Flokovačka od NOCHa

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Flokovačka od NOCHa

Příspěvekod michalkomarek » úte 19 úno, 2008 9:54 pm

Zdravím všechny železniční modeláře!Chci se zeptat jestli někdo máte od Nocha to elektrostatické stavítko trávy a jak jste s tím spokojeni,popřípadě rady jak s tím zacházet.Uvažuju že si ho pořídím.Chci stavět kolejiště kde bude hodně přírody,lesy,louky atd.
Dík za vaše názory...
michalkomarek
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 20 led, 2008 9:40 pm
Bydliště: zlín

Příspěvekod richard0404 » úte 19 úno, 2008 10:07 pm

Na tomto foru máš elektrický zatravňovač domácí výroby stejných parametrů a ušetříš 1000 korun které můžeš dát do materiali
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Re: Flokovačka od NOCHa

Příspěvekod kvasha » úte 19 úno, 2008 10:33 pm

michalkomarek píše:Zdravím všechny železniční modeláře!Chci se zeptat jestli někdo máte od Nocha to elektrostatické stavítko trávy a jak jste s tím spokojeni,popřípadě rady jak s tím zacházet.Uvažuju že si ho pořídím.Chci stavět kolejiště kde bude hodně přírody,lesy,louky atd.
Dík za vaše názory...


již jsem to někde na tomto fóru psal. Já osobně jsem velice spokojen a myslím, že investice do hotového a otestovaného produktu se vyplatí. Uznávám ale, že cena může být pro někoho opravdu extrémně vysoká.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod michalkomarek » úte 19 úno, 2008 10:34 pm

Jo díky,už jsem to tady našel!!!Jdu si koupit plácačku na mouchy....
michalkomarek
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 20 led, 2008 9:40 pm
Bydliště: zlín

Re: Flokovačka od NOCHa

Příspěvekod F. Placheta » stř 20 úno, 2008 5:13 pm

kvasha píše:
michalkomarek píše:Zdravím všechny železniční modeláře!Chci se zeptat jestli někdo máte od Nocha to elektrostatické stavítko trávy a jak jste s tím spokojeni,popřípadě rady jak s tím zacházet.Uvažuju že si ho pořídím.Chci stavět kolejiště kde bude hodně přírody,lesy,louky atd.
Dík za vaše názory...


již jsem to někde na tomto fóru psal. Já osobně jsem velice spokojen a myslím, že investice do hotového a otestovaného produktu se vyplatí. Uznávám ale, že cena může být pro někoho opravdu extrémně vysoká.

Ja bych se te chtel zeptat jaky to ma vykon u toho Nocha ? Postavi to i vysokou travu, huste a treba ve svahu? Kdosi mi rikal, ze tato flokovacka ma priblizne stejny vykon jako ta placacka a potom by to skutecne ztracelo smysl do toho investovat...i kdyz taky mam radsi jiz hotove, fcni a vyzkousene reseni. Pry udajne existuje nejaka profesionalni, ktera dela dokonaly travni povrch za dokonalych cca 20 000,- :roll: A pises rozdil 1000,-, muzu se zeptat za kolik a kde jsi ji koupil? Ja to videl nekde na zahr.strankach za priblizne 3000,-, coz je cca o 2800,- vic... :roll:
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 20 úno, 2008 6:55 pm

Flokovačka od Heki stojí podle oficálního ceníku výrobce 140 Euro+DPH. Od Nocha je to nachlup stejné.
Pokud by se sešli alespoň 3 zájemci, uměl bych pro Vás tu flokovačku Heki obstarat za 105 Euro + DPH.
Ale rád bych upozornil, že pro pěkné zatravnění není rozhodně nutné investovat do flokovačky, stačí použít jen vhodné hotové foliáže. Za cenu flokovačky máte hotovou solidní travní foliáží pokryt přes jeden čtvereční metr krajiny, přičemž můžete kombinovat libovoně různé druhy porostu (čím pestřejší kombinace, tím věrohodnější).
Také nezapomínejte, že k ceně flokovačky je nutné ještě připočíst materiál, který pro flokování potřebujete.
A ještě jeden rozdíl -zatímco z flokovačky bývá nepřirozeně jedno stéblo jako druhé (jako vojáci v šiku), hotové travní foliáže mně osobně připadají svou různorodostí věrohodnější, o různých drnech apod. ani nemluvě.
Berte toto jen jako názor do diskuze, věřím, že mohou být i jiné názory a zkušenosti...
Dan
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 20 úno, 2008 7:42 pm

A abych jen neteoretizoval, přikládám pár fotek s ukázkami výsledků krajiny při použití hotových travních foliáží (viz. link):
http://www.model-scene.com/foliaze/

I když jak tak na to koukám, začíná už tenhle příspěvek patřit spíše do tématu používání modelářských materiálů... :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod kvasha » čtv 21 úno, 2008 3:13 pm

tak já to vrátím zpátky na tu flokovačku. Nevím přesně číslo, ale výkon je plně dostačující i pro délku stébel 6 mm i pro svah. Trochu více z mojí zkušenosti si můžete přečíst na http://vlacky.kvasha.net/ v sekci stavba.

Efekt vojáků jednoho jako druhého osobně řeším vhodným kombinováním různých druhů, barev a délek materiálů.

Co se týká foliáží a posypů, tak každé má své. Pravdou ale je, že za pomocí vhodného kombinování materiálů a třeba hrubšího sítka na flokovačce se může posypem docílit podobného efektu jaký dá foliáž. Obráceně to už ale nejde :-)

A poslední poznámka k těm penězům. Na 1 m2 to vychází zhruba stejně. Jak se ale poměr změní, když se budeme bavit o 5 m2 ?! :-)
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 21 úno, 2008 4:23 pm

No je jasné, že s přibývajícími metry se ten poměr mění, jednoduchá matematika. I když neumím odhadnout spotřebu materiálu při flokování, ten nebyl započítán... Netrvdím v žádné případě, že flokovačka je za všech okolností nevýhodná, jinak bych zájemcům nenabízel obstarání :-)

Ale upřímnhě, jak velké plochy zatravňujete? Vemte si rozměr kolejiště a odečtěte:
- drážní těleso (obvykle nejmíň jedna středně velká stanice umí zabrat 1/4-1/3 plochy kolejiště)
- budovy a průmyslové areály
- silnice a cesty
- vodní hladinu
- pole
- lesy

Kolik % kolejiště zbyde k zatravnění?
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod michalkomarek » pát 22 úno, 2008 7:40 am

Pro p.Buchletu:Ty fotky vypadájí hooodně dobře,a taky věřím že tak dobrého výsledku je možno dosáhnout i bez flokování...Můžeta napsat z čeho konkrétně je krajina na fotografiích vyrobena??
dík za odpověď...
michalkomarek
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 20 led, 2008 9:40 pm
Bydliště: zlín

Příspěvekod PetrL » pát 22 úno, 2008 8:08 am

Dan Buchtela píše:...A ještě jeden rozdíl -zatímco z flokovačky bývá nepřirozeně jedno stéblo jako druhé (jako vojáci v šiku), hotové travní foliáže mně osobně připadají svou různorodostí věrohodnější, o různých drnech apod. ani nemluvě.
Berte toto jen jako názor do diskuze, věřím, že mohou být i jiné názory a zkušenosti...
Dan

Naprostý souhlas. V násl. odkazu je výtvor jiného modeláře, který Danův názor jen potvrzuje. http://www.shimiland.info/FotoSK0201-0300/FotoSK239.htm Třeba se mýlím, ale jsem přesvědčen, že něco takového se flokovačkou vytvořit nedá.
Pozn.: některé obrázky v galerii uvedeného odkazu označené žlutým A mají "aktivní" oblasti -při rozkliknutí se objeví druh použitého materiálu.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod kvasha » pát 22 úno, 2008 12:24 pm

a ja jaj, to jsem si naběhl :-) samozřejmě, že i já pracuji s foliážemi a nejsem žádným ortodoxním propagátorem posypů. Psal jsem to v souvislosti s flokovačkou.

ale dobře mi tak :-) možná další poznámka do tématu budoucnosti modelaření ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 22 úno, 2008 1:58 pm

Abych zase nezatracoval flokování úplně, tak musím uvést, že na tom aktovním obrázku Shimilandu, kde jsou ukázky použitých materiálů, tak většina těch věcí od Tomáše Poláka je mimochodem také vyráběna za pomocí flokovačky. Ale Tomáš už má sakra praxi, je to dělané ve více krocích a hlavně - nedosánete toho přímým flokováním na kolejiště.
Takže výsledek Tomášova flokování je zase hotová travní fioliáž, která se dodatečně na kolejiště aplikuje.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 22 úno, 2008 2:00 pm

michalkomarek píše:Pro p.Buchletu:Ty fotky vypadájí hooodně dobře,a taky věřím že tak dobrého výsledku je možno dosáhnout i bez flokování...Můžeta napsat z čeho konkrétně je krajina na fotografiích vyrobena??
dík za odpověď...

Vše jsou hotové travní foliáže Model-Scene. Vidět i zakoupit si je bude možné zítra v prodejně p. Daleckého. A od zítřka už nastálo :-)
Ale zítra budu přítomen osobně, takže můžeme případně na dané téma rozvinout řeč...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod kvasha » pát 22 úno, 2008 2:02 pm

Dan Buchtela píše:Abych zase nezatracoval flokování úplně, tak musím uvést, že na tom aktovním obrázku Shimilandu, kde jsou ukázky použitých materiálů, tak většina těch věcí od Tomáše Poláka je mimochodem také vyráběna za pomocí flokovačky. Ale Tomáš už má sakra praxi, je to dělané ve více krocích a hlavně - nedosánete toho přímým flokováním na kolejiště.
Takže výsledek Tomášova flokování je zase hotová travní fioliáž, která se dodatečně na kolejiště aplikuje.


jéé děkuju :-)
máš ode mne bod: tohle jsem tím chtěl říci, ale ty jseš konkrétnější a pochopitelnější :-)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Další

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků