Distanční trubička

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Distanční trubička

Příspěvekod richard0404 » stř 23 dub, 2008 4:53 pm

Mám prosbu na motorek potřebuji nasadit šnek který jsem koupil na burze. Problém je v tom že osička motoru má sílu 1mm , ale průměr otvoru ve šneku je 1,5mm potřebuji tedy nějakou tubičku na vložku. Nemá někdo nějaký nápad díky . :cry:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Martin Srb » stř 23 dub, 2008 7:55 pm

Teoreticky (nikdy jsem to nezkoušel) - osičku bych něčím omotal, třeba proužkem papíru, pak bych narazil šneka a zakápnul lepidlem.
Je-li to blbost, omlouvám se a prosím po(o)pravit...
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Re: Distanční trubička

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 23 dub, 2008 8:06 pm

richard0404 píše:Mám prosbu na motorek potřebuji nasadit šnek který jsem koupil na burze. Problém je v tom že osička motoru má sílu 1mm , ale průměr otvoru ve šneku je 1,5mm potřebuji tedy nějakou tubičku na vložku. Nemá někdo nějaký nápad díky . :cry:


Trubička je O.K. Pokud bys neuspěl mohu Ti to z mosazi nebo ertalonu udělat.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jarda H. » stř 23 dub, 2008 8:08 pm

To Martin Srb :

Nezavrhuj nápady, nevíš co vyjde ? Jen na dokreslení, víš jak vzniknul elektrikářům tzv. "krokodýlek" (banánek půlený jako kolíček se zoubky) ? Prý někdo prohodil ".... tak ať to někdo drží třeba v zubech"

A bylo to :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod richard0404 » stř 23 dub, 2008 8:34 pm

Jarda H. píše:To Martin Srb :

Nezavrhuj nápady, nevíš co vyjde ? Jen na dokreslení, víš jak vzniknul elektrikářům tzv. "krokodýlek" (banánek půlený jako kolíček se zoubky) ? Prý někdo prohodil ".... tak ať to někdo drží třeba v zubech"

A bylo to :lol: :!:


Jardo jako bývalý telekomák jsem podobnou hlášku už slyšel. Ještě k té trubičce zkoušel jsem na osičku smršťovací trubičku a na ni jsem narval šnek , ale když jsem motorek pak testoval a nechal ho hodinu v akci tak se teplem začal šnek i se smršťovací trubičkou protáčet. Jak psal Martin Srb není to špatný nápad , ale motorek bych mohl poškodit když by to nefungovalo a to se mi celkem nechce. Přesto díky za nápady.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Radek Mende » čtv 24 dub, 2008 3:50 am

Richarde,ty by jsi potřeboval trubičku 1,5mm s tlouštkou stěny 0,25mm.
Koukal jsem u Litomyského na trubičky a tam mají 1,5mm a stěnu 0,2mm,
nebo 1,6mm a stěnu 0,35mm.Tak nevím jestli najdeš tu správnou trubičku,asi budeš muset požádat Zdenka,když se nabídl.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 24 dub, 2008 8:22 am

to vypodkládání "co dům dá" jsem zkoušel a výsledek nic moc, potřeboval jsem přesně nasadit větší setrvačník na menší osu motoru a ten setrvačník sebou trochu házel jelikož ten papír nebyl 100% rovně
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod George V. » čtv 24 dub, 2008 8:50 am

Zkusil bych 1,5 trubičku od Litomyskýho a přilepit epoxidem. Ten je docela hutnej, tu vůli dobře vyplní. A možná během tuhnutí lepidla bych ten motorek naprázdno pustil, ať se ten šnek sám i "vyváží".
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 24 dub, 2008 8:55 am

Řešil jsem podobný problém. Protože doma trubičku od p.Litomyského mám, použil jsem ji a zatím je to bez problémů. Fakt je, že jsem zatím jen ve fázi zkušebního provozu.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod richard0404 » čtv 24 dub, 2008 8:47 pm

Trubičky od p. Litomyského jsem dnes dostal na zkoušku. Problém je v tom že osa motoru je 0,8 mm a průměr otvoru ve šneku 1,5 mm . Našel jsem ještě jednu osu motoru a na zkoušku jsem poskládal tubičku o průměru 0,8 a na ni 1,1mm a pak šnek to vše jsem nasadil na osu motoru a zalepil výsledek není nic moc .
Dnes mi psal zdenek valter že by byl tak hodný a distanční trubičku udělal a budu mít tak po problému.
Přesto díky všem za pomoc.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 25 dub, 2008 7:21 am

No já jsem se včera resp. dneska kolem půl jedný dostal k prvním jízdním zkouškám (foto přibude během dne v sekci Mám rozestavěno) a zjistil jsem, že šnek mi nepatrně, ale přece "hází", takže se tímto omlouvám za mystifikaci a přemýšlím co s tím.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod richard0404 » pát 25 dub, 2008 9:22 pm

Michal Šuhajda píše:No já jsem se včera resp. dneska kolem půl jedný dostal k prvním jízdním zkouškám (foto přibude během dne v sekci Mám rozestavěno) a zjistil jsem, že šnek mi nepatrně, ale přece "hází", takže se tímto omlouvám za mystifikaci a přemýšlím co s tím.


Dopadl jsem podobně problém je v tom že délka šneku je 7mm a osa motoru je 3,5mm a spasované dvě trubičky do sebe a zalepit nebyl dobrý nápad nechám to na Zdenka už mi nabídl pomoc díky všem za vaše nápady. :cry: :cry:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků