oloveny plech

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

oloveny plech

Příspěvekod belgarat » sob 12 pro, 2020 11:44 am

Cau,

prosim poradi mi nekdo kde koupit oloveny plech tl. tak 1mm - placata zatez do vagonku ? Kupoval jsem ho na nejakem modelarskem e-shopu, ale ani za nic nemuzu najit ze ktereho to bylo :( a zasoby mi dochazeji.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: oloveny plech

Příspěvekod BohousP » sob 12 pro, 2020 11:50 am

Pokud to chceš jen jako zátěž, v nouzi stačí i olovo jiného tvaru, kladivo a nůž.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: oloveny plech

Příspěvekod horak » sob 12 pro, 2020 12:45 pm

belgarat píše:Cau,

prosim poradi mi nekdo kde koupit oloveny plech tl. tak 1mm - placata zatez do vagonku ? Kupoval jsem ho na nejakem modelarskem e-shopu, ale ani za nic nemuzu najit ze ktereho to bylo :( a zasoby mi dochazeji.


Neverim, ze olovo kupis. Je to nebezpecny a toxicky odpad. :mrgreen:

Musis mat znameho ktory pracuje v energetike, najlepsie niekde na rozvodni a zrovna tam prebieha rekonstrucia. V 60-70-tych rokoch sa pouzivali olovom tienene kable. Dnes sa likviduju ako nebezpecny odpad. Prave toto tienenie ma tebou pozadovane parametre.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: oloveny plech

Příspěvekod jipol57 » sob 12 pro, 2020 1:10 pm

Vyloženě odpad to nebude, pořád je to cenný kov ve výkupnách. A pořád se vyrábejí olověné startovací akumulátory, asi ničím nenahraditelné. Ale olovo ve volném prodeji už asi nebude.
Dá se vytavit ze starého akumulátoru, ze závaží v pneuservisech. A místo rozklepání kladivem, jak píše kolega výše, bych je roztavil a rozlil. Na rovnou plochu s nějakým separátorem. Možná by stačil obyčejný papír. Tím by se mohla vytvořit souvislá plocha, podobná olověnému plechu.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: oloveny plech

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 12 pro, 2020 1:23 pm

Ale jo, koupit olověný plech se zatím ještě dá... Levný ale rozhodně není. Lepší je projít si sběrné dvory, dá se s nima sem-tam domluvit, aby něco přenechali...

https://stresni-krytiny.heureka.cz/plec ... pb-0_6-mm/
https://webshop.schachermayer.com/cat/c ... /106848310
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: oloveny plech

Příspěvekod milan008 » sob 12 pro, 2020 1:39 pm

milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: oloveny plech

Příspěvekod Radek Strnad » sob 12 pro, 2020 11:23 pm

Když ono v těch rybářských olůvkách už nějaký čas není čisté olovo. Mám doma stará olůvka ze 70-90 let a to je něco úplně jiného, než co je v současnosti. Teď do toho přidávají jiné prvky - myslím, že je to cín. Je to na prodejně lesklé, přestože to tam leží měsíce. Dřív olůvka okamžitě pokryla matná oxidační vrstva. Byla těžší a také se dala lépe řezat a opracovávat. Ta stará se ještě občas dají sehnat v různých bazarech, kde jsou k mání staré rybářské potřeby.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: oloveny plech

Příspěvekod aspekt » pon 14 pro, 2020 9:43 pm

Koukni na tohle....používám to na přechod z mědi na pozinkovaný plech.....přímo firma KREISA sídlí ve Zvole u Prahy, ale lze to dostat ve velkoobchodním skladu Elfetex ....odkaz : https://www.elfetex.cz/10-046-496-kreis ... 100mm...krásně se to řeže nožem a pokud tak si vylož vagony na přesnou váhu.
aspekt
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 15 lis, 2006 12:59 pm

Re: oloveny plech

Příspěvekod aspekt » pon 14 pro, 2020 9:45 pm

Kdyby se Ti to neotevřelo zadej Elfetex a v E-shopu ve vyhledávači zadej olověný pásek a otevře se to....
aspekt
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 15 lis, 2006 12:59 pm

Re: oloveny plech

Příspěvekod MirekTT » úte 15 pro, 2020 4:46 am

Zadáním výrazu olověný plech do gůglu toho vyjede hromada. Mám doma ze stavby zbytky klempířské 1mm. Nelekněte se, že je olovo tak měkké, že se prodává ve svitku a má konzistenci naškrobeného prostěradla. Tedy takovej spíše hadr. Ale o to lépe se krájí a stříhá, hůře už vytváří přesné tvary. Je to vlastnost olova.
Jen nevím, zdali ho prodávají obyčejným smrtelníkům. Dnes se i olovnatý cín prodává jen na IČO subjektům s oprávněním.
A samozřejmě to je opravdu jed, takže neolizovat prsty a pro jistotu uzavřít barvou.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: oloveny plech

Příspěvekod marian_r » pon 24 črc, 2023 9:50 am

Na plachetnice máme spotrebu olova desiatky kilogramov... 8)

Vyvažovacie závažia na kolesá áut už nie sú z olova. Broky do brokovnice už nie sú z olova, ale možno sa dajú niekde zohnať staré zásoby. Olovo z rybársky potrieb je veľmi predražené.

Kto potrebuje väčšie množstvo, odporúčam závažia na potápačský opasok. Alebo sypané olovo v textilných sáčkoch (neviem načo ho potápači používajú). Na malé množstvá by som kúpil "olovenú plastelínu" v rybárskych potrebách (neskúšal som).
marian_r
 
Příspěvky: 181
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: oloveny plech

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 24 črc, 2023 11:19 am

Ahoj,
v rybářských potřebách jsem si koupil takovou pásku smotanou do ruličky.
https://www.rybarske-zbozi.cz/tim-olovena-paska-10-x-0-6-x-100mm-10g-5ks/
Po rozmotání a přerovnání je to ploché. Asi to není čisté olovo, ač je to na povrchu zoxidované až až, ale pro mé účely - zátěž pod podlahu vozů - to zcela dostačuje.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: oloveny plech

Příspěvekod vvitty » pon 24 črc, 2023 11:52 am

Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: oloveny plech

Příspěvekod Střelec » pon 24 črc, 2023 6:11 pm

plech z rybářskejch potřeb by byl ideální jako podlaha a zátěž v jednom do plošinovejch a nízkostěnnejch vozů, stačí narejt potřebnej vzorek (prkna, plátování. Jinak doporučuju dohodnout se se správcem nejbližší střelnice, překátrovat val a vytěženej materiál přetavit. dost materiálu bude tam, kde se střílej ládovačky. Jinak sledovat inzerci - občas někdo nabízí slitky, většinou ze starejch trubek.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: oloveny plech

Příspěvekod michal_d » úte 25 črc, 2023 5:21 am

Asi před 2 lety jsem si zde koupil svitek olověného klempířského plechu. Měli i hladký - jinde měli jenom vlnovku. Jedna tabule je zásoba takříkajíc doživotní... Kupoval jsem normálně jako soukromá osoba bez IČO.
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků