Šroubky

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Jarda H. » stř 26 bře, 2008 11:57 am

kvasha píše:snažím se obnovit a zároveň spojit toto téma. Pokročil již někdo při hledání tohoto sortimentu? Já se snažím (i v blízkém zahraničí), ale ořád nacházím vruty nejmenšího rozměru 2,2 x 6 mm. Opravdu neexistujou v prodeji menší ?! díky.


I když jsem z téhle výroby vypadnul už před deseti lety, myslím že menší průměr vrutů (nebo samořezných šroubů nebo Tekxů) asi neseženeš :?:


PS - DODATEK : jak píše v dalším příspěvku Petr Z., lze použít i šroubky z brýlí (i když nejde o klasický vrut, ale splní to účel !)
Naposledy upravil Jarda H. dne stř 26 bře, 2008 12:50 pm, celkově upraveno 1
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 26 bře, 2008 12:14 pm

Zkus nějakého optika - šroubky do brejlí by se daly v pohodě použít. Já je sehnal od táty a tchána když vyhazovali staré obroučky.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod kvasha » stř 26 bře, 2008 1:35 pm

díky, dobrej tip. letím do optiky :-)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 26 bře, 2008 4:17 pm

Pokud jde o šroubky a ne vruty, kupoval jsem šroubyk průměru 1,6mm (včetně matiček a podložek) v prodejně spojovacího materiálu v Praze přímo na Petrském náměstí, ale fakt je, že je tam neměli pořád. Pak jsem je pobjevil i v prodejně modelů v Plzni, takže si myslím, že by je v Praze mohl mít třeba Pecka (tuším Zlatnická ul. - kousek od Bílé Labutě nebo ul. Karoliny Světlé u Nár. Divadla).
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod kvasha » čtv 27 bře, 2008 2:17 pm

tak jsem dneska koupil asi nejmenší vyráběné vruty. 2,2 x 5,6 mm. pro prážáky, je to prodejna v ul.Chřibská 41, na Praze 8 - Ďáblice. Je to hned u nadjezdu dálnice D1 ve směru od Stárých Ďáblic směrem na Globus Čakovice. Po pravé straně před přejezdem D1. Je to velkoobchod fy.Akros, takže jsem se tam cejtil trošku blbě s požadavkem na 50 vrutů za 13 CZK :-)

k tomu Peckovi. Mám dojem že se od té Bílé Labťě přestěhovat?!?! nějak ho v tom průchodu neregistruji?!?! nevím. Každopádně je ještě u Tesca na Nárotdní tř. Kousek od Krokodýla v Bartolomějský. Ulice Karoliny Světlé. Taky jsem ho viděl v OD Šestka v Ruzyni a v Hypernově v Průhonicích.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod JBr » čtv 27 bře, 2008 2:20 pm

V prujezdu ve Zlatnicke jeste snad je, relativne nedavno (tak dva mesice zpet) jsem tam byl. Ta prodejna v ulici Karoliny Svetle je jejich uplne prvni prodejna.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod kvasha » čtv 27 bře, 2008 3:00 pm

JBr píše:V prujezdu ve Zlatnicke jeste snad je, relativne nedavno (tak dva mesice zpet) jsem tam byl. Ta prodejna v ulici Karoliny Svetle je jejich uplne prvni prodejna.



tak se omlouvám, asi jsem je jen přehlédl :-(
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Martin HO » čtv 27 bře, 2008 3:18 pm

Vruty se zapuštěnou hlavou pr. 1,6 x 10 - PIKO (používám na připevnění kolejových polí a výhybek) - U krále železnic,

M1,6 s válcovou hlavou - Fabory, od M2 - Fabory, Pecka, modelářské obchody, ..., mívala i Ferona.
Martin HO
 

Příspěvekod kvasha » čtv 27 bře, 2008 3:30 pm

Martin HO píše:Vruty se zapuštěnou hlavou pr. 1,6 x 10 - PIKO (používám na připevnění kolejových polí a výhybek) - U krále železnic,

M1,6 s válcovou hlavou - Fabory, od M2 - Fabory, Pecka, modelářské obchody, ..., mívala i Ferona.


to máš změřené?!
PIKO má v katalogu jen tyhle: http://www.piko.de/produkt_db/check.php?page=detail&grand_id=4&parent_id=5&child_id=0&id=55298, ale ty jsou podle infa 2,5 x 8 mm ?!?!

U Pecky mi na telefon řekli, že takhle malý nemaj?!

A ve Feroně v Holešovicích jsem dopadl úplně stejně :-(

Ale díky za tipy.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » čtv 27 bře, 2008 3:31 pm

nějaký teď mám, ale i tak ještě zkusím tu optiku :-)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Jarda H. » čtv 27 bře, 2008 5:05 pm

Tillig má v nabídce šroubky 1,4 x 8 mm, obj.číslo TI08970 (dřík vypadá při tomhle rozměru skoro jako vrut - pokud tedy nebude vadit vypouklá hlava), obrázek pro ilustraci zde :


http://www.ttvlak.cz/vyrobek/sroubky-pr ... e-TI08970/
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod kvasha » čtv 27 bře, 2008 5:57 pm

Jarda H. píše:Tillig má v nabídce šroubky 1,4 x 8 mm, obj.číslo TI08970 (dřík vypadá při tomhle rozměru skoro jako vrut - pokud tedy nebude vadit vypouklá hlava), obrázek pro ilustraci zde :


http://www.ttvlak.cz/vyrobek/sroubky-pr ... e-TI08970/


tak to vypadá nadějně :-)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Martin HO » čtv 27 bře, 2008 8:44 pm

kvasha píše:
Martin HO píše:Vruty se zapuštěnou hlavou pr. 1,6 x 10 - PIKO (používám na připevnění kolejových polí a výhybek) - U krále železnic,



to máš změřené?!




Ano, naschvál jsem je znovu měřil.
Martin HO
 

Příspěvekod richard0404 » čtv 27 bře, 2008 9:11 pm

Martin HO píše:
kvasha píše:
Martin HO píše:Vruty se zapuštěnou hlavou pr. 1,6 x 10 - PIKO (používám na připevnění kolejových polí a výhybek) - U krále železnic,



to máš změřené?!




Ano, naschvál jsem je znovu měřil.


Také jsem je použil na přidělání kolejí ale občas některému šroubku se strhla hlava tak pozor, ale jinak jsou velmi dobré.
:lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Zatím bohužel

Příspěvekod Maaaazlik » pát 28 bře, 2008 1:26 pm

Nic zatím no je tzo fakt problém ale nechápu to,že by se nenašel nikdo kdo by to prodával přece at mi nikdo netvrdí že je tohle jedna z děr na trhu :?:
Maaaazlik
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 07 led, 2008 4:19 pm
Bydliště: Strážek

PředchozíDalší

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků