Svěráky a svěrky

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Svěráky a svěrky

Příspěvekod TT-maniac » úte 12 srp, 2008 6:24 pm

Narazil jsem na svěrák MINI v OBI a celkem za doboru cenu 99 KČ - FOTO .
Dále jsem koupil 2 sady svěrek dohromady za 120KČ (jedna sada 60 KČ !) FOTO .
Pravoúhlá svěrka ,které je vidět na minulém fotu stála 45KČ.Je to jen pro zajímavost ,protože ceny se mi zdají dost nízke !
A kvalita uspokojující (stavbu mojeho prvního modulu přežily a pomohly :D )
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 13 srp, 2008 9:46 am

TAk to gratuluju, protože jsem si podobný svěrák za podobnou cenu kdysi koupil sice ne v OBI, ale v normálním železářství a letěl do šrotu, protože to byl neskutečný klump :!:
Tak jsem si vynadal proč kupuju lacinýˇčínský krámy a přesně podle pravidla skoupý dvakrát koupí jsem si chtěl koupit si nový svěráček YORK. Ten na rozdíl od toho za "kilo" nemá potíže s rovnoběžností čelistí, které jsou přesně naproti sobě, nepřeskakuje mu závit, dají se do něj upnout i trochu větší kusy, a i řemeslné provedení je někde jinde.
Naštěstí jsem se před nákupem svěřil kamarádovi, který mi věnoval lehce použitý svěrák YORK zadara. :wink:
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod TT-maniac » stř 13 srp, 2008 11:27 am

Michal Šuhajda píše:TAk to gratuluju, protože jsem si podobný svěrák za podobnou cenu kdysi koupil sice ne v OBI, ale v normálním železářství a letěl do šrotu, protože to byl neskutečný klump :!:
Tak jsem si vynadal proč kupuju lacinýˇčínský krámy a přesně podle pravidla skoupý dvakrát koupí jsem si chtěl koupit si nový svěráček YORK. Ten na rozdíl od toho za "kilo" nemá potíže s rovnoběžností čelistí, které jsou přesně naproti sobě, nepřeskakuje mu závit, dají se do něj upnout i trochu větší kusy, a i řemeslné provedení je někde jinde.
Naštěstí jsem se před nákupem svěřil kamarádovi, který mi věnoval lehce použitý svěrák YORK zadara. :wink:
No zatím vypadá pevně a na upnutí leptů a naohýbání mi bohatě stačí (doteď jsem to dělal s dběma pinzetama ,ale jen doplňky z leptů).A čelisti jsou rovnoběžné (doufám že tak i vydržží :D ).
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod boy.rough » stř 13 srp, 2008 3:47 pm

Ahoj,
no já mám svěráček ze smeťáku :oops: a také funguje. Už tehdy, když jsem ho našel tak vypadal, že něco pamatuje. Stačilo ho umýt v benzínu a namazat závit.
Ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod maayaa » stř 13 srp, 2008 7:32 pm

Tyhle svěrky mám taky,ale používám je jen na místa který pak nebudou vidět,tan konec na kterym je závit mi udělal do toho plastu díru a pak to dělá pěkný kroužky do upnutýho materiálu :cry: .A podobnej svěráček mám někde taky a hodí se jen na hrubou práci(rovnoběžnost čelistí) :roll:
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod TT-maniac » stř 13 srp, 2008 7:51 pm

maayaa píše:Tyhle svěrky mám taky,ale používám je jen na místa který pak nebudou vidět,tan konec na kterym je závit mi udělal do toho plastu díru a pak to dělá pěkný kroužky do upnutýho materiálu :cry: .A podobnej svěráček mám někde taky a hodí se jen na hrubou práci(rovnoběžnost čelistí) :roll:
No chce to podložit to plast. destičkou nebo něčím ... do toho modulu to kduhy neudělalo a modul je úplně rovně sestavený.Na stavbu modulů je to ideální . a k té rovnoběžnosti- nevím,ale na tom co mám jsou čelisti rovnoběžné i při roztažení a ztažení zpět .Tak možná jsem natrefil na dobrý kus nebo nevím :roll: .
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod maayaa » stř 13 srp, 2008 8:14 pm

ono to chvíli trvá než se ty plastový čepičky proříznou,ale ty svěrky mám přes rok a vyřadil jsem skoro všechny. :( .Začal jsem kupovat dražší(cca 75Kč za kus a plná spokojenost
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod TT-maniac » stř 13 srp, 2008 8:17 pm

maayaa píše:ono to chvíli trvá než se ty plastový čepičky proříznou,ale ty svěrky mám přes rok a vyřadil jsem skoro všechny. :( .Začal jsem kupovat dražší(cca 75Kč za kus a plná spokojenost
No tak s těma čepičkama souhlasím.To mi bylo jasné hned při koupi ... pak tam něco místo nich nalepím.Ale jak řikám na tu stavbu modulů mi to vyhovuje.
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 13 srp, 2008 8:23 pm

pche...s tou svěrkou utahuju manželce mlýnek na mák k lince. neboj se. něco to vydrží
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Myšpulín » čtv 14 srp, 2008 5:27 am

U těchto svěrek se sice časem prořízne ten kroužek, ale svěrky, pokud se s nima zachází tak nějak normálně 8), tak drží. Jsou i v různých velikostech.

Naproti tomu jsou k sehnání svěrky plastové nebo plasto-kovové černo-žluté (není na nich poznat, z čeho že vlastně jsou) a těmi nic nestáhnete. Prostě se nezaseknou a stále prokluzují. Jejich výhoda je ale v tom, že do stahovaného materiálu čelisti neobtisknete :lol:.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod PetrL » čtv 14 srp, 2008 7:07 am

Z čeho všeho se nedá dělat věda. Považuji za samozřejmost podkládat opěrné plochy ať je to svěrka za 10, nebo za 500,-, takže s výše uvedeným "problémem" jsem se nesetkal :wink:. Velmi vhodným materiálem jsou odřezky sololitu. Jinak tyhle kovové považuji zrovna za ty lepší, z toho co se běžně nabízí.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod mawerick » stř 20 srp, 2008 8:28 am

TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod Maaaazlik » pon 22 zář, 2008 5:14 am

no není to jen o tom jak se k tomu člověk chová někdy je potřeba spoj fakt zmáčknout a to tyhle vydrží jenpárkrát stejně tak ne dycky je v silách člověka to podložit sololitem nemluvě o pohodlí.ale nevěšel bych hlavu svuj učel splní a za tu cenu kdyby dva roky vydrřeky vyplatí se oproti cenám profi stužidel týhle velikosti.mě se dokonce podařilo sehnat tyhle svěrky s celokovovým kloboučkem na štoubu.asi odlitek-a tysou bomba plastový krytk sem už dávno ztratil ale bezestracu lepím bez podkládání i omačkání takže stačí hledat na trhu se to válí jen na to kápnout a stojí stejně.A jen rada kdyby chtěl někdo kupovat ty větší někdy-nejlepší sou ty modrý s dřevěnou rukojetí to ostatní je fakt býda několik typů jsem zkusil a dycky prvně sáhnu po těchto
Maaaazlik
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 07 led, 2008 4:19 pm
Bydliště: Strážek

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 22 zář, 2008 7:22 am

Bavíme-li se o svěrkách pak já mám tip na svého ježíška:
http://www.uni-max.cz/rucni-sverka-conus/d/
http://www.uni-max.cz/rucni-stavitelna- ... obrobky/d/
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

svěrák

Příspěvekod Starouš » pon 22 zář, 2008 7:24 am

Já používám tyto svěráčky a jsem s nimi maximálně spojojen....menší nevýhoda je akorát cena, ale myslím, že se vyplatí do toho investovat..

http://www.elektro-naradi.cz/sverak-na-jemnou-mechaniku-fms-75-elektro-2459.html?cPath=410_492
http://www.elektro-naradi.cz/jemny-sverak-fmz-elektro-2460.html?cPath=410_492
Uživatelský avatar
Starouš
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17 zář, 2008 8:36 am
Bydliště: Lovosice

Další

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků