Písek

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Písek

Příspěvekod mawerick » pát 25 led, 2008 9:45 am

Dobrý den, pokud budete někdo shánět písek např. na cesty, různé hromady atd., tak jde použít "Písek pro činčily". Já jsem ho objevil u kamaráda co činčily chová. Půl kilové balení stojí cca 19,- Kč a dá se koupit v kdejakém zverimexu. Zkusím to nafotit a pak sem dám fotky.
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod dan » pát 25 led, 2008 10:13 am

A dobrým materiálem je také aktivní uhlí do akvarií dá se koupit také v každém zverimxu a je perfektní na znázornění uhlí :shock:
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod StandaR » pát 25 led, 2008 10:54 am

Napadla mě taková blbůstka když jsme makaly v dílnách, pilovali jsme dřevěný desky a ty jemný piliny by šli taky použít, třeba na pískování
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Piliny

Příspěvekod mawerick » pát 25 led, 2008 12:13 pm

No já mám možnost vlastnit třeba vagón pilin. No já osobně jsem zkoušel takový ty úplně jemný (skoro prach) na "zaprášení" pily. Pokud by měl někdo zájem ... Jsou trochu hrubší než prach.
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod Tomáš » pát 25 led, 2008 5:11 pm

tak o tom písku jsem už slyšel,budu ho muset testnout,jinak co se týče aktivniho uhlí vřele doporučuju..V TT ideální náklad třeba i do vagonů..prodává se to jako vložka do filtrů
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod el_salamo » pát 25 led, 2008 10:49 pm

Tomáš píše:tak o tom písku jsem už slyšel,budu ho muset testnout,jinak co se týče aktivniho uhlí vřele doporučuju..V TT ideální náklad třeba i do vagonů..prodává se to jako vložka do filtrů


Písek doporučuju - použil jsem ho smíchaný s herkulesem a vodou na vytvoření kůry stromů, myslím, že to nedopadlo špatně... ale můj nápad to není, myslím že jsem se inspiroval u houmra...

Pak jsem stejná materiál zkusil i na vytvoření kousíčku krajiny (směsí jsem natřel kus polystyrenu a vytvaroval "nerovný povrch")... taky to dopadlo relativně slušně...

Poslední co jsem zkoušel, tak vytvářet rampu skladiště - nedopadlo to nejhůř, bohužel jsem to potom zprasil :(... ale asi na to dojde znova, tak sem potom zkusím hodit nějaké fotky. Jakmile směs ztvrdne, připomíná mírně ošoupaný beton, dá se brousit a ohýbat, ale může se zlomit; než ztvrdne, dají se do něj obtisknout různé tvary (například kamenná podezdívka)

hernajs, jsem se navnadil a jdu si hrát :wink:
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Příspěvekod sco_27 » sob 26 led, 2008 10:09 am

Ja pouzivam na zastrkovanie jemny pisok zo stavebnin, neviem na co sa to pouzivalo ale firma skrachovala tak som si to zobral (kdo by nie zadara :D ) , boli to dve farby, jedna seda a ta druha presne napodobnuje uhlie alebo skorej kox, lebo je dost leskle ale ked sa strekne matt lakom tak je to ok.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků