Doba hlinena

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Doba hlinena

Příspěvekod belgarat » pon 28 srp, 2017 6:39 am

Ahoj - opet zacatecnik, v jine fazi ...

cim patlate jako zakladem styrodur + uterky, tzn. bilou plochu ? Balakryl 0230 (stredne hnedy) mi prijde v porovnani s vasimi fotkami na webu svetly a do cervena... je zapotrebi pouzit opravdu hodne tmave hnedou, nebo se "to vsakne" ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Doba hlinena

Příspěvekod petrh » pon 28 srp, 2017 9:17 am

Nedavno tu padla rada pro boy.... pouzit pod to jemne prosatou obyc hlinu. Prosejt, dat na pecici papir do teouby vysusit, deratizovat a na mokry lepidlo sypat a pak odsat prebytek a pripadne znovu.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Doba hlinena

Příspěvekod rawen » pon 28 srp, 2017 3:46 pm

belgarat píše:Ahoj - opet zacatecnik, v jine fazi ...

cim patlate jako zakladem styrodur + uterky, tzn. bilou plochu ? Balakryl 0230 (stredne hnedy) mi prijde v porovnani s vasimi fotkami na webu svetly a do cervena... je zapotrebi pouzit opravdu hodne tmave hnedou, nebo se "to vsakne" ?

Odstín opravdu není třeba řešit.
Já osobně používám nejlevnější malířskou tónovací barvu přimíchanou do lepidla. Půllitr vydržel dvacet segmentů (modulů).

Radek
Naposledy upravil rawen dne pon 28 srp, 2017 6:52 pm, celkově upraveno 1
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Doba hlinena

Příspěvekod cipisekmp » pon 28 srp, 2017 5:58 pm

Ahoj, ja za me mohu doporucit ubrousky natrit hnedou vodou reditelnou barvou. Odstin moc neresit, stejne to pude prekryt. Az barva zaschne, tak natrit kus tvrdym stetcem duvilaxem. Netreba ho moc roztirat (moc neredit aby rychle povrchove nezaschl) a sypat do duvilaxu vrstvu hliny. Klidne trebas 1cm to je fuk. Co se ma chytit to se chytne zbytek pude pryc. Nezasypat az do mista kde konci duvilax, aby se dalo pokracovat. Musi zustat kousek duvilaxu bez hliny jinak se bude hlina lepit na stetec. Takhle udelat cely modul v mem pripade. Pak klidne nezaschly modul otocit hore nohama a vyklepat prebytecnou hlinu. Pomoct tomu jeste klepanim zespodu. Pokud jde o kolejiste, tak povysavat nejlip starym vysavacem ktery se da vysypat. Tot vse. Kdyz se vynecha barva, tak i prez hlinu umi bily ubrousek prosvitat. Kdyz se vynecha hlina, tak prez flokovani je videt barva. Co se tyce hliny, nic jsem nesusil ani nedesifikoval v troube. Mam zaflokovanych a zatravnenych nekolik modulu a vetsi nadrazi a nepozoruji zadny problem a myslim ze nejsem sam. Ten duvilax nedovoli aby se s hlinou neco stalo.
S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Doba hlinena

Příspěvekod r.hahn » pon 28 srp, 2017 7:23 pm

Já to dělám trochu jednodušeji. Kraje, kde budou drny a bude vidět hlína tak si přetřu matnou hnědou barvou, odstín palisandr. Po zaschnutí duvilax a hlína. Pak natřu tím palisandrem co chci flokovat a flokuji rovnou do barvy 2 mm flok. Dále už jak je kdo zvyklý. Drží to dobře a ušetříš čas a peníze za duvilax.
r.hahn
 
Příspěvky: 115
Registrován: pon 16 zář, 2013 8:06 am


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků