Mosaz

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Mosaz

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 23 čer, 2007 7:23 pm

Musím se podělit o zkušenost nákupu mosazných tabulí 2 a 3 mm v kvalitě a tvrdosti hodinářské mosazi.
Ty jsou k sehnání v Kovohutích Povrly. Oproti mému oblíbenému ALMS Brno prodávají sice jen mosazné plechy,
ale zato v menších šířkách 500 a 600 mm délce 2m.
Výhodou je že vám půlku v pohodě prodají. Pro mne byla právě zajímavá ta hodinářská mosaz.
Bohužel v Almsu prodají jen celou tabuli a to 2X1m.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Otto Černý » sob 07 črc, 2007 11:23 am

Zdeňku. Jak se liší hodinářská mosaz od té "klasické"? A k čemu je dobrá? Já jsem v podstatě nikdy moc neřešil druh mosazi. Prostě jsem vždy použil to, co zrovna bylo po ruce...
Otto Černý
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 16 kvě, 2007 6:47 am
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 07 črc, 2007 12:11 pm

Otto Černý píše:Zdeňku. Jak se liší hodinářská mosaz od té "klasické"? A k čemu je dobrá? Já jsem v podstatě nikdy moc neřešil druh mosazi. Prostě jsem vždy použil to, co zrovna bylo po ruce...

Hodinářská mosaz je prý velmi tvrdá, ale dobře se obrábí pro velký obsah olova v ní. Také osičky prý v ní lépe kloužou.
Teď to již mohu potvrdit. Tažená mosaz plochého profilu co tu mám [také dvojka] je výrazně měkčí.
Ta hodinářská se hodí výborně na rám lokomotiv, převodové skříně atd.atd.
Teď z ní dělám rám [vlastně jen jeho části] na jednu lokomotivu co jsem si neuváženě koupil.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kiski » čtv 09 črc, 2009 10:28 am

Neviete náhodou, kde by som sa k mosadzi dostal na Slovensku? zháňam ju už pekne dlho a nič. Alebo ak by bol niekto taký ústretový a kúpil mi ju v ČR a následne poslal poštou. Každopádne by sme sa dohodli.

Vďaka :roll:
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 09 črc, 2009 11:08 am

kiski píše:Neviete náhodou, kde by som sa k mosadzi dostal na Slovensku? zháňam ju už pekne dlho a nič. Alebo ak by bol niekto taký ústretový a kúpil mi ju v ČR a následne poslal poštou. Každopádne by sme sa dohodli.

Vďaka :roll:


Na Slovensku pro modeláře prodává různý materiál společnost ARTOL.

Nabídka zde: http://www.artol.sk/showpage.php?name=kovy

Jinak je s podivem, že žádný vyhledávač Ti neukázal žádného prodejce mosazi na Slovensku.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kiski » čtv 09 črc, 2009 3:05 pm

Ano, o spoločnosti ARTOL viem, už som si stadiaľ objednával nejaké veci. Ale mosadzne plechy tam majú len do hrúbky 2mm, stačí sa na to pozrieť...

A ano, je to čudné, možnože som zle zadal do googlu niečo ja, ale naozaj, nenašiel som nič podobné, ako máte vy v Čechách...
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Hekttor » čtv 09 črc, 2009 9:21 pm

Měď Povrly měla filiálku v Povážskej Bystrici. Kupodivu, dnes ji už nemohu na netu najít......
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Hekttor » čtv 09 črc, 2009 9:25 pm

Aha, takže koupil je Burgus Ostrava jako Colmet Slovakia a.s. Nicméně, ani jejich stránky neexistují...
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod kiski » pát 10 črc, 2009 10:20 am

Každopádne, prešiel som cez Google celý slovenský net, a nikde som nenašiel firmu, ktorá by predávala mosadz maloobchodne (nerátam veľkoobchodný predaj pre veľkoodberateľov, ktorým ja samozrejme nie som), obehal som už aj Zberné Suroviny. Nič. Preto ešte raz opakujem, ak bude nejaký český kolega modelár ochotný mi to poslať z Čiech, určite sa dohodneme. Na dobierku to myslím nebude problém, s poštovným to nebude problém tiež, zahrnie si to do ceny. Podobne som už objednával od fy. DETAIL, a všetko prebehlo bez problémov. Ak má niekto čas a ochotu, nech mi pošle SZ. Vďaka.
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 10 črc, 2009 11:05 am

kiski píše:Každopádne, prešiel som cez Google celý slovenský net, a nikde som nenašiel firmu, ktorá by predávala mosadz maloobchodne (nerátam veľkoobchodný predaj pre veľkoodberateľov, ktorým ja samozrejme nie som), obehal som už aj Zberné Suroviny. Nič. Preto ešte raz opakujem, ak bude nejaký český kolega modelár ochotný mi to poslať z Čiech, určite sa dohodneme. Na dobierku to myslím nebude problém, s poštovným to nebude problém tiež, zahrnie si to do ceny. Podobne som už objednával od fy. DETAIL, a všetko prebehlo bez problémov. Ak má niekto čas a ochotu, nech mi pošle SZ. Vďaka.


http://www.alms-brno.cz/ostatni-sluzby.html

Tohle jsi zkoušel ?

A co www.ferona.sk ?

Ta jako u nás nabízí mosaz !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kiski » pát 10 črc, 2009 6:17 pm

Firma ALMS síce mosadz hrúbky 3mm má, aj dodáva, ale ja nechcem platňu 1000x2000 mm... :lol:

A tá Ferona - akurát som tam písal, tak uvidím, kedy mi príde odpoveď.

Vďaka za odkazy.
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 10 črc, 2009 7:13 pm

kiski píše:Firma ALMS síce mosadz hrúbky 3mm má, aj dodáva, ale ja nechcem platňu 1000x2000 mm... :lol:

A tá Ferona - akurát som tam písal, tak uvidím, kedy mi príde odpoveď.

Vďaka za odkazy.


O.K. co teda potřebuješ ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod kiski » sob 11 črc, 2009 6:31 am

Potreboval by som mosadzný plech, ako bolo už spomínané predtým, hrúbky 3mm, o celkových rozmeroch 300x300mm.
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod kiski » pon 20 črc, 2009 4:21 pm

no tak z Ferony mi volali, že mosadz v takej hrúbke nemajú... Sakra práca...

Pomaly upadám do depresie... :roll:
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků