Brother ScanNCut - má někdo zkušenost?

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Brother ScanNCut - má někdo zkušenost?

Příspěvekod prcek » ned 24 bře, 2019 3:43 pm

Zdravím vás dámy a pánové. Během svých internetových toulek jsem narazil na toto video: https://youtu.be/L5QNff39sjQ?t=944 (omlouvám se, paní je strašně užvaněná) a zajímá mě, zda někdo z vás má zkušenost s těmitto plottery (něco k vidění treba tady: https://eshop.brother-czech.cz/rezaci-plotr/).

  1. Jaká je přesnost (dalo by se to použít na řezání oken atp.?
  2. Zkusil někdo použít tu lepicí podložku při vyřezávání skalpelem?
  3. Někde, jsem narazil na informaci, že vyřezávaný vzor je omezený na X tvarů, zkušenost s tímto limitem?
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Brother ScanNCut - má někdo zkušenost?

Příspěvekod fulda » ned 24 bře, 2019 6:07 pm

Ahoj, někdy na konci střední, začátku vysoké školy jsem dělal softy pro plotry, tehdy převážně roland. Byly to plotry s taženým nožem. Dnešní budou dost podobné, jen asi budou obsahovat více plastů. Celkem dlouhou dobu se prodávaly plottery "Silhouette" tady v Dubči a bylo jednoduché si je vyzkoušet. Podívej se po firmě Davona. Tyhle plottery patří k těm levnějším, ale pořád se na ledacos hodí. Tobě asi plocha A4 bude celkem dlouho stačit.

Přesnost řezání je dobrá, je potřeba, aby materiál vhodně držel. A pozor na to, že tažený nůž v rozích udělá takový zoubeček. Grafici nikdy nedělají ostré úhly.
Normálně ty plottery jdou krmit z corel draw, inkscape a tak, takže z PC ti namaluje co chceš. To že pro řezání textilní tvorby pomocí displeje a pro ženskou, která je sice dobrá v mluvení, ale v ovládání PC moc dobrá není, tím se netrap.

Drahé plottery mají nože, které se netupí a mění se jen ten nůž, levné mají mnohem měkčí nože a mění se polovina hlavy, takže je ten nůž dražší (z něčeho žít musí že).

---
Edit: a ta podložka, to není řezací podložka. Plotter zastavuje s nožem těsně nad ní, takže do ní neřeže. Skalpelem by jsi jí zničil. Řezací podložky jsou jiné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Brother ScanNCut - má někdo zkušenost?

Příspěvekod prcek » pon 25 bře, 2019 5:23 pm

Dik, dival jsem se na to, co prodava Davona a vypada to na stejny princip, je trochu mene hipstersky pojaty.
Ovsem na okna asi ne, kdyz to mrvi rohy.

chjo, clovek by si to i spachal (vsechno vypada jednoduse, nez to zkusis), prijde mi to bezpecnejsi, nez laser, nesmrdi to atp. Ale takovejch veci uz mam na par dalsich zivotu. :-(
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna


Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků