Kryštofovo údolí - viadukt

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kryštofovo údolí - viadukt

Příspěvekod UncleFardy » úte 22 lis, 2022 8:34 pm

Chtěl bych postavit v rámci projektu nakládky kulatiny a k ní vedoucích modulů, krásně se klikatících zalesněou krajinou, co možná nejvěrnější model v TT viaduktu u vesnice Novina přes Kryštofovo údolí na trati z České Lípy do Liberce. Prosím vás tedy, jestli někdo nemáte výkres toho viaduktu nebo jakýkoliv jiný podklad využitelný pro postavení modelu. Celkový koncept projektu je nakládka kulatiny, při jejíž obsluze využiji několik typů oplenových a klanicových vozů, které již mám postavené nebo jsou ve stadiu přípravy, a k ní povede odbočka z hlavní tratě. Cestou na nakládku v odbočce bude ještě výhybna pro nakládku kamene nebo štěrku, rovněž dle skutecné předlohy. Nechci, aby ta nakládka byla přilepená těsně k jakémukoliv nádraží s pilou, ale aby si na té odbočce člověk i trochu zajezdil a bylo na ní něco zajímavého, nejen provozně. Dva moduly hlavní tratě budou ten viadukt a modul s odbočkou, na ní bude vlečka s výhybnou a za ní pak nakládka kulatiny, trochu rozvětvená. Předpokládám, že moduly-dřevo budu mít v druhé polovině roku 2023, takže do té doby bude probíhat neméně důležitá fáze salónního modelaření, tedy sbírání podkladů, focení, dořešení geometrie projektu a celkového uspořádání, debaty nad materiály a úvahy nad tím co z čeho a jak. Co se týče viaduktu, tak ten budu zpracovávat co nejvěrněji, tedy výška, délka, poloměr oblouku, okolní terén včetně toho, co je jeho součástí. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc s podklady. O postupu projektu budu zde průběžně informovat.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: Kryštofovo údolí - viadukt

Příspěvekod Fox » čtv 24 lis, 2022 7:38 am

Dobrý nápad, mám ten viadukt rád... jen poznámka: dej dotaz do vlákna viewtopic.php?f=11&t=5042
tady to možná nikoho nenajde.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Kryštofovo údolí - viadukt

Příspěvekod UncleFardy » čtv 24 lis, 2022 10:47 am

Jo, omylem jsem to napsal zde, požádal jsem admina ať to přesune. To je tak když to píšete na mobilu a koukate na titěrná písmenka.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm


Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků