patinovací sprejové barvy Model Mates

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

patinovací sprejové barvy Model Mates

Příspěvekod chameleon » pon 18 říj, 2010 9:34 am

V jednom z posledních čísel ŽM mě zaujala recenze na patinovací sprejové barvy Model Mates... Ale bohužel je v ČR nikdo zatím neprodává. Pro recenzi v ŽM zapůjčila vagón prodejna U krále železnic, kam jim ho vrátili těmito spreji napatinovaný a výsledek vypadá celkem fajn... Mě - začátečníka - tyto spreje lákají /nemusel bych pro začátek kupovat pistole, kompresory.../
Budu je tedy muset koupit ze zahraničí, pokud byste měl někdo taky zájem, mohli bychom udělat společnou objednávku a ušetřit na poštovném+poplatkům za převod...
http://www.modelmates.co.uk
Přílohy
1aa_.gif
http://www.modelmates.co.uk/en-UK/Weathering_Images/German_Wagon_1/German_Oil_Wagon.html
1aa_.gif (82.1 KiB) Zobrazeno 4522 krát
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: patinovací sprejové barvy Model Mates

Příspěvekod chameleon » pon 01 lis, 2010 4:37 pm

Myslíte, že je to zbytečnost, že pro dosažení podobných výsledků stačí obyč. barvy ve spreji?
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: patinovací sprejové barvy Model Mates

Příspěvekod Tomáš » stř 10 lis, 2010 9:08 pm

chameleon píše:Myslíte, že je to zbytečnost, že pro dosažení podobných výsledků stačí obyč. barvy ve spreji?


no vypadá to pěkně.Ovšem nenapsal jsi nic o orientační ceně.To totiž bude asi klíčové.Protože tohohle se dá v pohodě dosáhnout i za omocí štětce a olejovek
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: patinovací sprejové barvy Model Mates

Příspěvekod chameleon » pon 15 lis, 2010 8:28 am

Na internetu prodávají speje 200ml za 230,-Kč/plechovku + poštovné... Takže to je asi dost drahý, že? Asi tedy časem až se pustím do patiny nejdřív vyzkouším ty olejovky a štěteček :wink:
Vlastně mi napadá, že zajímavý by u nich mohl být sněhový sprej (ale ne pro mě) :)
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: patinovací sprejové barvy Model Mates

Příspěvekod oxi » sob 16 dub, 2011 4:52 pm

chameleon píše:Na internetu prodávají speje 200ml za 230,-Kč/plechovku + poštovné... Takže to je asi dost drahý, že? Asi tedy časem až se pustím do patiny nejdřív vyzkouším ty olejovky a štěteček :wink:
Vlastně mi napadá, že zajímavý by u nich mohl být sněhový sprej (ale ne pro mě) :)

Ahoj máš zkušenosti z spreji od bosny? Cena kolem 60kč za 400ml+ poštovné http://bosny.eu/product.php
oxi
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16 dub, 2011 4:30 pm

Re: patinovací sprejové barvy Model Mates

Příspěvekod chameleon » pon 18 dub, 2011 3:57 pm

Ahoj, nemám, ale vyzkouším. Díky za tip.
j.
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků