Dokumentace

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Dokumentace

Příspěvekod Libor » pon 26 říj, 2015 8:02 am

pánové, rád bych Vás požádal o podělení se o zkušenosti, názory a inspirace ohledně dokumentace kolejiště. Jaký způsob používáte, popř. považujete za vhodný, máte-li třeba nějaký osvědčený sw apod. Dále také co všechno, do jaké hloubky a jakou formou považujete za nezbytné dokumentovat ?

Já osobně zatím pouze skladuji návody k jednotlivým použitým dcc komponentům, mimo to jsem si podchytil některé nastavené parametry komponentů přímo v programu Rocrail, který používám k řízení kolejiště (textové poznámky na jeden speciálně vytvořený panel). K tomu samozřejmě nějaká ta značka fixem zespodu panelu. Ale nepovažuji to za definitivní způsob, beru to jako provizorium a stále přemýšlím nad nějakým solidním řešením, které by bylo jednoduché, komplexní, přehledné, přístupné prováděným změnám a pokud možno elektronické. Zatím ale žádný lepší nápad nemám.
Za Vaše komentáře předem děkuji.
Libor
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: Dokumentace

Příspěvekod fulda » pon 26 říj, 2015 9:44 am

Já používám dokumentaci hodně v papírové podobě.
Mám několikrát vytištěné schéma kolejiště a do něj tužkou dokresluji.
Třeba jeden papír na kterém mám vyznačené a očíslované úseky, pak mám podobný papír, kde mám očíslované výhybky a tak dále.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dokumentace

Příspěvekod mizl » úte 27 říj, 2015 4:08 pm

K dokumentaci stačí jednoduché malování v PC. Jak to poté vypadá je k nahlédnutí na mém starém kolejišti. http://kolejistett.webnode.cz/dokumentace/

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků