Patina - Pigmenty

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 20 led, 2008 2:29 pm

Pánové, děkuji za pochvalu :P , nečekal jsem že se to bude tak líbit, na to že němka je teprv moje 3 patinovaná mašina.

Michale, ty pruhy na němce jsou dekál - je to červený dekál propagteam přestříknutý gunze RLM23, aby to nebylo tak červené. Pak jsem to nařezal žiletkou a pomocí vodiček Gunze usadil. Poté přelakováno, a pak už jen ta patina... Na tu němku od ROCO se těším jak blázen :shock:, jsem na tyhle mašiny ulítlej, ta moje němka byla liliput a tak jsem jí rovnou prodal. Škoda že ta v 1/35 od Trumpeteru má tak velké chyby...

Jinak i tu bobinu už nemám, byla z Piko E11 a já chci mít bobinu v digitálu :P ... Snad to někdy postavím, mám už k dispozici i podvozek i kastli i ty menší díly i dekál...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 20 led, 2008 2:32 pm

Jinak k tomu laku Humbrol - já s ním mám špatnou zkušenost, že nikdy uplně nezasychá... Před lety (r. 1995) jsem stříkal matným lakem finiš letadla, a furt mi to lepilo, i když jsem to ředil originál Humbrol ředidlem...

Ty s tím Houmre problém nemáš?
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 20 led, 2008 2:45 pm

Petr Zatrepalek píše:Jinak k tomu laku Humbrol - já s ním mám špatnou zkušenost, že nikdy uplně nezasychá... Před lety (r. 1995) jsem stříkal matným lakem finiš letadla, a furt mi to lepilo, i když jsem to ředil originál Humbrol ředidlem...

Ty s tím Houmre problém nemáš?
Potvrzuji stejny problem. Delaly mi to jak laky z plechovky od Revell tak i z lahvicky od Humbrolu. Prave proto jsem presel na sice drazsi, ale mnohem kvalitnejsi karylovy Gunze B514 ve spreji. Je to nejmatnejsi lak, ktery znam a pokud model vezmu 100x do ruky, tak se neosaha.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Houmr » ned 20 led, 2008 3:11 pm

Ano mám stejnou zkušenost. opravdu je nejlepší asi Gunze matt.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Sandy » úte 22 led, 2008 9:33 pm

Michal Dalecký píše:
Houmr píše:Hm 555.3 to by bylo moje gusto. Jo ty pigmenty opravdu drží jako blázen bez fixace to je fakt. Mě se teda nepodařili je utřít ani na vagonkách, možná je to tím, že je aplikuju ještě do ne uplně zaschlého laku Humbrol.
Az do te doby nez model vezmes do ruky a nezanechas na nem sve daktiloskopicke otisky :lol: Pak je to fakt pakarna to opravovat. K te 555.3 necham pripravit odlitky pro kotel a mazutovou nadstavbu na tendr. To sem ale nepatri.

No, já používám pigmenty vlastní výroby a ty se ani nestírají ani nevytvářejí daktyloskopické otisky. :lol:
Zatím mám světlý vápenec, bláto, dva druhy rzi a černou. Chystám se na hnědorezavou, ale nevím, jestli to vyjde.
Pokoušel jsem se je také fixovat Fixativem , ale to vypadalo jako posmrkané. Fixativ byl ve sprayi a fungoval asi jako kropicí konev. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod sco_27 » stř 23 led, 2008 2:13 pm

Sandy, a z coho to vyrabas ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Sandy » stř 23 led, 2008 7:49 pm

sco_27 píše:Sandy, a z coho to vyrabas ?

Zatím si to nechám pro sebe. :cry:
Až si to nechám otestovat, pak se, možná, pochlubím. Třeba je to slepá ulička a kolegové se mi vysmějí. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod sco_27 » stř 23 led, 2008 7:58 pm

Ale Sandy... My predsa niesme vysmevaci...No techniky preba skusat a potom prezentovat...Treba to naikemu modelarovy pomoze (mne :D ) . A respektujem ta...Take uz sa tesime .
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Předchozí

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků