BR 01 starší TRIX H0

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

BR 01 starší TRIX H0

Příspěvekod Kulsud » pon 11 led, 2016 1:34 pm

Zdravím,

Mám starší model BR 01 od TRIX digitální a zvukový H0, který jsem vyměnil za určitý počet starých analogových modelů PIKO, když jsem znovu oživil svůj zájem o modelovou železnici. Takže nebyl nový. Nemám potuchy, jak je model starý, ale řekněme určitě víc, než 5 let. Nicméně pohledově absolutně bez chyby. Ostatní modely jsou nové od Roco nebo Piko a musím říct, že tento starší model má absolutně nejlepší jízdní vlastnosti od ostatních nových lokomotiv. Centrála s multimausem je Roco. Co mě trápí, nebo co dělám špatně. Lokomotiva má jen 3 zvukové funkce, které se dají ovládat - samotný zvuk páry a krátký a dlouhý hvizd. Ostatní funkce, přikládání, syčení, atd...se projeví samovolně při stání lokomotivy. To je v pořádku? Občas se v průběhu ježdění stane, že zvuk přestane fungovat. Až když zrychlím, nebo zpomalím, znovu se funkce projeví. Při jízdě také občas nefunguje krátké zahvízdání. Zkoušel jsem lokomotivu nastavit do původního továrního nastavení, ale nepomohlo to. Jízdních vlastností se to netýká.

Otázka tedy zní: Má takto starší digitální zvuková lokomotiva jen tři funkce, které se dají ovládat? Co způsobuje samovolné vypnutí zvuku při jízdě a opětovné zapnutí při zpomalení nebo zrychlení? Proč občas nefunguje krátké zahvízdání za jízdy? Při stání se toto neděje...
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: BR 01 starší TRIX H0

Příspěvekod A2C » stř 24 úno, 2016 8:48 pm

Zrejme odchádza dekodér, mne sa takto choval Zimo MX640 pred nedávnou opravou.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: BR 01 starší TRIX H0

Příspěvekod Kulsud » stř 02 bře, 2016 7:53 pm

Uvidíme. Mluvil jsme se servismanem jedním a ten pravil, že když lokomotiva jede, je normální, že za čas se zvuk utlumí a až při změně rychlosti se opět projeví.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků