Pozadí

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Pozadí

Příspěvekod Jáchym Novák » ned 28 čer, 2009 8:24 am

Znáte nějakou firmu, která vyrábí za přijatelnou cenu pozadí( tapetu) do kolejiště z fotografií? Můžete mi doporučit prodejnu na pozadí bez těch, které mají v nabídce 1 nebo 2 většinou od Auhagena. Díky
Jáchym Novák
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17 čer, 2009 8:25 pm

Příspěvekod hank » ned 28 čer, 2009 9:11 am

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

pozadí

Příspěvekod Jáchym Novák » ned 28 čer, 2009 7:13 pm

Hanku díky, jsem taky dědek
Jáchym Novák
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17 čer, 2009 8:25 pm

Re: Pozadí

Příspěvekod PetrL » pon 06 črc, 2009 10:36 am

Jáchym Novák píše:Znáte nějakou firmu, která vyrábí za přijatelnou cenu pozadí( tapetu) do kolejiště z fotografií? Můžete mi doporučit prodejnu na pozadí bez těch, které mají v nabídce 1 nebo 2 většinou od Auhagena. Díky

Co považuješ za "rozumnou" cenu dejme tomu za 2 m2 ?
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Lokomotor » pon 06 črc, 2009 2:16 pm

Ja som si nechal urobiť vo fotolabe pozadie rozmeru 280cm dĺžka x 50cm výška z vlastnej foto pohoria malá fatra a vyšlo ma to presne na 14 €. Teda asi 420 Sk.
Lokomotor
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 27 čer, 2009 6:38 am

Příspěvekod Draco » úte 08 pro, 2009 8:25 am

Když to na mě nikdo nepráskne, jsem v omezené míře schopen pozadí vytisknout na velkoformátové tiskárně. Formát je A0, resp. B0 (1030 x 1465 mm). Má to jeden háček, nepoužíváme inkousty, které jsou stabilní na světle. Za rok do dost vybledna. Tiskneme mapy a 3D modely jako náhledy. Existují folie, které filtrují UV a pak je to stabilní. Možná by pomohla i nějaká speciální fixírka. Tisknu na papír se zvýšenou gramáží, je dostatečně tuhý.
Draco
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08 črc, 2009 9:07 am
Bydliště: Řevnice

Příspěvekod chameleon » stř 09 pro, 2009 7:30 pm

Draco píše:Má to jeden háček, nepoužíváme inkousty, které jsou stabilní na světle. Za rok do dost vybledna.

Draco máme vhodnější stroj :wink: - tisk UV barvami přímo na jakýkoliv materiál (kartony,fólie,desky,atp.). Foto kvalita, min. 3 roky barevná stálost v exteriéru - tj. x-krát déle v interiéru. Max. formát jednoho kusu 250x125cm. Pro modeláře levně. Viz http://jirkovott.rajce.idnes.cz/Stavba_ ... C_0094.JPG

PS: pokud by tento příspěvek měl být brán jako komerční, tak mi napište a já ho smáznu. není ale myšlen výdělečně. Jirka
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Příspěvekod Draco » čtv 10 pro, 2009 5:31 am

Jasně to je určitě lepší. Jinak bych to nemazal (být administrátorem). Určitě bude někdo rád za kontakt. My jsme stálost barev nepožadovali, s tím co tiskneme se pracuje omezenou dobu. Jinak do toho našeho HP jdou dát taky střeva na UV pigmenty, ale nemáme zatím potřebu to měnit. Až budem kupovat novej plotr, tak možná.
Draco
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08 črc, 2009 9:07 am
Bydliště: Řevnice

Příspěvekod andrejH0 » čtv 10 pro, 2009 9:55 am

zdar
pridam sa k diskusii. Vo firme tlacime klasicky vykresy ale da sa vytlacit aj velky format u nas 594 x 50 000 mm ale je dost otazne tych 50 m ci vydrzia farby. tlacil som znamemu obrazok na 594x840 a dal na to foliu zaramoval a ma z toho peknu dekoraciu. sice kvalita nie je ako pri fotkach ale z dialky cca 1 m to je pekne. ak niekto chce profi tlac tka nech ide do nejakho repro centra ale to su ine prachy.
na plotri to dokazem vytlacit v pohode
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod chameleon » sob 12 pro, 2009 2:20 pm

Z dlouhodobého hlediska by stálost barev měla nejvíce vydržet u fotografií vyráběných klasickým ´chemickým´ výrobním postupem. Vzpomněl jsem si, že jsem testoval před časem 2 studia v Praze, která mají speciální lab, ve kterém se na buben natáhne fotopapír ve velikosti až cca 1,5x3m, uvnitř je laser, který obraz precizně osvítí a chemicky se vyvolá fotografie. Výhodou je supr foto kvalita a stálost. Nevýhodou je cena, ale má-li to být perfektní pozadí na delší dobu, tak se to třeba vyplatí...
Jedno studio je na P-10, má Océ LightJet, ceník http://www.thaliapicta.cz/ceniky/cenik_lightjet.pdf
Druhé studio bylo na Lhotce, myslím že má Lambdu od Durstu, kdyžtak vyhledám, bude-li někdo mít zájem..
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků