Stavba z kartonu

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Stavba z kartonu

Příspěvekod Lasoft » čtv 21 dub, 2011 7:55 am

Zdravím všechny
měl bych dotaz na ty co staví kolejiště z kartonu. Potřeboval bych poradit jak usadit serva pod vyhybky, když je podklad z kartonu. Snad to už někdo řešil. Mě zatím nic moc nenapadá. Jde mi o velikost TT. Celé by to mělo být z kartonu tak jak u Shimiho. :|
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Stavba z kartonu

Příspěvekod rnekolny » stř 27 dub, 2011 3:16 pm

Lasoft píše:Zdravím všechny
měl bych dotaz na ty co staví kolejiště z kartonu. Potřeboval bych poradit jak usadit serva pod vyhybky, když je podklad z kartonu. Snad to už někdo řešil. Mě zatím nic moc nenapadá. Jde mi o velikost TT. Celé by to mělo být z kartonu tak jak u Shimiho. :|


Ahoj,
já mám 22 motorických přestavníků usazených v karonu na balzové destičce 5mm tlouštka a malé vruty co jsou u nich přibaleny a drží to parádně. Balza se lehce řeže a není s toho bordel když to dělám v bytě proto jsem zvolil karton.
rnekolny
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 21 dub, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Stavba z kartonu

Příspěvekod Lasoft » stř 27 dub, 2011 6:07 pm

Prosím něbyl by obrázek toho usazení. Jak je to dělaný. Jen vyřízlá díra pod vyhybkou a nahrazen prostor balzou s přestavníkem?
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Stavba z kartonu

Příspěvekod rnekolny » čtv 28 dub, 2011 7:55 am

Lasoft píše:Prosím něbyl by obrázek toho usazení. Jak je to dělaný. Jen vyřízlá díra pod vyhybkou a nahrazen prostor balzou s přestavníkem?


Poslal bych ale jak nedal si sem žádný kontakt na sebe třeba e-mail a z tohoto fora snad obrazky posílat nejdou nebo to neumím jsem tu nový.
rnekolny
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 21 dub, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Stavba z kartonu

Příspěvekod Lasoft » čtv 28 dub, 2011 9:01 am

rnekolny píše:
Lasoft píše:Prosím něbyl by obrázek toho usazení. Jak je to dělaný. Jen vyřízlá díra pod vyhybkou a nahrazen prostor balzou s přestavníkem?


Poslal bych ale jak nedal si sem žádný kontakt na sebe třeba e-mail a z tohoto fora snad obrazky posílat nejdou nebo to neumím jsem tu nový.


Díky za reakci. Poslal jsem ti kontakt v soukromé zprávě. POkud pak bude mít někdo zájem tak se svolením autora ty obrázky kdyžtak šoupnu i sem.
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Stavba z kartonu

Příspěvekod Jindrasek » pon 04 úno, 2013 10:39 pm

Také by mne zajímalo nějaké vhodné řešení, ale pro polystryren. Co jsem obkoukal, tak většina má serva připevněná na překližce. Existuje i nějaké osvědčené řešení pro polystyren?
Jindrasek
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26 lis, 2012 6:59 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Stavba z kartonu

Příspěvekod Petr Šimáček » úte 05 úno, 2013 6:31 am

Jindrasek píše:Také by mne zajímalo nějaké vhodné řešení, ale pro polystryren. Co jsem obkoukal, tak většina má serva připevněná na překližce. Existuje i nějaké osvědčené řešení pro polystyren?

Takhle to má Houmr: http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galerie/SK/img00097.htm
HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavba z kartonu

Příspěvekod Jindrasek » úte 05 úno, 2013 3:28 pm

Ano to jsem viděl, u Houmra jsem se dosti inspiroval pro stavbu. Ovšem pro serva je problem s tím, že při umístění destičky z vrchu nezískám žádnou páku a u destičky ze spod se zase bojím, že při tl. polystyrenu 30mm bude páka příliš vysoká, ale lepší řešení asi nevymyslím.
Jindrasek
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26 lis, 2012 6:59 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Stavba z kartonu

Příspěvekod Lasoft » stř 06 úno, 2013 7:10 pm

No u mě to taky vypadá že jelikož jsem v začátku tak ten karton zarazím a nahradím ho 2 cm polystirenem (styrodur) v základu . Tím tvrzeným. A na ostatní podle toho co bude potřeba. Výškově jen ztratím něco v tunelech a kryťáku a nebudu se muset bát zkroucení. No a karton použiju jen na nějaký dodělávky a zbytek co jsem nahrabal půjde do šmelcu.

Jinak od Radima Nekolnýho jeden náčrtek co mi tehdy poslal:

http://clip2net.com/s/2NLIl

A ještě pár obrázků od téhož autora

http://kedarson.rajce.idnes.cz/Prestavniky_uchyceni/
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků