SLA tiskarna

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: SLA tiskarna

Příspěvekod Pawlik » stř 30 srp, 2023 6:27 am

Čistě pro zajímavost, Elegoo Saturn 8K. Občas jsem měl na bočnicích lokomotivy rýhy, jakoby v důsledku mrtvých pixelů, prostě nepřijatelná vada povrchu. Dost jsem se s tím natrápil, upravoval nastavení, detaily modelu atd, spálil litry resinu. Elegoo mi nakonec poslalo nový displej a od té doby je pokoj.
Ovšem! Displej přišel s rozteklými krystaly, prý je to vlastnost a ničemu to nevadí. Zdá se však, že mezi lokálně špatným povrchem a vadou na displeji by mohla být souvislost.

20230811_152329.jpg

20230811_161245.jpg

20230829_192817.jpg
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: SLA tiskarna

Příspěvekod Bedrich » sob 30 bře, 2024 6:51 pm

Přátelé každým dnem očekávám svou první SLA tiskárnu ELEGOO SATURN 3 ULTRA. (zatím mám zkušenosti jen ze strunovkou) pár tádnu studuji vše potřebné a chtěl jsem se optat, jestli nekdo nemá zkušenosti s vodou omyvatelnými resiny. A to konkrétně postprocesy omývání, sušení a zejména co s vodou po oplachu, necítím to vylévat na zahradu nebo do odpadu.
Moc díky za tipy.
Beda
Bedrich
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 29 dub, 2023 7:23 pm

Re: SLA tiskarna

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 31 bře, 2024 10:11 am

Bedrich píše:Přátelé každým dnem očekávám svou první SLA tiskárnu ELEGOO SATURN 3 ULTRA. (zatím mám zkušenosti jen ze strunovkou) pár tádnu studuji vše potřebné a chtěl jsem se optat, jestli nekdo nemá zkušenosti s vodou omyvatelnými resiny. A to konkrétně postprocesy omývání, sušení a zejména co s vodou po oplachu, necítím to vylévat na zahradu nebo do odpadu.
Moc díky za tipy.
Beda

Už se tu ptáš potřetí - tak jak jsem psal s vodou budeš průkopník.
Doporučuji psát do oddílu pro 3D tisk tady je to podle mého názoru trochu mimo.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Předchozí

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků