Prosim o odkaz, kde mohu stahnout dlazby a zdivo

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Prosim o odkaz, kde mohu stahnout dlazby a zdivo

Příspěvekod Tomas Firt » pon 23 dub, 2007 11:03 am

Prosim poradi mi nekdo odkaz, kde mohu stahnout dlazby a zdiva, ktere pak mohu vytisknout a nalepit na modely?
Diky Tomas
Tomas Firt
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 06 bře, 2007 11:26 am

Re: Prosim o odkaz, kde mohu stahnout dlazby a zdivo

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 23 dub, 2007 12:30 pm

Tomas Firt píše:Prosim poradi mi nekdo odkaz, kde mohu stahnout dlazby a zdiva, ktere pak mohu vytisknout a nalepit na modely?
Diky Tomas
Ahoj, textury najdes tady: http://textury.stavit.cz/
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod vlastimil vašíček » pon 23 dub, 2007 1:46 pm

hele a proč to chceš tisknout když si to můžeš koupit v malé železnici na profilovaném plastu. nemyslíš že by to vypadalo daleko líp?
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod PetrL » pon 23 dub, 2007 2:10 pm

vlastimil vašíček píše:hele a proč to chceš tisknout když si to můžeš koupit v malé železnici na profilovaném plastu. nemyslíš že by to vypadalo daleko líp?

No, pokud se bude tisknout inkoustem na materiály třídy Fine Art, tak je možné dosáhnout takové dokonalosti, že se tomu nic nevyrovná. Už vůbec ne nějaké PVC. A to nemluvím o možnostech perfektního ukončení zdiva bez nějakého slepování dílů a proužků apod.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Houmr » pon 23 dub, 2007 3:59 pm

Mohl by jsi přiblížit, ten materiál Fine Art :?: Kde ho sehnat, popřípadě jak tisknout atd.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod PetrL » úte 24 dub, 2007 8:35 am

Houmr píše:Mohl by jsi přiblížit, ten materiál Fine Art :?: Kde ho sehnat, popřípadě jak tisknout atd.

Jedná se o inkjetové materiály určené pro uměleckou fotografii. Výrobcem je PermaJet, nebo Ilford. Je to přírodní lisovaný foto papír na bázi bavlny s exkluzívní texturou podobnou ručně vyrobenému papíru. Emulze je optimalizovaná pro maximalní obrysovou ostrost, barevnou stálost a je výjimečně voděodolná. Ideální použití je pro umělecké tisky, vizitky, pohlednice, certifikáty a podobně. Barevná stálost je vynikající. U papírů tř. Museum je deklarovaná stálobarevnost 100 let. Pro naše potřeby vystačíme s běžnými Dye inkousty a ochranným UV nástřikem např. Fixier Spray fy Herma. Dělal jsem testovací výtisk kamenného zdiva. Při správném zpracování obrazu před tiskem bude výsledný tisk tak realistický, že každý, komu jej ukážeš, bude přejíždět bříškem prstu po tisku, aby se přesvědčil, že je to opravdu jen tisk. Nejlepší na tom všem je, že pokud vládneš Photoshopem, tak si vyrobíš tvary přesně takové, jaké potřebuješ, včetně obrub, barevných přechodů apod. Příklad jeden za všechny: vůbec není problém udělat opěrnou zeď portálu, která bude postupně přecházet třeba od sv.hnědé až k černé, se zeleným porostem mechů a lišejníků jenom tam, kde to tak chceš mít. To vše v měřítku 1:1 a cca na 0,25mm přesně. Stačí jen vystřihnout. Pokud se bude jednat o složitější tvar, můžeš si udělat z papíru šablonu, tu naskenovat a do toho tvaru pak nacpat texturu obsahem i velikostí prvků dle libosti.
Horší je to s cenou papíru. Jedno balení obsahuje 25ks/A4 a stojí 750 až 800,-Kč. Pokud bys měl zájem o jednotlivé listy, napiš mi na můj e-mail, domluvíme se.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Oriesh » úte 24 dub, 2007 12:33 pm

To je dost zajímavé. Zase, pokud se cena vydělí, není těch 32,- Kč za kus až tak moc. Jak by na tomto materiálu vypadala neomítnutá cihlová zeď, případně stará zašlá omítka, semtam plesnivá a opadaná (vše v H0)?
Oriesh
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24 dub, 2007 12:33 pm

Příspěvekod PetrL » úte 24 dub, 2007 1:26 pm

Oriesh píše: Jak by na tomto materiálu vypadala neomítnutá cihlová zeď, případně stará zašlá omítka, semtam plesnivá a opadaná (vše v H0)?

To je snadné - přeci jako ve skutečnosti! Pokud není k dispozici hotová textura, zeď si někde vyfotíš - např. v nějaké opuštěné zemědělské usedlosti - tam takových zdí bude! :cry: :cry: Potom v počítači vyjmeš vhodné vzorky (oblasti - raději větší) se kterými se pracuje jako s texturou. Nastaví se velikost obrazu přesně na požadovanou velikost - cca 3mm/cihlu - je třeba umět pracovat s převzorkováním s ohledem na počet tiskových bodů (interpolace). U dolního okraje můžeš přidat trávu, mapy plísní zvýraznit atd, atd. Když to pak ještě poprášíš nebo polepíš nějakým tím Polákem, tak to bude dokonalost sama :roll: Doporučuji ještě zvýšit saturaci barev, kontrast a ostření (jen obrysových linií) nad úroveň používanou u fotografií. Po přirozeném zaprášení to pak bude akorát. Dokonale matný a plastický povrch papíru dokoná zbytek. Ujišťuji Tě, že výsledek rozhodně nepřipomíná fotografii.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Houmr » úte 24 dub, 2007 1:55 pm

Díky za odpovědi. Ne že bych se do toho chtěl hned pustit, ale určitě to může být užitečná informace pro ostatní modeláře. Zní to velice zajímavě a pokud bych to někdy chtěl zkusit, tak se určitě ozvu. :lol:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod PetrL » úte 24 dub, 2007 2:48 pm

Houmr píše:...pokud bych to někdy chtěl zkusit, tak se určitě ozvu. :lol:

Poslal jsem Ti malý vzorek druhů papírů a ukázku tisku. To zdivo je ale jen test bez žádných úprav, ani měřítko neodpovídá (asi 1:50), také není upravena textura - nápadné opakování stejných skupin šutrů. Barva je automatika bez korekce. Je to jen tak pro představu.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Houmr » úte 24 dub, 2007 5:16 pm

Super kouknu na to.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Houmr » pát 27 dub, 2007 11:57 am

Tak už mi to dorazilo a musím říct, že to opravdu vypadá velice dobře :!: I když já jsem spíš zastánce plastického vytvarování. Ale oko to perfektně zmátne a když si na to člověk chce sáhnout, tak je překvapený, že je to ploché, i když papír je tak trochu krablatý na omak. Rozhodně bych to mohl doporučit TéTéčkařům a menším měřítkám, kde to skutečně půjde jen těžko poznat. Petře, takže podle smajlíků na zadní straně je asi nejlepší ten Artist Classik :?: A nemáš třeba i odkaz na int. prodejce, pro ostatní kolegy :?: Ještě jednou dík za rozhodně dobrý tip :!:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod PetrL » pát 27 dub, 2007 12:31 pm

Použitelné materiály pro tento účel se dají koupit na : http://www.photolifeshop.cz/inshop/scri ... ?Level=244 nebo http://www.permajet.cz/ ale jak jsem psal jen celá, velmi drahá balení. Jednotlivé listy mohu dodat já, zabývám se totiž fototiskem vyšší třídy. Nechci si tady ale dělat reklamu, to by se asi Michalovi nelíbílo. Jenom upozorňuji, že to chce skutečně umět ovládat Photoshop, protože textury tak jak jsou k dispozici na již uvedené stránce jsou pro vážnější použití nepoužitelné, hlavně kvůli nápadně se tvarově i barevně opakujícím skupinám. Různé pseudo programy dodávané k tiskárnám a digikompaktům jsou na hraní - ne na vážnou práci.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Houmr » pát 27 dub, 2007 5:38 pm

Petře, díky za nabídku a pokud bych měl zájem určitě se ozvu. Snad to s texturou zvládnu v Corelu.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků