Kde sehnat Merlík osinatý?

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Patrik Novák » ned 29 led, 2012 1:22 am

ještě je čas , stačí tak v dubnu až bude pěkně
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod cernos » ned 29 led, 2012 7:47 am

jj dekuju za odpoved. Nakonec jsem info nasel strejdou googlem na zababove.
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod ksptomy » čtv 23 úno, 2012 3:45 pm

Dobrý den měl bych zájem o koupi několik semínek tohoto merlíku, v obchodech sem ho nemohl sehnat ta chci poprosit o pár semínek.Můj email pro podrobnější informace selner.tom@seznam.cz děkuji mnohokrát
ksptomy
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23 úno, 2012 3:41 pm

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Patrik Novák » čtv 01 bře, 2012 2:33 pm

napiš mi SZ s adresou , a i ti co ještě adresu nenapsali ,
čekám ještě týden kdo si napíše , pak to pošlu všem co mají/nebo si ještě napíšou
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod mnitka » sob 10 bře, 2012 4:54 pm

Najde se někdo kdo poskytně několik usušených vzrostlých rostlinek merlíku? Zaplatím.Děkuji
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod MirekTT » sob 10 bře, 2012 6:00 pm

Ná co neřekneš? Zítra ti ho dovezu
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod mnitka » sob 10 bře, 2012 6:01 pm

Dík, netušil jsem, že zýsoba je tak blízko. :wink:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Patrik Novák » sob 07 dub, 2012 8:28 pm

tak jsem konečně doma a hlavně v dosahu merlíku vše připraveno v úterý posílám ,

tímto se všem omlouvám
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Chailapko555 » čtv 21 čer, 2012 7:46 pm

NO... Příští rok skusím Testy... Balkon(zahradní hlína) VS Zahrada ... Polévání VS Nepolévaní :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Chailapko555 » čtv 21 čer, 2012 7:52 pm

Rozvoj tohoto Tématu? :D

1) nadšení jaký je merlík užasný xD
2) Kde seženu a kdo prodá
3)Silná debata o pestování a mýty jak se merlík extremne rožšíří po celé Republice :D:D:D:D
4) par pestovatelu projevuje nadšení
5) už začínají obavy a smutky
6) Vety tipu... Neroste... Malá urodnost atd...
7)Kritizování Merlíku

:D:D pročetl jsem všech 11 stránek.... nekde jsem se slušne pobavil na vašich vtipných komentářích xD
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Tomáš » pát 22 čer, 2012 7:08 am

Letos,možná v podroušeném stavu,možná při zatmění mysli,jsem se znovu rozhodl zasadit. :| Tentokrát jsem místo truhlíku zvolil pozemek za domem.Stanoviště výsevu se jevilo jako ideální.(Neobdělávaná půda,přiměřeně sluníčka,spíš písčitá půda.)Výsev proběhl na dvě různá místa.Vše pčlivě označeno.Vysadil jsem koncem dubna.No zajímalo by mě,kdo vymyslel tvrzení,že Merlík je "agresivní" plevel.BLBOST.Lopuchy,kopřivy,heřmánek,které v době výsevu nebylo ani vidět mu nedávají nejmenší šanci..Řekl bych,že z úrody nebude nic.Buď to zadosil ostatní plevel,nebo semínka zaschly.Bylo v té době dost sucho.No každopádně nechám to na stanovišti tak jak je.A děj se vůle boží.Třeba dojde k samo rozsevu a na další rok se dvorek zazelená..osobně tomu nevěřím.Ideální kdyby se celý dvůr zarostl Merlíkem.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Chailapko555 » pát 22 čer, 2012 3:07 pm

Tomáš píše:Letos,možná v podroušeném stavu,možná při zatmění mysli,jsem se znovu rozhodl zasadit. :| Tentokrát jsem místo truhlíku zvolil pozemek za domem.Stanoviště výsevu se jevilo jako ideální.(Neobdělávaná půda,přiměřeně sluníčka,spíš písčitá půda.)Výsev proběhl na dvě různá místa.Vše pčlivě označeno.Vysadil jsem koncem dubna.No zajímalo by mě,kdo vymyslel tvrzení,že Merlík je "agresivní" plevel.BLBOST.Lopuchy,kopřivy,heřmánek,které v době výsevu nebylo ani vidět mu nedávají nejmenší šanci..Řekl bych,že z úrody nebude nic.Buď to zadosil ostatní plevel,nebo semínka zaschly.Bylo v té době dost sucho.No každopádně nechám to na stanovišti tak jak je.A děj se vůle boží.Třeba dojde k samo rozsevu a na další rok se dvorek zazelená..osobně tomu nevěřím.Ideální kdyby se celý dvůr zarostl Merlíkem.


Dobre... mohl by si to potom zdokumentovat? :) jen nechápu... tady nekdo napíše.. že jenom jemne zalévat nebo rozprašovačem aby se merlík ze začátku nejak nepolámal atd... a zase nekdo napíše.. zasadit a nechat tak... no jen me zajíma že kdež prijde takovej krásne silnej déšt... jak to merlík vydrží?? :(
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 22 čer, 2012 3:23 pm

Chailapko555 píše:
Tomáš píše:jak to merlík vydrží?? :(


No, když bude mít nad sebou ty lopuchy, tak snad celkem dobře :lol:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Chailapko555 » pát 22 čer, 2012 6:09 pm

Jeňa Sova píše:
Chailapko555 píše:
Tomáš píše:jak to merlík vydrží?? :(


No, když bude mít nad sebou ty lopuchy, tak snad celkem dobře :lol:


A když nebudou? :D:D:D
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Kde sehnat Merlík osinatý?

Příspěvekod Tomáš » pát 22 čer, 2012 6:34 pm

Pokusím se to napsat obecně: Všechny "plevele" Merlikovité jsou hodně rozšířené na našem území,některé rostou kolem nás a možná ani netušíte,že to je taky Merlík.My se ovšem bavíme o MERLÍKU OSINATÉM,který není na našem území moc rozšířen.Tím,ale netvrdím,že není.Např.Merlík Fíkolistý je snad všude kam oko pohlédne.Na mém dvorku je snad 10rostlinek na každých 10cm čtverečních.Každá tato rostlinka "vyplivne" do okolí stovky semínek,které se velmi podobají máku.(Stejné jako osinatý) Co z toho plyne.? Na jednom metru čtverečním se tak do půdy dostanou tisíce semínek ,z kterých se ve volné půdě chytne např.100 rostlin.Je tedy jasné,že když dostanu od někoho max 50semínek nemůžu čekat 100% klíčivost.Pokud se mi tedy letos podaří jedna dvě rostliny,nechám je na pozemku,aby se rozšířili do okolí.Potom tedy tak za 5let bude teprve efektivní sklizeň....a možná se Merlík osinatý opravdu dostane do dominantního postavení a vyhubí ostaní plevel,který nebude tak silný v rozmnožování.To je biologie a evoluce....Když na to koukneš z druhé strany,tak všemu může člověk pomoct.Rostlinky,které vysadím do truhlíku a budu se o ně starat..uměle..(rosení je ptákovina,bavíme se o klasické roslině.) mi pochopitelně nemá co zahubit a ani vytlačit.Takže klíčivost bude vyšší něž na pozemku.rostliny budou ovšem slabě,nízkého vzrůstu,málo odolné se přizpůsobit.Ovšem pro nás ...důležité .. plné vzácných semen.Z takto uměle vypěstovaných rostlinek mohu už po prvním roce získat hrst semen,které rozhodím do volné přírody na pozemek.
Velmi časově náročné pokud vycházím z špetičky semínek....
No pěstujme každý po svém a pak uvidíme...
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků