Návěstidla

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Hesny » čtv 19 úno, 2009 6:34 am

Ahojky díky za nové poznatky, zatím se prokousávám drážními předpisy co jak funguje a znamená. Koukal jsem se pro zajímavost co je na trhu za modely a v žádném eshopu se mi nepodařilo najít sestavu větší než 3 světla. Můžete mi poradit kde by se daly sehnat i více světelné návěsti?
Hesny
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 07 pro, 2008 9:18 pm

Příspěvekod JBr » čtv 19 úno, 2009 6:52 am

Pekna navestidla v TT dela pan Nemecek. Prodava na prazske burze, neco od nej meli i v kamennem obchode Modely.biz a myslim, ze by se dalo domluvit i zaslani (ale to nevim jiste). Dela klasicka stozarova, snizena stozarova, trpasliky, namicha ti i barvy, ktere potrebujes (delal mi kryci navestidlo zluta/cervena, do koncove stanice vjezdove bez zelene atp.).

Vyhoda je, ze prodava navestidla i s S-COM dekoderem, takze je muzes pouzit primo se Zhlavikem od pana Bani nebo s jejich navestnim dekoderem pro DCC. Doporucuju si procist nasledujici odkaz na Lokopinu, je tam i katalog a hlavne je tam popsane pouziti v DCC, coz te asi bude zajimat.

http://lokopin.wz.cz/digital/navestidla1.htm
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod kecu.p » pon 02 lis, 2009 1:53 pm

Píšu sice pozdě, ale to co čtu teď, opravdu mi stojí vlasy hrůzou na hlavě :shock: :D Ale nebudu nikoho kritizovat. Nebudu se nad nikým povyšovat. Pokud by jsi chtěl na tak malé kolejiště návěstidla, určil bych o jaký druh trati se jedná. Nejjednodušší je odbočná stanice na lokálce s přípojnou tratí D3. Proto bych udělal jen spodní stanici s návěstidly a horní (dle D3) dopravnu před krajní výměnu lichoběžníkovou tabulku. K vjezdovému návěstidlu z dopravny do dolní stanice bych nedával ani předvěst, ale jen šestiúhelníkovou tabulku s křížem. Odjezdy z dolní stanice buďto na té straně bez odbočky skupinovým návěstidlem zelená / červená, a na druhé straně u té 1. koleje od budovy také dvojsvětelné a na druhou kolej 3 světelné zelená / červená / spodní žlutá. Bude to vypadat velmi věrohodně. Věř mi :-) Případné dotazy se můžeš na mě obrátit. Možná se to někomu nebude líbit, ale mnozí mi dají jistě za pravdu :-)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod mawerick » úte 03 lis, 2009 7:59 am

Honzíku, Honzíku, hodně lidem tady jde především o to (bez urážky) "aby to svítilo a blikalo". Což chápu (i já to kdysi chtěl). Kolejiště s lichoběžníkovou tabulkou apod. je akési nudné. Před vlakem se nic nerozsvítí a tak. Ale jinak máš naprostou pravdu. :D
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod kecu.p » úte 03 lis, 2009 9:36 am

Ale ja nic nenamítám. Však to může "blikat". Dole si může vyhrát s návěstními pojmy jak chce. Ten kdo to nezná nic neřekne ;-) Ja když začal modelovat kolejiště v TT, neměl jsem ani návěstidlo. A i to bylo dobře. Je na každém modeláři, jak si to udělá.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod JBr » úte 03 lis, 2009 9:40 am

Blikat muze i stanice s D3, staci navest "jizda zajistena" u samovratne vyhybky :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod kecu.p » úte 03 lis, 2009 9:54 am

To máš také pravdu, vidíš to :-) Ale nevím zda by to byl právě ale tento případ. Nooo, šlo by to, kdyby tam jezdil s vlekem, tak by to 2 samovraty spravili :-)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod mawerick » úte 03 lis, 2009 2:37 pm

Joooo takovej samovrat v noci z dálky je tuze hezká věc. Někdy to vypadá jako padlej cyklista. :D
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod kecu.p » úte 03 lis, 2009 2:50 pm

No ale hlavně bych jej nedával tam kde jezdí Viamont, ještě by si mohly odřít dalšího Regiosprintera jako v Teplé :-D :lol:
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod mawerick » úte 03 lis, 2009 3:08 pm

Vždyť tady o tom už dobrou půlhodinu mluvíme, Mlho. Ehm teda Honzíku.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod kecu.p » úte 03 lis, 2009 4:34 pm

Necháme toho, dal jsem jen jeden z mnoha návrhů ;-) Dotyčný modelář se rozhodne čistě podle sebe. :-)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Předchozí

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků