Modelovací hmoty

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Tomáš » čtv 06 bře, 2008 8:38 am

já když někde potřebuji "betonovat"..nebo vyplňovat praskliny a dutiny,používám flexibilní lepidlo na obkladačky,dá se namíchat v rúzné hustotě a při vysichání nikdy nepraská..povrch po vyschnutí je hrubý a šedý,přesně připomínající beton..dělal jsem tak i záruby u tunelů...krásně se pojí i k polystyrenu...cena je lidová pač 25kg pytel stjí kolem 200kč...
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 06 bře, 2008 10:25 am

Zkoušel jsem sádrokartonový tmel MOLTO - taky super! Stejně jako píše Tomáš o příspěvek výše...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Papa.smurf » čtv 06 bře, 2008 3:32 pm

Myšpulín píše:
Papa.smurf píše:DAS používám docela hojně a nejsem si jistý, jestli sem zaznamenal praskání. Používám ji na průčelí portálů, kdy to mokrýma rukama patlám na šablunu vystřženou z papíru. Myslím si, že kartonový podklad napomáhá rovnoměrnému vysychání = nepráskání. Snad je tudy cesta.


Taťko Šmoulo, mám tomu rozumět tak, že z papíru vybetonuješ portál i s rourou a z DASu na něj pouze nazdíš vrchní vrstvu kamene? Jak silnou vrstvu z hmoty děláš?


Přestně tak. Silnou vrstvu dělám asi tak 0,3 mm - 0,5 mm jak se podaří. Bych mohl potom třebas naznačit spáry mezi kameny nebo cihlama. Ideální stav je při používání červené (nebo nějaké takové), potom "stavím" z cihel a barvičkuju jenom spáry. :wink:
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

Příspěvekod kvasha » pát 07 bře, 2008 11:36 am

když modeluješ třeba ten portál, kdy děláš/naznačuješ spáry. Myslím v jaké fázi? Ještě když je materiál vláčný, nebo až když zatvrdne? Mně se lépe dělají zatlačováním do nezatvrdlého materiálu, ale lépe/realističtěji vypadají vyryté hrotem do vytvrdlého kusu?! jakou máš ty zkušenost?
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Papa.smurf » pát 07 bře, 2008 7:19 pm

kvasha píše:když modeluješ třeba ten portál, kdy děláš/naznačuješ spáry. Myslím v jaké fázi? Ještě když je materiál vláčný, nebo až když zatvrdne? Mně se lépe dělají zatlačováním do nezatvrdlého materiálu, ale lépe/realističtěji vypadají vyryté hrotem do vytvrdlého kusu?! jakou máš ty zkušenost?


Spáry dělám těsně po naplácání hmoty na šablonku. Ještě bych upravil těch mých zmiňovaných 0,3 mm - samozřejmě se jedná o cm - takže 3 - 5 mm :oops:
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

Předchozí

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků