Korkové podloží

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Korkové podloží

Příspěvekod 65filip » stř 13 dub, 2016 4:23 pm

Na internetu jsem našel korkové podloží na http://www.pa-ja.websnadno.cz. Jokou máte zkušenost s tímto provedením a prodejcem.
65filip
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 04 čer, 2009 3:37 pm

Re: Korkové podloží

Příspěvekod mlha » stř 13 dub, 2016 5:28 pm

za metr podlahového korku běžně platím 300 Kč. Jde o sílu 4 mm, tak to můžeš porovnat
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Korkové podloží

Příspěvekod trainzjohny » čtv 14 dub, 2016 1:58 pm

Ona je celá ta cenová politika divná, chtít za 2mm 150,- a za 4mm 450,- ....
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Korkové podloží

Příspěvekod 65filip » čtv 14 dub, 2016 4:42 pm

Ona ta cenová politika je opravdu divná!! Ale zase na druhou stranu korek za 150.- a mironal za 30.-
celkem za 180.- za metr2. To mám za 180 položené podloží na celé kolejiště v N a eště mi kus zůstane Vynechám li stanici , tak mám podloží na 20 metrů kolejiva.
65filip
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 04 čer, 2009 3:37 pm

Re: Korkové podloží

Příspěvekod mlha » úte 19 dub, 2016 5:33 am

A proč tam chceš dávat ten mironal? Svah jde lépe udělat ze styroduru
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Korkové podloží

Příspěvekod HonzaM » úte 19 dub, 2016 6:06 am

Jak jsem psal v jiném vlákně, již dlouho s úspěchem používám materiál prodávaný v hobby marketech jako podložka pod plovoucí podlahy, prodává se V tloušťkách 3 a 5 mm ( používám 5 mm, dělám N-ko). Nevýhodou je prodej v balících, mám ale v důsledku toho ještě asi tři desky a mohu zdarma poskytnout, poslat se to ale nedá, nejde to svinout. Takže jedině osobní odběr. V nejbližší době (cca dvou týdnů) budu pokládat koleje na modul a lze tak vidět kladení v praxi.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4040
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Korkové podloží

Příspěvekod Sandy » stř 20 dub, 2016 7:43 am

HonzaM píše:Jak jsem psal v jiném vlákně, již dlouho s úspěchem používám materiál prodávaný v hobby marketech jako podložka pod plovoucí podlahy, prodává se V tloušťkách 3 a 5 mm ( používám 5 mm, dělám N-ko). Nevýhodou je prodej v balících, mám ale v důsledku toho ještě asi tři desky a mohu zdarma poskytnout, poslat se to ale nedá, nejde to svinout. Takže jedině osobní odběr. V nejbližší době (cca dvou týdnů) budu pokládat koleje na modul a lze tak vidět kladení v praxi.

Teď jsem zakoupil v Hornbachu pod názvem DECOR floor. Šedivé desky 1000 x 500 x 5 mm. Jedna strana vroubkovaná, druhá hladká. Cena balíku, 10 desek (5 m2), 140.- Kč. V poměru cena/výkon bezkonkurenčně nejlepší (ve srovnání s korkem nebo gumou)! Omezeně ohýbatelný materiál. Dá se použít na portály, propustky, opěrné zdi.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Korkové podloží

Příspěvekod 65filip » ned 01 kvě, 2016 7:20 am

Tak jsem zkusil zakoupit korek 2mm x 1 m2 na http://www.pa-ja.websnadno.cz. Byl jsem překvapen ochotou a rychlostí dodání. Prodejce mi vysvětlil i cenovou politiku. 2 mm korek je v rolích surový neupravený,
4mm je deska o velikosti 30 cm x 30 cm a je lakovaný a cena je za 6 desek . V pátek a v sobotu jsem začal stavět mé kolejiště a zjistil jsem na co vše se dá korek použít. Nejenom na korkové podloží pod koleje ale i jinak. 1 vrstva vyrovná terén k pražcům další pak k hraně hlavy kolejnice /přechody, silniční přejezd, a další vrstvy až na sypaná nebo panelová nástupiště. Přikom korek je hrozně lehký a snadno opracovatelný. Tak hurá do další stavby.
65filip
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 04 čer, 2009 3:37 pm

Re: Korkové podloží

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 01 kvě, 2016 1:27 pm

Asi jsem natvrdlej, ale když si koupím tu roli 2mm a 4mm korku v Hornbachu nebo někde u podlahářů, tak mám přece víc metrů a za míň peněz... Nalakuju si to doma stejně sám, a to barvou jakou potřebuju mít pod štěrkem nebo foliáží. Nařezaný na pásy pod koleje to mám za pár minut, pro tvarování jakýkoliv trasy v oblouku stačí korek v odstupech po pár centimetrech nastřihnout na vnější straně pásu a pomocí Pattexu to mám nalepený za chvíli. Takže mi furt nějak uniká výhodnost nákupu toho "upraveného" korku z diskutovanýho odkazu. :roll:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Dotaz na korkové podloží u dvoukolejky

Příspěvekod Tomáš10 » pát 06 led, 2017 2:46 pm

V místě, kde se 2 trati stýkají a vedou vedle sebe, -u TT s roztečí 44 mm -, nevím, zda vést vedle sebe 2 korkové pásy se skoro žádnou mezerou mezi nimi,
nebo to vyřezat jako jeden široký, dvoukolejný pruh.

Má někdo radu, nebo raději obrázek ?
Děkuji.
Tomáš10
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř 06 úno, 2013 1:28 pm

Re: Dotaz na korkové podloží u dvoukolejky

Příspěvekod rawen » pát 06 led, 2017 3:18 pm

Ahoj,
mezi svátky jsem zaštěrkovával, takže můžu čerstvě potvrdit, že i při souvislém korku vypadá zaštěrkování mezi kolejemi realisticky. Pokud řežeš korek z větší desky, jdi touto (jednodušší) cestou.
Jen podotýkám, že rozteč podle Tilliga je 43mm - viz třeba tady u lokopina.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Dotaz na korkové podloží u dvoukolejky

Příspěvekod hopeter » pát 06 led, 2017 6:01 pm

Pokud používá Kuehn ( není uvedeno ) tak ten má rozteč 44 mm... :wink:
Jinak taky bych podloží spojil... Dej si v obrázkách strejdy Gůgla dvoukolejka nebo dvoukolejná trať a uvidíš sám... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Dotaz na korkové podloží u dvoukolejky

Příspěvekod cipisekmp » sob 07 led, 2017 8:22 am

Ahoj, ja jen trochu technicka. Pokud by trat byla v rovine tak neni problem mit podlozi v jednom kuse, ale pokud bude v oblouku, tak uz tezko podlozi v jednom kuse do oblouku ohnes. Budes nucen jej rezat uz obloukove. Mam z vlastni zkusenosti vyzkouseno ze ohnout pruh korku siroky 4cm pod kolej je problem (pouzival jsem tvrdy podlahovy 4mm silny) a musel jsem v obloucich rezat 2cm pasky a ty uz sli ohybat a daval jsem dva vedle sebe na jednu kolej. Je to teda pripad meho meritka tj H0 ale myslim ze podobny problem by mohl nastat i u TT. S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Korkové podloží

Příspěvekod milancsd » sob 11 bře, 2017 9:18 pm

Korkové podloží na celé kolejiště jsem řezal na rovné pásy. V obloucích jsem pásy z boku nakrojil po cca 1,5 cm
a tím šel rovný pás ohnout bo oblouku.Naříznuté místa přijdou stejně přesypat šťerkem takže nejsou pak vidět.
milancsd
 
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 24 pro, 2009 2:53 pm
Bydliště: Beroun

Re: Korkové podloží

Příspěvekod JaroHo » pon 06 led, 2020 1:38 pm

já chci kupovat roli 10m čtv. 4mm pod H0. Snad to bude dobré. a položím na 9mm překližku vystuženou žebry. Snad to také bude stačit...
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků