problémy s lokomotivou

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

problémy s lokomotivou

Příspěvekod majkl8585 » stř 30 pro, 2015 9:26 pm

Dobrý den, před pár dny jsem si dovezl novou digitální lokomotivu T478.3038 "Brejlovec", po naprogramování dekodéru do MM šlapala dva dny v pohodě a třetí den jela jen když se jí chtělo, vypadalo to jako by měla málo proudu, místami vynechávala, pak se zase rozjela, občas zaškubala a zase jela, včera jsem neměl čas to řešit, tak jsem dnes vyzkoušel ostatní lokomotivy a ty jezdí bez problému, dokonce jsem jí dal na zvláštní napájenou kolej a i na těch 30 centimetrech koleje má problém, osvětlení problikává, jede-nejede. Poradíte někdo, kde by mohl být problém? Díky moc...
majkl8585
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25 lis, 2015 8:46 am

Re: problémy s lokomotivou

Příspěvekod Pavel-HP » stř 30 pro, 2015 9:33 pm

A výrobcem loko je kdo?
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: problémy s lokomotivou

Příspěvekod majkl8585 » stř 30 pro, 2015 9:35 pm

omlouvám se, výrobcem je ROCO.
majkl8585
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25 lis, 2015 8:46 am

Re: problémy s lokomotivou

Příspěvekod JendaTT » stř 30 pro, 2015 10:40 pm

A co jí otevřít, zkontrolovat, jestli není uvolněný dekodér - jestli je správný kontakt všech pinů, zkontrolovat, jestli funguje správně přenos "elektriky" z kol přes kontakty až na desku plošných spojů, apod... Dál jí zkontrolovat po motorické stránce - zda jsou v pořádku kontakty k motorku, zda se volně točí všechny kolečka v převodovkách a zda jsou v pořádku kardany, možná kouknout na uhlíky. Rozebrat jí dle návodu není důvodem ke ztrátě záruky...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: problémy s lokomotivou

Příspěvekod A2C » stř 24 úno, 2016 8:51 pm

To vyzerá na zašpinené kontakty alebo odtrhnutý vodič od zberačov prípadne kombinácia (ten uvoľnený konektor dekodéra je tiež dobrá indícia)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků