Evergreen

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Evergreen

Příspěvekod PatMat55 » stř 13 led, 2010 9:50 am

Zdravím všechny, chci se pustit do stavby svého prvního domečku. Rozhodl jsem se pro základní stavbu z desek Evergreen, detaily dodělám z kartomnu a z balzy. Ale chtěl byhc se zeptat kde desky nakupujete, zda se nezlomí při přepravě pošotu. a také jakou desku si mám objednat na H0, jde mi hlavně o tloušťku. Všem děkuji za odpověď a omlouvám se za téma, ale v materiálech jsem to nikde nenašel
PatMat55
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 14 bře, 2009 8:44 pm

Re: Evergreen

Příspěvekod petrh » stř 13 led, 2010 10:48 am

PatMat55 píše:Zdravím všechny, chci se pustit do stavby svého prvního domečku. Rozhodl jsem se pro základní stavbu z desek Evergreen, detaily dodělám z kartomnu a z balzy. Ale chtěl byhc se zeptat kde desky nakupujete, zda se nezlomí při přepravě pošotu. a také jakou desku si mám objednat na H0, jde mi hlavně o tloušťku. Všem děkuji za odpověď a omlouvám se za téma, ale v materiálech jsem to nikde nenašel

muzes objednavat od vetsich shopu - www.modely.biz www.modeltrain.cz atd. nebo od Litomyskeho (www.litomysky.cz) ten predava i na burze v Praze:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Evergreen

Příspěvekod Radek » stř 13 led, 2010 11:53 am

PatMat55 píše: jakou desku si mám objednat na H0, jde mi hlavně o tloušťku...
Tady je potřeba začít návhem - šířka stěny a kolik z ní půjde vidět - a potom shánět podle potřeby.
PatMat55 píše:.. kde desky nakupujete....
Hladké desky jsem na modely.biz nenašel - ale mohla to zavinit momentální slepota - takže www.litomysky.cz
PatMat55 píše:.. zda se nezlomí při přepravě pošotu....
Zatím bez problémů.
PatMat55 píše:... detaily dodělám z kartomnu a z balzy....
V tomto případě bych levnější karton volil i na korpus. :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 13 led, 2010 2:40 pm

Nevím odkud jsi, ale v Praze koupíš profily i desky v prodejně Artur modelcentrum na Smíchově (vedle sex shopu co je u botelu Admirál), dál pak i v prodejně funkční modelařiny na Korunní u bývalé tramvajové vozovny vedle Flory.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod PatMat55 » stř 13 led, 2010 5:12 pm

Děkuji všem za rady, no jsem z Českých Budějovic. Ale jestli není problém s poštou tak si to klidně objendnám. Mohu se jenom ještě zeptat čím je nejlepší posléze desky řezat?
V tomto případě bych levnější karton volil i na korpus

Myslíš že to bude lepší než tyto desky?? Z finančního hlediska určitě, ale jde mi o kvalitu, jestli to není potom hodně vidět, že je to z kartonu.
PatMat55
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 14 bře, 2009 8:44 pm

Příspěvekod vape777 » stř 13 led, 2010 6:45 pm

Reže sa to veľmi dobre ostrým odlamovacím nožom pomocou oceľového pravítka. Stačí narezať asi do polovice hrúbky a potom odlomiť. dosiahne sa tým rovný rez. Pre otvory (okná, dvere) sa mi osvedčilo navŕtať v rohoch malé dierky 0,5 - 1 mm a potom skalpelom vyrezať okolo hrany oceľového pravítka otvor trocha menší ako je finálny. Potom nahotovo to dopilovať pilníkom, prípadne pomocou skalpelu.

Pre povrchovú úpravu som používal nasledovný postup:
po zlepení začistenie brúsnym papierom,
prípadné nerovnosti vytmeliť,
prestriekať surfacerom,
pre znázornenie omietky bezfarebný lak + následne zasypať prachovým materiálom (Polák)
výsledná faredbná úprava syntetickými alebo akrylovými farbami.
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Radek » stř 13 led, 2010 6:52 pm

Na hladký plast budeš s největší pravděpodobností chtít nanést strukturu omítky a se vzhledem kartonu není žádný problém. Domky z kartonu, které jsou na netu k vidění jsou moc pěkné. Navíc pokud je to prvotina, možná se něco nevydaří, nebo to v průběhu stavby přemyslíš a u kartonu cokoli vyhodíš a uděláš znovu bez mrknutí oka. Pokud neplánuješ složité špalety kolem oken, tak je karton v pohodě.
Co se plastu týče, tak má taky své výhody. Řezal sem ho zalamovákem.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 14 led, 2010 10:25 am

PatMat55 píše:Děkuji všem za rady, no jsem z Českých Budějovic. Ale jestli není problém s poštou tak si to klidně objendnám. Mohu se jenom ještě zeptat čím je nejlepší posléze desky řezat?
V tomto případě bych levnější karton volil i na korpus

Myslíš že to bude lepší než tyto desky?? Z finančního hlediska určitě, ale jde mi o kvalitu, jestli to není potom hodně vidět, že je to z kartonu.


Být tebou zkusím nejdřív zajít u vás v budějicích do mpm prodejny s plast. modely - tam by minimálně ty plast desky měli mít taky!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jenda » čtv 14 led, 2010 8:24 pm

Polystyrenové desky známé pod názvem Evergreen jsem kupoval od p. Petra Lapky fy Golemreklama tel. 608 777 028, desky prodával pod názvem Iroplast a například deska tl. 1 mm ve formátu 1x1 m stála 98 Kč s daní a doprava byla zdarma. Pozor kdyby ti nabízel desky z pěněného PVC nejdou lepit rozpouštědly, musí to být polystyrenové desky.
Jenda
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 02 zář, 2008 3:14 pm
Bydliště: u. Č.Budějovic

Příspěvekod PatMat55 » pát 15 led, 2010 12:26 pm

Díky všem za rady, první baráček zkusím udělat z kartonu, a balzy.
PatMat55
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 14 bře, 2009 8:44 pm

Příspěvekod vvitty » pát 15 led, 2010 12:56 pm

Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků