montáž PECO přestavníku PL10 a přídavných kontaktů PL 13

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

montáž PECO přestavníku PL10 a přídavných kontaktů PL 13

Příspěvekod Petan » pát 12 úno, 2016 3:34 pm

Pořidil jsem si nové kolejivo PECO 100 a k tomu i jejich přestavníky PL10 (verzi W se sníženým odběrem) a pro zpětný ohlas i přídavné kontakty PL13.
Elektricky asi žádný problém nebude, ale trochu váhám jak s mechanickou instalací. Mám tenkou desku, takže budu přestavníky přidělávat zespodu přes desku přímo k výhybce. Ty čtyři kovové krajní packy přestavníku se krásně zasunou do otvorů ve výhybce, ale přemýšlím, jak by se měl ten přestavník fixovat, aby prostě jednoho dne nespadl dolu pod panel, když by se vysunuly ty packy z výhybky :-) . Mají se ohnout ty kovové packy tak, jak jsem to našel někde na netu (viz obrázek dole)? Nevadí někomu z Vás, že to bude takto "přiznané" a bude to vidět? Jak to řešíte vy?
Podobný dotaz mám i k té desce kontaktů PL-13, která krásně sedne na přestavník, ale také tam není nic jak tuto desku fixovat k přestavníku. Nechce se mi to vše jen nějak zakápnout lepidlem a nastálo to "natvrdo" slepit.
Budu velmi rád za Vaše rady a zkušenosti.
Díky, Peťan
Obrázek
Petan
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 03 led, 2016 3:29 pm

Re: montáž PECO přestavníku PL10 a přídavných kontaktů PL 13

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 13 úno, 2016 11:23 am

A proč by se ti ty packy měly vysunout? Budeš za ten přestavník nějak tahat? Když to dobře zaletuješ, tak tohle je tak blbůmvzdorná věc, kterou dneska těžko najdeš. Jediný co se může po... tak je že spálíš cívku když si nedáš pozor na krátký spínací impuls. Ty přestavníky mám ve skrytáku, takže zakrytí díry jsem neřešil. Nějaký kolega tady ale myslím dávál fotku jak to vyřešené pomocí kartonu...

Ty přepínací kontakty mám na jednom přestavníku taky - ohlas polohy /ale uplně zbytečně :D / - a mám to nacvaknutý přímo na přestavníku a nic mi zatím neupadlo...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: montáž PECO přestavníku PL10 a přídavných kontaktů PL 13

Příspěvekod Petan » pát 26 úno, 2016 6:58 am

Ahoj Petře,
díky za odpověď. Řeším opravdu jen mechanickou stránku věci, to pájení atd. to je jasný. No zkusím to a uvidím, doufejme, že to bude držet. Tu desku přídavných kontaktů k tomu přestavníku zkusím chytnou tavnou pistolí, to bude snad taky stačit.
Petan
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 03 led, 2016 3:29 pm

Re: montáž PECO přestavníku PL10 a přídavných kontaktů PL 13

Příspěvekod VojtikJ » čtv 07 dub, 2016 9:16 pm

Když bys měl přestavník s dlouhou jehlou tak můžeš koupit adaptér PL-12. Ten se dá přidělat na desku a v desce by byla malá dirka na jehlu.
Jinak leda schovat pod papírovou desku (nebo prostě z něčeho tak slabýho)
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků