Stavebnice ceskych staveb

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod dan » úte 07 srp, 2007 8:12 pm

a co takhle nějakou stavbu v TT
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Maatsa » úte 07 srp, 2007 8:22 pm

a co takhle nějakou stavbu v N-ku
Maatsa
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 11 črc, 2007 12:52 pm

Příspěvekod Ocik » stř 08 srp, 2007 12:38 pm

V N-ku to bude balení v krabičce od sirek :D
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Maatsa » stř 08 srp, 2007 5:07 pm

Na obalu nezáleží :D, když to bude v N-ku a V.epocha.
Maatsa
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 11 črc, 2007 12:52 pm

Příspěvekod kvasha » stř 08 srp, 2007 8:52 pm

Maatsa píše:Na obalu nezáleží :D, když to bude v N-ku a V.epocha.


Jak já ti rozumím, nedostatek nejen staveb mě "donutil" opustit N-ka a přejít na H0. I když už je to čím dál lepší, ale ČSD nebo ČD není prakticky vůbec.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Martin HO » pát 17 srp, 2007 4:18 pm

Michal Dalecky píše:
Abe Simpson píše:A cenový předpoklad?? Jestli není TOP SECRET ??
Sorry, to po me chcete moc. Budou to ale stavebnice, tak by ceny mely byt priznive. Zalezi kolik se toho nalisuje. Ted fakt jeste ne. Spos mi posilejte mailem namety a fotky.


Dovolím si připojit svoje tipy:
stavby na způsob http://www.kohn.at/architekturmodelle.php

v českém provedení:

Šumavské nádraží - Železničář č.2/1962
Lokomotivní remíza s vodárenskou věží - Železničář č.8/1962
Skladiště - Železničář č. 6/1962
Martin HO
 

Re: Stavebnice ceskych staveb

Příspěvekod frigo_65 » pát 30 lis, 2007 5:02 pm

Michal Dalecký píše:Mam v umyslu pustit se do vyroby stavebnic stavedel, straznich domku, skladist a dalsiho. Slo by pouze o stavebnice v krabickach. Vylisky klasika z plastu. Co vy na to?

Zdravim všechny modelaře.
Chtěl bych vědět jestli se stavebnice budou dělat taky ve velikosti N. epochu III.díky za odpověd
Uživatelský avatar
frigo_65
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 říj, 2007 6:16 pm
Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nexus » čtv 20 pro, 2007 10:39 am

Zkuste si postavit vlastní model z papíru. Stačí najít vhodnou předlohu a pak lepit proužky papíru na sebe. Výsledek docela ujde.
Obrázek
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod JBr » čtv 20 pro, 2007 11:48 am

Ja ted stavim nadrazni budovu volne inspirovanou stanici Mnisek pod Brdy. Material balza, papir, plastove desticky a co dum da :) Pokud s tim budu spokojeny, tak se potom pochlubim.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Tomáš » čtv 20 pro, 2007 7:23 pm

nexus píše:Zkuste si postavit vlastní model z papíru. Stačí najít vhodnou předlohu a pak lepit proužky papíru na sebe. Výsledek docela ujde.
Obrázek


jů to je krása...no holt kdo umí ten umí...neděláš i na kšeft??
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod nexus » čtv 20 pro, 2007 8:02 pm

Bohužel. Nestíhám ani pro sebe. Tohle byl jen pokus.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod Pivrnec78 » pát 21 pro, 2007 7:41 pm

Zdenek Valter píše:
stiba píše:Stavím epochu V a pro ni se je zoufale málo staveb, natož českých. Stavědla jsou super nápad. Osobně by pro mě bylo super něco jako je na http://www.railman.cz/foto/foto_stavby.html, už se na vaše stavebnice moc těším.


Jenže stavědla v epoše V. ???

To je trochu protimluv ne :wink: :wink: :wink: :wink:


A proč ne? Stavědla po koridoru někde nezmizela, jen jsou opuštěná, ale stále stojí ... viz třeba Suchdol nad Odrou - severní a jižní stavědlo pořád je, Hladké Životice - před koridorem nádraží o 7 kolejích, po koridoru zastávka, ale severní a jižní stavědlo stále stojí.
Já bych si také nějaké vzal, i když dělám Ep. V.
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 21 pro, 2007 8:04 pm

Pivrnec78 píše:
Zdenek Valter píše:
stiba píše:Stavím epochu V a pro ni se je zoufale málo staveb, natož českých. Stavědla jsou super nápad. Osobně by pro mě bylo super něco jako je na http://www.railman.cz/foto/foto_stavby.html, už se na vaše stavebnice moc těším.


Jenže stavědla v epoše V. ???

To je trochu protimluv ne :wink: :wink: :wink: :wink:


A proč ne? Stavědla po koridoru někde nezmizela, jen jsou opuštěná, ale stále stojí ... viz třeba Suchdol nad Odrou - severní a jižní stavědlo pořád je, Hladké Životice - před koridorem nádraží o 7 kolejích, po koridoru zastávka, ale severní a jižní stavědlo stále stojí.
Já bych si také nějaké vzal, i když dělám Ep. V.


Jenže budeš tam modelovat rozbitá okna, návštěvu bezdomovce ? :wink: :wink: :wink:

No a teď trochu vážně, sorry byl to trochu šťouchanec.

Alespoň je je vidět proč, modeluje-li člověk rád provoz končí na přelomu epoch 3/4 ČSD. Železnice končlia svou zlatou éru a její provoz se ještě týkal každé dopravny.
Dnes jsou o tom jen vzpomínky. Zejména navštívíte-li nějakou staničku s polorozpadlým skladištěm. Na lokálních tratích je nákladní doprava bohužel minulostí. A tak se zrácí kouzlo manipulačních vlaků.
Dnes je žěleznice opět barevná, ale provoz je degredován na tranzit po hlavních tratích. Koridory - to je o co teď běží ovšem kouzlo lokální dopravy je pryč. Ještě že mám možnost se vrátit v čase a jednou za čas si takhle zajezdit. :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2646
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod JBr » pát 21 pro, 2007 10:49 pm

Bydlim u trati, ktera neni koridorova, neni elektrifikovana a v podstate by se dalo rict, ze se charakterem blizi spis lokalce nez spojnici dvou uzlu na hlavnich tratich. Na nadrazi mame dve obsazena stavedla, stejne tak ve vedlejsich stanicich (na vedlejsim napr. nejsou ani navestidla zavisla na poloze vymen), vetsinu osobnich vlaku tu sice odbudou sukafony a rychliky hydry, ale i brejlovec nebo zamracena se tu objevi a ucelene naklady s dvojcetem kocouru i manipulaky jsou tu bezna vec.

Ja bych to negeneralizoval, ze V. epocha uz je jen o koridorech. Jeste se stale da najit spousta krasnych mist (samozrejme s plne funkcnimi nadrazimi), kde jsou mechanicka navestidla, zavory atd. O to vic se mi napriklad libi ten kontrast (ciste nahodou taky modeluju V. epochu ;)).
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod JBr » sob 05 led, 2008 11:06 am

Aktualni podoba meho vesnickeho nadrazi. Uz to zacina vypadat trochu jako baracek :)

Obrázek
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

PředchozíDalší

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků