?PHPSESS ... esor&page=
Já jsem s ním úplně spokojen zvládne i delší stříkání a to je dobře.
Pak jsem si k němu koupil ještě hadici : http://www.rk-tech.cz/index.php?PHPSESS ... 20s%20odlučovačem&page=
Ať mám čím spojit kompík a pistolku : ))
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mike » sob 14 bře, 2009 3:46 pm

Bezva, moc díky. Ještě jsem našel AS 189, ten má tlakovou nádobu 3l. Nebyl by lepší ve spojení s touto pistolí, nebo je to zbytečné?
Mike
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 31 pro, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod ondras » sob 14 bře, 2009 3:49 pm

Mike píše:Bezva, moc díky. Ještě jsem našel AS 189, ten má tlakovou nádobu 3l. Nebyl by lepší ve spojení s touto pistolí, nebo je to zbytečné?


Záleží na tom jak dlouho budeš stříkat !!
Jestli budeš stříkat několik hodin tak je tlakovka potřebná ale jestli budeš stříkat jen modely jako:podvozky,kastle apod. tak ti to stačí bez tlakové nádoby.
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Pája » sob 14 bře, 2009 3:53 pm

Kompík bych volil spíš se vzdušníkem (zásobník stlačeného vzduchu),něco jako :
1) http://www.rk-tech.cz/index.php?PHPSESS ... 0176&page=
2) http://www.rk-tech.cz/index.php?PHPSESS ... 0189&page=
3) nebo to samé i s krytem : http://www.rk-tech.cz/index.php?PHPSESS ... ytem&page=
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků