Nabytkovy zamek

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Nabytkovy zamek

Příspěvekod marwin » čtv 12 lis, 2009 5:28 pm

Ahoj,
mam takovy nevlackarsky dotaz.... Navrhuji zabezpecovaci zarizeni pro stanici Loket. Snazim se o "repliku" mechanizmu zvaneho ustredni zamek. Funkce je jednoducha, klice z vyhybek vlozim do krabice(ustredni zamek), tim se mi presunou pravitka, ktere uvolni klic k navestidlu. Timto ukonem mam zajisteno, ze nikdo neprehodi vyhybku, ktera by ohrozila vlakovou cestu. Na navrh se muzete podivat zde: http://vlacky.unas.cz/szz.pdf
Ted k memu problemu. Potrebuji sehnat nabytkovy zamek, ktery bude na dozicky klic!! Po dlouhem hledani jsem nasel takovyto, rozmery idealni: Obrázek
Bohuzel k nemu dodavaji jen 6 ruznych klicu. Jenze ja jich potrebuji 12:(, pokud by pasoval napr. klic z vyhybky c.1 do vyhybky c.2, tak je takoveto SZZ napytel:(. Zkousel jsem i psat do ruznych firem, ale vetsinou bez odpovedi a pokud odpovedeli, tak mi nabizeli FAB zamky, coz by pusobilo moc moderne:).
Nejste tady nekdo zamecnik nebo nevite na koho se obratit, kdo by mi tyto zamky vyrobil, ci nevite o nejakem obchode, kde bych mohl neco sehnat.
Podobne resena zabezpecovacka:
http://www.goerlitzer-kreisbahn.de/Weis ... iegel.html

dekuji za odpovedi
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jirka1 » čtv 12 lis, 2009 7:21 pm

Napadlo mě, co takhle vždy dva stejné klíče rozlišit podélně drážkou (zářezem) a tím, že na jednom by byl vpravo a na druhém vlevo?
A pak by se přes otvor dala krytka s trnem, odpovídající drážce...
Snad jsem to popsal srozumitelně. :roll:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod maayaa » čtv 12 lis, 2009 11:13 pm

No normálně mají ty zámky na zab.zař 4 stavítka a jsou 4 různý typy.Z těch se skládá všech 96 kombinací co se používají.Co tahle zkusit ten zámek rozebrat a podívat se kolik je tam stavítek a pak si to složit podle toho co potřebuješ?(teda jestli jich je tam dost)
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod marwin » pát 13 lis, 2009 10:12 am

Jirka1 píše:Napadlo mě, co takhle vždy dva stejné klíče rozlišit podélně drážkou (zářezem) a tím, že na jednom by byl vpravo a na druhém vlevo?
A pak by se přes otvor dala krytka s trnem, odpovídající drážce...
Snad jsem to popsal srozumitelně. :roll:


zajimavy napad, bohuzel potrebji 13 ruznych klicu(predchozim prispevku jsem se seknul), coz mi todle reseni neposkytne:(
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jirka1 » pát 13 lis, 2009 10:16 am

marwin píše:
Jirka1 píše:Napadlo mě, co takhle vždy dva stejné klíče rozlišit podélně drážkou (zářezem) a tím, že na jednom by byl vpravo a na druhém vlevo?
A pak by se přes otvor dala krytka s trnem, odpovídající drážce...
Snad jsem to popsal srozumitelně. :roll:


zajimavy napad, bohuzel potrebji 13 ruznych klicu(predchozim prispevku jsem se seknul), coz mi todle reseni neposkytne:(


A co takhle udělat ty zářezy v různých místech, případně víc?
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod marwin » pát 13 lis, 2009 11:25 am

Jirka1 píše:
marwin píše:
Jirka1 píše:Napadlo mě, co takhle vždy dva stejné klíče rozlišit podélně drážkou (zářezem) a tím, že na jednom by byl vpravo a na druhém vlevo?
A pak by se přes otvor dala krytka s trnem, odpovídající drážce...
Snad jsem to popsal srozumitelně. :roll:


zajimavy napad, bohuzel potrebji 13 ruznych klicu(predchozim prispevku jsem se seknul), coz mi todle reseni neposkytne:(


A co takhle udělat ty zářezy v různých místech, případně víc?


Pravda, to mi nejak nedoslo:). Beru to jako krajni reseni, radsi bych zkusil sehnat podobny zamek jak pise maayaa se ctyrmi stavitky.
Zkusim jeste obvolat nejake zamecnictvi.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod marwin » pát 13 lis, 2009 11:33 am

maayaa píše:No normálně mají ty zámky na zab.zař 4 stavítka a jsou 4 různý typy.Z těch se skládá všech 96 kombinací co se používají.Co tahle zkusit ten zámek rozebrat a podívat se kolik je tam stavítek a pak si to složit podle toho co potřebuješ?(teda jestli jich je tam dost)


Prikladam vykresy s typy klicu, ktere pasuji do zamku.
Obrázek
Podle obrazku usuzuji, ze zminovane zamky maji tri stavitka trech typu. Coz by melo byt 3*3*3 kombinaci, pokud nejsou nejaka omezeni, jako ze nesmi byt dve stejna pravitka za sebou atd... V zamcich se vybec nevyznam.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jirka1 » pát 13 lis, 2009 11:54 am

marwin píše:
maayaa píše:No normálně mají ty zámky na zab.zař 4 stavítka a jsou 4 různý typy.Z těch se skládá všech 96 kombinací co se používají.Co tahle zkusit ten zámek rozebrat a podívat se kolik je tam stavítek a pak si to složit podle toho co potřebuješ?(teda jestli jich je tam dost)


Prikladam vykresy s typy klicu, ktere pasuji do zamku.
Obrázek
Podle obrazku mi prijde, ze zminovane zamky maji tri stavitka trech typu. Coz by melo byt 3*3*3 kombinaci, pokud nejsou nejaka omezeni, jako ze nesmi byt 2 stejna pravitka za sebou atd... V zamcich se vybec nevyznam.

Jak to vypadá, tak každý zámek má tři různá stavítka (nejsou ani dvě stejná), takže 6 je maximum:
1 2 3
1 3 2
2 1 3
2 3 1
3 1 2
3 2 1
Možnost by možná byla rozebrat vždy dva zámky a přeházet je tak, aby byla dvě stejná:
1 1 2
1 1 3
1 2 1
1 2 2
1 2 3
1 3 1
1 3 2
1 3 3
2 1 1
2 1 2
2 1 3
2 2 1
2 2 3
2 3 1
2 3 2
2 3 3
3 2 1
3 2 2
3 2 3
3 3 1
3 3 2
Nevím, asi by to měly být všechny možnosti. Akorát by se musely trochu upravovat klíče. :(
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod krakora » pát 13 lis, 2009 2:43 pm

S tema klicema mas pravdu, vice kombinaci se nedela a ani na trhu jine nabytkove zamky na dozicky klic nejsou.
S prestavbou stavitek jak popisuje Jirka 1, neni zadny problem jsou to akorat plisky nasazene na osicce a daji se lehce prohazovat.
Vyrobce nedodava polotovary, ale jenom vybrousene klice tech 6ti typu,
pravdepodobne by se to dalo nahradit polotovarem od jineho dodavatele (ktery do zamku bez uprav jit vubec nemusi) a pak vzit pilnik a dobastlit to doma.
Pokud by jsi mel problem neco z toho sehnat tak si zajed na smichov SEZAM Na Belidle 19 (nebo dej vedet) a muzes to spijit rovnou s nakupem v kralovstvi zeleznic ktere je kousek
Krakora Petr
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod rawen » sob 14 lis, 2009 12:10 pm

Polotovary nejrůznějších (nábytkových) klíčů mají takoví ti drobní zámečníci, co ve stáncích vyrábějí náhradní klíče, hlavně teda do FAB.
Stánky mívají v PRIORech, v Globusu, v Brně u Vágnera,...

A mohli (měli) by vědět, jak je to s kombinacemi stavítek...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod marwin » pon 16 lis, 2009 7:55 am

diky panove, zajdu se podivat do Sezamu na Smichov a zkusim tam hodit rec.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod marwin » pát 20 lis, 2009 11:47 am

Tak mam spatne zpravy. V Sezamu jsem byl vcera a zadny takovy zamek se pry nevyrabi. Mimochodem tak neochotnou a neprijemnou prodavacku jsem opravdu dlouho nevidel, vsem doporucuji se obchodu vyhnout.
Take jsem psal dovozci zamku, ktery uvadim ve svem prvnim prispevku, bohuzel cena je 9.13 Euro bez DPH:( (Pri potrebe cca 40 zamku....).

Napadlo me koupit zamek na obycejny klic. Napriklad tento: http://www.rostex.cz/cs/vyrobni-program ... 17-30.html a vyrobit pro nej stavitka, ktere tam pak napasovat. Frezku mam, tak snad by to nebyl takovy problem. Co myslite?
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 20 lis, 2009 12:18 pm

marwin píše:Tak mam spatne zpravy. V Sezamu jsem byl vcera a zadny takovy zamek se pry nevyrabi. Mimochodem tak neochotnou a neprijemnou prodavacku jsem opravdu dlouho nevidel, vsem doporucuji se obchodu vyhnout.
Take jsem psal dovozci zamku, ktery uvadim ve svem prvnim prispevku, bohuzel cena je 9.13 Euro bez DPH:( (Pri potrebe cca 40 zamku....).

Napadlo me koupit zamek na obycejny klic. Napriklad tento: http://www.rostex.cz/cs/vyrobni-program ... 17-30.html a vyrobit pro nej stavitka, ktere tam pak napasovat. Frezku mam, tak snad by to nebyl takovy problem. Co myslite?


Jo to by neměl být problém.
Kup jeden jako vzorek.
Mohli bychom se na to někdy podívat třeba u Aleše.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2645
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod marwin » pát 20 lis, 2009 3:26 pm

Zdenek Valter píše:Jo to by neměl být problém.
Kup jeden jako vzorek.
Mohli bychom se na to někdy podívat třeba u Aleše.


ok, koupim jeden kus. K Alesovi se dostanu jen pres tyden, kdy byvas v Praze?
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků