SMRKY ZA SUPER CENU!

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 11 dub, 2008 6:14 am

123ps píše:Ty jo, tak ten produkt L3-202 mě tedy dostal. Nejdřív jsem myslel, že je to taky HO :D

Ale v H0 se dělají taky, je to v ceníku jako L8-202 a Michal by to měl mít na prodejně :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod 123ps » pát 11 dub, 2008 10:10 am

Dan Buchtela píše:
123ps píše:Ty jo, tak ten produkt L3-202 mě tedy dostal. Nejdřív jsem myslel, že je to taky HO :D

Ale v H0 se dělají taky, je to v ceníku jako L8-202 a Michal by to měl mít na prodejně :-)


No jo, mám to trochu z ruky. Snad budou všechny produkty v nové verzi shopu.
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 11 dub, 2008 10:50 am

123ps píše:Snad budou všechny produkty v nové verzi shopu.

Pokud vím, tak ano, Michal na nové verzi usilovně pracuje a tak nechce ztrácet čas tím, aby ještě plnil ten starý...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod xxvojtikxx » pát 11 dub, 2008 12:24 pm

Dane já si včera přitáhl domů pár smrčků (viz. rozestavěno) a musím pochválit, že je to fakt paráda. Jak to vypadá s borovicema? V ceníku jsem viděl N/A, tzn. že se připravujou? Ty bych si pak rád časem umístil k depu, mám je radši než smrky 8)
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 11 dub, 2008 5:37 pm

xxvojtikxx píše:Jak to vypadá s borovicema?


No jo, připravujou, ale zatím se technologicky nedaří tak, abychm byli spokojení s kvalitou a mohli to pustit ven, i když teď po břízkách je to priorita. Termín zatím nechci žádný slibovat...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod konopaslik » úte 29 dub, 2008 1:43 pm

Zdravím. Když vidím tyto stromky za takovou cenu, přestává mnou otřásat hrůza při pomyšlení na výrobu vlastních. Nic se vyrábět nebude, šup do obchodu. ;)

Rád bych se zeptal, zda máte v plánu časem zavést výrobu topolů. Představa topolového stromořadí okolo silnice je lákavá, i když na tuhle fázi si ještě počkám. Spíše se ptám do budoucna, zda se mohu těšit...
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 29 dub, 2008 6:41 pm

Topoly do budoucna nejsou vyloučené, ale pořadí priorit ve stromech je v této chvíli jasné:
- první půjdou borovice, první vývojové testy nového provedení byly konečně úspěšné, teď bude na přelomu května a června probíhat výrobní příprava a ladění a snad začátkem prázdnin je bude možné představit
- pak následují postupně listnáče uveden v ceníku (hlavně duby a buky)
- pak další řady, jako olše, jilmy
- a někdy příští rok pokud bude poptávka mohou přijít i ty topoly
Jinak květen je věnován výrobní přípravě nových druhů foliáží, suché drny, stepní porost a jiné zajímavosti.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod 123ps » stř 30 dub, 2008 4:51 am

No já jsem včera dostal zásilku nejrůznějších smrků. Od malých 8cm až po 14cm. Po prvotním shlédnutí trochu zklamání. Přece jen jsem si představoval něco ještě trochu lepšího :D Ale když jsem je trochu porovnal ( byly v krabici trošičku pomačkané ) a osázel na travnatou plochu ve skupině a ve svahu, musím konstatovat, že je to fakt pecka. Nic jiného nechci, objednám hned dalších 50ks a ten lesík to bude nááádhera :!:
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 30 dub, 2008 8:50 am

No problém je možná v tom, z jaké vzdálenosti na strom koukáž - když hodně zblízka, bylo by třeba trochu metodou suchého štětce zesvětli kůru a to samé sem tam i na větvích. Pro strom "solitér" to smysl má, ale v případě lesíku nebo lesa to nemá opodstatnění. Hlavně pozor na barevný soulad lesa s ostaními stromy a lesní půdou - zkoušel jsem to na svém dioramátku (foliáž Polák lesní porost) a výsledek je moc tmavý - ani ne tak díky stromům ale díky stínu pod nima. Rozbil jsem to pomocí malých keřů udělaných z listí Noch a tkaniny Woodland Scenic/Noch. Příště raději vyuziju foliáž drny v kombinaci s dalšími, světlejšími foliážemi a taky se suchým jehličím od Nocha.

http://3014872.ukazto.com
http://3014862.ukazto.com
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 15 kvě, 2008 11:54 am

Právě jsem na web Model-Scene umístil foto předvýrobních vzorků připravovaných borovic (odhad zahájení výroby cca červenec 2008). Moc bych ocenil Vaše případné komentáře.
Musím však podotknout, že ve výrobě stromů je vždy nejtěžší najít kompromis mezi kvalitou a cenou. Ne že by nešlo udělat stromy hezčí (včetně našich oblíbených smrků), ale počítám, že nikdo nechce platit 300 Kč za jeden jehličnatý strom a přes 500 za listnáče :-)
Budu tedy rád za komentáře k borovicím - s výjimkou barvy kmene,, ta není finální, ale jen provizorní - nyní šlo spíše o architekturu stromu a zeleň.
Díky Dan
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 15 kvě, 2008 12:08 pm

Pokud bych bral v úvahu zachování technologie (aby nestála 300 :D ) , přijde mi to takový moc chlupatý, visí toho docela dost dolu, kdežto u skutečný borovice ty jehlice směřujou většinou nad větve... Taky je to trochu moc hustý na borovice možná?!

Tvar je ok na takový ty nížinný borovice co tvoří ty krásný borovicový háje, ale neuvažuje se i tvar víc "do lesa" nebo "do hor"? Něco jako tohle http://www.profizahrada.cz/images_data/1666-pinus.jpg.

Možná by se hodilo větší foto, přeci jen tam není vidět úplně všechno.

Ale každopádně je to opět už takle top kvalitka!
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 15 kvě, 2008 12:22 pm

Mimochodem, nepočítá se s porostem typu kleť?
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 15 kvě, 2008 12:45 pm

Petr Zatrepalek píše:Mimochodem, nepočítá se s porostem typu kleť?

Máte na mysli něco, jako je v pravé části teto fotky? Neděste se velikosti, je to v měřítku 1:160... :-)
Obrázek
Tohle jsme dělali zatím jen pro sebe na své moduly...
BTW: krajina pokrytá pouze foliážemi MS. Ty žluté drny v popředí je novinka, která brzy také přijde na svět...
Naposledy upravil Dan Buchtela dne stř 18 čer, 2008 10:09 pm, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 15 kvě, 2008 12:47 pm

xxvojtikxx píše:Tvar je ok na takový ty nížinný borovice co tvoří ty krásný borovicový háje, ale neuvažuje se i tvar víc "do lesa" nebo "do hor"?

Ale ano, uvažuje, ale nejdříve tento typ. Cílem byly skutečně ty nížinné borovicové háje, v Německu je tím porostlá velká část území a bez mučení se přiznám, že Německo je pro nás určující trh, abychom se uživili... :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 15 kvě, 2008 2:17 pm

Tak to chápu, Helmutland mě taky žíví :D

Ale Helmutland jsou taky Alpy a jiné kopečky kde kleti daří se :D

Popravdě, ty keříky co jsou na té fotce by stačily, když budou v HO
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků