Kmen k Merliku

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kmen k Merliku

Příspěvekod belgarat » pát 20 črc, 2018 8:44 am

Ahoj,

mam dotaz -- merlik, ktery jsem sklidil se bohuzel kosati uz dost nizko nad zemi. Tvar koruny OK, ale kmen mi chybi. Lodyhy vypadaji prilis subtilne, nez abych do nich provlekl nejakou ocelovou strunu ... jake mate postupy pro prodlouzeni a dotvarovani tlustsiho kmene, pripadne 'ztloustnuti hlavnich vetvi' u merliku ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Kmen k Merliku

Příspěvekod JanoH0e » pát 20 črc, 2018 2:21 pm

Môžeš si kúpiť "umelé" stromy z plastu - kostry a vytvárať si stromy podľa seba alebo z vhodných konárov si vyrobiť strom prírodný. Vhodný kmeň sa ošetrí, navŕtajú sa otvory pre "konáre" , do ktorých sa lepí merlik alebo čo chceš. Zhustnutie môžeš robiť tiež týmto spôsobom. Na rôznych weboch a v literatúre je to presnejšie popísané. Od Z do G.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Kmen k Merliku

Příspěvekod belgarat » čtv 02 srp, 2018 7:46 am

JanoH0e píše:Môžeš si kúpiť "umelé" stromy z plastu - kostry a vytvárať si stromy podľa seba alebo z vhodných konárov si vyrobiť strom prírodný. Vhodný kmeň sa ošetrí, navŕtajú sa otvory pre "konáre" , do ktorých sa lepí merlik alebo čo chceš. Zhustnutie môžeš robiť tiež týmto spôsobom. Na rôznych weboch a v literatúre je to presnejšie popísané. Od Z do G.


OK, nakupovat se mi nechce. Prozatim se mi osvedcilo budto omotat kmen toaletakem a nabarvit (resi tloustku, ne delku), nastavit kmen dratkem prilepenym vterinakem (a pak namotat a nabarvit). Nanaseni Ostafixu hrubsim stetcem je taky docela dobry, vytvori se vertikalni ryhy jako kura -- pripomina to kmen borovice, ale u dalsich stromu nevim.

Nejake dalsi napady, zejm. na prodlouzeni kmene ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků