Lídl akce: frézka

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Sandy » pon 05 čer, 2017 8:00 am

Čirou náhodou jsem v LIDLu koupil Univerzální svěrák k upevnění na pracovní desky. Díky gumovým čelistem a "trojrozměrnému" natáčení úžasná vecička na práci s modely. Cena 299.- :o
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod BohousP » pon 05 čer, 2017 8:13 am

Sandy píše:Čirou náhodou jsem v LIDLu koupil Univerzální svěrák k upevnění na pracovní desky. Díky gumovým čelistem a "trojrozměrnému" natáčení úžasná vecička na práci s modely. Cena 299.- :o

Mohu potvrdit, mám ho již několik let. Původní byl s velkou přísavkou, ale na mém pracovním stole kvůli poréznímu povrchu nedrží (zato na kuchyňské lince úplně super, ale to není moc vhodné místo :D ), teď jsem si koupil ten se svorkou. Rozhodně je lepší než nějaká třetí ruka, kde destičku na pájení drží dva krokodýlci. Nesmite se na to ani škaredě podívat, ne to přitlačit.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Sandy » pon 05 čer, 2017 8:20 am

Teď byl i s přísavkou.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod BohousP » pát 09 čer, 2017 12:38 pm

TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod jardaficz » pát 26 led, 2018 5:50 pm

https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Model ... p100224514

Dnes dorazila, zatím chvilku vyzkoušená a vypadá dobře. Hlavní, že vřeteno nehází.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod MirekTT » pát 26 led, 2018 7:16 pm

O lidlu je tu dost vlákem, ale všechny mají v názvu nějaké podtéma. Tady je probíráno víc druhů zboží od nich, tak to dám sem.

Opět je mimo jiné v nabídce ta stolní talířová bruska, tak ji před případnou koupí nezapomeňte osobně zkontrolovat, zdali jí nehází kotouč (viz http://www.modulybrno.cz/dilna-9)

Uvnitř se nalézá poměrně velký, dosti precizní motor, takže uvedenou hodnotu to jistě má. Ale ty periferie pokulhávají. Už mně to stálo 15korun za nový vypínač z GM. Nyní uvažuju, jak přiblížit stůl blíž ke kotouči, protože ta škvíra je tam celkem nešikovná a pro broušení malých předmětů až nebezpečná.
DSC02038 (Medium).JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod mizl » sob 27 led, 2018 12:23 pm

Cose týče vypínače - jak je v brusce řešená kompenzace? Je v ní kondenzátor nebe nějaký RC člen? Ptám se, jelikož bruzka vytváří indukční zátež a ta není dobrá pro kontakty vypínačů a spínacích prvků. Zpravidla se u pínacích prvků tento problém řeší předkontaktem který vydrží mnohonásobně vyší proudy a je sepnut jako první a až poté se připojí hlavní kontakty. Po připojení hlavních kontaktů se předkontakt samovolně odpojí. Tento krok připojení indukční zatěže trvá par milisekund.

Další věci co zpusubuje indukční zátěz je při rozpojování má tendenci kontakty jakoby držet stále sepnuté. Tím pádem vzniká elektrycký oblouk jehož napětí dosahuje několik kylovolt.

Navic rozběhový proud motoru může dosáhnout az petinásobku štítkoveho proudu motoru.

Z toho vyplívá že né všechny spínací prvky jsou vhodné pro spínání indukcní zátěže.

Michal

Ps: berte prosím můj příspěvek jako orientační informace pro laické vysvětlení spínání indukční zátěže. Daná problematika je o trochu složitější. Doufám že zde nestrhnu odbornou diskuzi plnou rádoby zaručených teorii jak je tu u pár jedinců obviklé. I z těchto důvodů už zde moc často nepřispívam.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Polabský » sob 27 led, 2018 12:54 pm

Hezký den,
příští týden u Lídlů taky nabízejí multifunkční kmitavý šelmostroj pro drobné řezání a broušení.
Vřele toto zařízení doporučuji, je provedením unašeče kompaktibilní s nářadím firmy Bosch.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod MirekTT » sob 27 led, 2018 1:24 pm

Ten šelmostroj asi koupím. Hodit se může vždy a moc to nestojí.

Vypínač brusky sešel mechanicky na tuhý chod. Z boků červené kolébky jsou dva čudlíčky tvořící osku kolébání. Jeden se ulomil. Elektricky mu nic nebylo. Vypínač je na vstuním káblu a pouští proud nejprve do elektroniky regulátoru otáček. Tam budou asi ošetřené i ty kompenzace. Nový vypínač z GM má mnohem lehčí chod. Počítám, že mechanicky mu nic nehrozí a mohl by vydržet.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Brejla » sob 27 led, 2018 3:29 pm

MirekTT píše:Ten šelmostroj asi koupím. Hodit se může vždy a moc to nestojí.

Vypínač brusky sešel mechanicky na tuhý chod. Z boků červené kolébky jsou dva čudlíčky tvořící osku kolébání. Jeden se ulomil. Elektricky mu nic nebylo. Vypínač je na vstuním káblu a pouští proud nejprve do elektroniky regulátoru otáček. Tam budou asi ošetřené i ty kompenzace. Nový vypínač z GM má mnohem lehčí chod. Počítám, že mechanicky mu nic nehrozí a mohl by vydržet.


Ten šelmostroj je pro domácí (i modelářské) hobby použití naprosto ideální (stejně jako naprostá většina elektronářadí z Lidlu). Dobrá je i jeho menší varianta v AKU verzi.
Problém s vypínači je u nářadí z Lidlu dost častý a je to asi největší slabina nářadí z tohoto obchodu. Zatím jsem jinou závadu u výrobků z Lidlu neměl (vypínače a přívodní šňůry na různém nářadí už čtyři).
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod rawen » sob 27 led, 2018 4:57 pm

Akorát pilkové LIDL příslušenství k všeumělu nepočítá se železem a tlustou překližku taky nemusí. Pokus uříznou "60" hřebík skončil zrušenými zuby stejně jako útok na běžný 5mm vrut. Šikmý zářez do bočnice modulu smrděl víc spáleninou než typickým lepidlově-dřevitým odérem.
Bohužel jsem ho kupoval převážně pro řezací práce, na které s dodaným příslušenstvím nestačí.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Polabský » sob 27 led, 2018 5:52 pm

rawen píše:Akorát pilkové LIDL příslušenství k všeumělu nepočítá se železem a tlustou překližku taky nemusí. Pokus uříznou "60" hřebík skončil zrušenými zuby stejně jako útok na běžný 5mm vrut. Šikmý zářez do bočnice modulu smrděl víc spáleninou než typickým lepidlově-dřevitým odérem.
Bohužel jsem ho kupoval převážně pro řezací práce, na které s dodaným příslušenstvím nestačí.

Radek


Žádné běžné příslušenství, nejen Parkside ale i Bosch, nezvládá ocel, pouze barevné kovy.
Pouze ve značkových prodejnách se dá za dost vysokou cenu koupit kvalitní speciální plátek na ocel.
Při řezání dřeva a hlavně dřevovláknitých materiálů je nutno volit plátek s vhodnými zuby a šraňkem a netlačit.
Jinak se zadusí a přehřívá.
Tento šelmostroj jsem použil i při rekonstrukci domu, dokonce při úpravách tesařských prvků a podlah, i když je to
počítané víceméně jako kutilská hračka.
Šlo to pomalu ale dařilo se.
Pak jsem to také například využíval úspěšně při jemné práci se styrodurem.
Netvrdím, že se s tím zvládne všechno ale je to dobrý pomocník, zvláště při kutění okolo kolejiště.
Hezký večer Všem !!

P.S. Jen pro doplnění, užívám stroje obou výše zmiňovaných značek už dost dlouho. Parkside má u starého provedení poněkud méně odolnou hlavu unašeče, protože má méně výstupků než konkurence. Nutno pečlivěji utahovat středový šroub. Nyní nabízené provedení s rychloupínáním neznám.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod HonzaM » pát 02 bře, 2018 11:14 pm

Polabský píše:Hezký den,
příští týden u Lídlů taky nabízejí multifunkční kmitavý šelmostroj pro drobné řezání a broušení.
Vřele toto zařízení doporučuji, je provedením unašeče kompaktibilní s nářadím firmy Bosch.

Prodávali ho už loni. Ze začátku fungoval výborně, jenže jednoho dne se už nepodařilo vyndat nástroj. Ke cti Lidlu nutno říci že když jsem ho přinesl na reklamaci, uznali ji a asi že tři týdny mi napsali ať si přijdu pro nový.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Polabský » sob 01 úno, 2020 8:41 pm

Hezký den,
tak opět mají u lídlů výše zmiňovaný vibrační šelmostroj na drobné práce.
A také gravírovací minibrusku, včetně náhradních nástavců.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Lídl akce: frézka

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 03 úno, 2020 10:17 pm

Polabský píše:Hezký den,
tak opět mají u lídlů výše zmiňovaný vibrační šelmostroj na drobné práce.
A také gravírovací minibrusku, včetně náhradních nástavců.

Můžeš poslat odkazy pls.?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2643
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků