Styk dvou napáječů na kolejišti

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Styk dvou napáječů na kolejišti

Příspěvekod mart.halada » sob 30 led, 2016 6:23 pm

Dobrý den, chtěl bych na jedné koleji vytvořit toto http://www.trainmania.info/udelatka/24-styk_dvou_napajecu_na_kolejisti.pdf, ale nevím jaký bych měl použít přepínač. Nebo byste mi doporučili to udělat jinak?
Děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil mart.halada dne ned 31 led, 2016 5:31 pm, celkově upraveno 1
mart.halada
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23 led, 2016 6:42 pm

Re: Styk dvou napáječů na kolejišti

Příspěvekod alexander » ned 31 led, 2016 6:59 am

Ak ti s uvedeného popisu nie je jasné, aký použiť prepínač (nie vypínač), tak to radšej nerob a prejdi na DCC. Potom nič podobné riešiť nemusíš. Ale ak tvrdohlavo trváš na svojom, tak použi akýkoľvek trojpolohový prepínač s dvojicou kontaktov. Teda označený ON-OFF-ON.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Styk dvou napáječů na kolejišti

Příspěvekod jardaficz » stř 28 zář, 2016 4:27 pm

pravda, pokud neví, jaký přepínač, tak by to radši dělat neměl a ještě si něco pročíst, ale já bych se zeptal. Potřeboval bych toto nějak zakomponovat pro dva ovladače, každý ovladač na jiné části kolejiště. jak to propojit, aby každý měl svůj ovladač, který by zároveň vypínal i u druhé obsluhy?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: Styk dvou napáječů na kolejišti

Příspěvekod Miloš_P » stř 28 zář, 2016 7:31 pm

jardaficz píše:pravda, pokud neví, jaký přepínač, tak by to radši dělat neměl a ještě si něco pročíst, ale já bych se zeptal. Potřeboval bych toto nějak zakomponovat pro dva ovladače, každý ovladač na jiné části kolejiště. jak to propojit, aby každý měl svůj ovladač, který by zároveň vypínal i u druhé obsluhy?
Nevím, co přesně myslíš tím "...který by zároveň vypínal i u druhé obsluhy", ale já mám připojení dvou ovladaču vyřešené k plné spokojenosti takto:
http://mujweb.cz/masinky2003/dva_ovladace.html
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Styk dvou napáječů na kolejišti

Příspěvekod jardaficz » stř 28 zář, 2016 7:50 pm

Miloš_P píše:
jardaficz píše:pravda, pokud neví, jaký přepínač, tak by to radši dělat neměl a ještě si něco pročíst, ale já bych se zeptal. Potřeboval bych toto nějak zakomponovat pro dva ovladače, každý ovladač na jiné části kolejiště. jak to propojit, aby každý měl svůj ovladač, který by zároveň vypínal i u druhé obsluhy?
Nevím, co přesně myslíš tím "...který by zároveň vypínal i u druhé obsluhy", ale já mám připojení dvou ovladaču vyřešené k plné spokojenosti takto:
http://mujweb.cz/masinky2003/dva_ovladace.html

Joo, tvůj web moc dobře znám, tam jsou moc užitečné věci. Mě jde o to, že budu dělat na jedné koleji ,,přejezd,, z jednoho pulzního regulátor na druhý, kde použiju úseky podle schéma z trainmanie. Do toho bych mohl zakomponovat i tvé schéma. Jen jsem moc unavený, abych teď kreslil zapojení, ale díky za radu
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků