Strecha

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Strecha

Příspěvekod DavidH0 » ned 10 dub, 2011 6:08 am

Zdravím všetkých,

chcem sa spýtať, či náhodou neviete o nejakom výrobcovi, ktorý by vyrábal niečo podobné tomuto: http://davidh0.rajce.idnes.cz/Strecha/#strecha.jpg

Dik
DavidH0
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 05 dub, 2009 5:51 pm
Bydliště: Košice

Re: Strecha

Příspěvekod MirekTT » ned 10 dub, 2011 6:37 am

Já ti se střechou neporadím, ale jsem přesvědčen, že by ti mnoho lidí blahořečilo, kdyby jsi srozumitelnou formou zveřejnil plány toho skladiště :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Strecha

Příspěvekod DavidH0 » ned 10 dub, 2011 7:22 am

Skladisko je robené podľa plánov z publikácie od f. VDV, a skoro rovnaké sú aj na stránke kubickej paraboly ( http://kubickaparabola.wz.cz/stavba05/stavba05.htm ), zaleží na tom, čo je zrozumiteľná forma. :D
DavidH0
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 05 dub, 2009 5:51 pm
Bydliště: Košice

Re: Strecha

Příspěvekod MirekTT » ned 10 dub, 2011 7:25 am

DavidH0 píše: zaleží na tom, čo je zrozumiteľná forma. :D

Nafotit a vystavit s čitelnýmy kótami :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Strecha

Příspěvekod DavidH0 » ned 10 dub, 2011 7:30 am

Aj keď je skladisko skoro dokončené, mal by som mať fotky zo stavby, skúsim sa na nich pozrieť v priebehu dňa.
DavidH0
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 05 dub, 2009 5:51 pm
Bydliště: Košice

Re: Strecha

Příspěvekod MirekTT » ned 10 dub, 2011 8:59 am

DavidH0 píše:Aj keď je skladisko skoro dokončené, mal by som mať fotky zo stavby, skúsim sa na nich pozrieť v priebehu dňa.

Fotky ze stavby budou fajn, ale já jsem měl namysli ty plány. V tvojí fotogalerii máš kostru skladiště položenou na celkem solidních plánech, tak o ty plány mi šlo. Zveřejnit je se srozumitelnými kótami. :P
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Strecha

Příspěvekod DavidH0 » ned 10 dub, 2011 9:27 am

Sorry, dneska si nejak sedím na vedení..Zbytok SZ
DavidH0
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 05 dub, 2009 5:51 pm
Bydliště: Košice

Re: Strecha

Příspěvekod flux » pon 07 led, 2013 2:05 pm

zdravím všetkých !
chcem využiť túto existujúcu tému a popýtať si pár rád. z čoho vyrábate pre svoje modely imitáciu plechovej strechy ? mám rozpracovaný model hradla kde má byť plechová sedlová strecha a kedže sa snažím modelovať z toho "co dúm dá" modely si vyrábam sám, staviam z kartónu ale tie strechy mi vždy robia problém preto prosím o radu, nápad, ako to riešite vy. vdaka za odpoveď.
flux
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07 led, 2013 9:55 am

Re: Strecha

Příspěvekod mizl » pon 07 led, 2013 9:59 pm

flux píše:zdravím všetkých !
chcem využiť túto existujúcu tému a popýtať si pár rád. z čoho vyrábate pre svoje modely imitáciu plechovej strechy ? mám rozpracovaný model hradla kde má byť plechová sedlová strecha a kedže sa snažím modelovať z toho "co dúm dá" modely si vyrábam sám, staviam z kartónu ale tie strechy mi vždy robia problém preto prosím o radu, nápad, ako to riešite vy. vdaka za odpoveď.


Ahoj
Sice jsem plechovou střechu ještě neztvárňoval, ale asi bych zkusil použít alobal. Pěkně ho uhladit a poté nastříkat.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Strecha

Příspěvekod flux » úte 08 led, 2013 9:43 pm

to nieje zlý nápad, aj ked si myslim že alobal je velmi jemny material a rychlo sa poškodí-natrhne (škrabanec , ryha). a na znazornenie toho plechu by podla mna stačil aj obyčajny papier vhodne nafarbený. Ide mi skôr oto ako znázorniť spoje jednotlivých plechov
flux
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07 led, 2013 9:55 am

Re: Strecha

Příspěvekod Myšpulín » stř 09 led, 2013 5:14 pm

Nedělal jsem, tak jen teoreticky. Vodorovné falcy bych neřešil, maximálně na suché nabarvené střeše tužkou jakýsi stín. Výraznější jsou ty svislé, zde bych do nějaké lepivé vrstvy (lepidlo, barva) zanořil slabé drátky z cívek relé nebo motorků. Po zaschnutí zakrátit na patřičný rozměr a stříknout barvou.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Strecha

Příspěvekod Vladamir » stř 09 led, 2013 9:02 pm

Myšpulín trefil můj způsob - drátky :wink: Je fakt, že to vodorovné překrytí je zbytečně výrazné, stačilo naznačit rýhou
Obrázek
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků