Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod Myšpulín » ned 01 lis, 2015 8:53 pm

Přeprogramovat patřičné CV v dekodéru. Máš-li to ze startsetu, máš jistě i návod, nastuduj. Myslím, že se jedná o jeden bit v CV29. Ale v hlavě to nenosím.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod mpinta » ned 01 lis, 2015 9:17 pm

Myšpulín píše:Myslím, že se jedná o jeden bit v CV29. Ale v hlavě to nenosím.
Je to bit 0(1). Tedy první bit, s dekadickou hodnotou "0". Stačí tedy o jednu (dekadicky) snížit nebo zvýšit hodnotu CV29 (podle toho, co tam je). Není-li možno číst, zkusmo. Obvykle tam bývá 2, 6 nebo 14, nastav 3, 7 nebo 15. Nastavíš-li 3, taky se prd stane. Chceš-li detaily, nastuduj, nebo zavolej.
Naposledy upravil mpinta dne pon 02 lis, 2015 6:57 am, celkově upraveno 1
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod MiG » ned 01 lis, 2015 9:44 pm

Drobné upozornění Roco MultiMouse registry nečte a pro CV29 nabízí vždy hodnotu 6. Takže změnit na 7 (nebo jinou plus 1(mínus 1, pokud byla lichá hodnota), pokud si pamatujete, co jste tam někdy dával).
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod Jeff Hopper » ned 01 lis, 2015 9:48 pm

Ja nic nedávat a neměnit - tak továrně nastaveno. Jinak díky za rady - zítra vyzkouším.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod Jirka_US » pon 02 lis, 2015 6:39 am

Pokud CV29=1 tak se sice "obrati smer", pak je ale treba nastavit pocet rychlostnich stupnu na 14 v DCC centrale, v pripade MM menu+sipka, jinak se muze stat, ze nebudou spravne fungovat svetla.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod Pavel-HP » pon 02 lis, 2015 6:54 am

Tak to by mě zajímalo,jak změna směru souvisí s počtem rychlostních stupňů a světlama. To by chtělo nějaké blžší vysvětlení ...
Naposledy upravil Pavel-HP dne pon 02 lis, 2015 7:37 am, celkově upraveno 1
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod mpinta » pon 02 lis, 2015 6:57 am

Jirka_US píše:Pokud CV29=1 tak se sice "obrati smer", pak je ale treba nastavit pocet rychlostnich stupnu na 14 v DCC centrale, v pripade MM menu+sipka, jinak se muze stat, ze nebudou spravne fungovat svetla.
Díky, "1" je špatně, správně je "3". Původní příspěvek jsem opravil.
(Snažím se to vše psát s ohledem na to, že uživatel je v problematice nezkušený.)
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod mpinta » pon 02 lis, 2015 6:59 am

Pavel-HP píše:Tak to by mě zajímalo,jak změna směru souvisí s počtem rychlostních stupňů. To by chtělo nějaké blžší vysvětlení ...
Pošlu SZ. Aby se to zde nezvrhlo v "binární školu".
Edit: Zájemci si to mohou přečíst v některém z článků u mne, třeba http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/lokodekodery.htm nebo http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/b ... _sound.htm
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

OT: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod fulda » pon 02 lis, 2015 8:18 am

Je to pro tuto diskuzi OT, tak na to nereagujte, ale ned8 mi to.
MiG píše:Drobné upozornění Roco MultiMouse registry nečte a pro CV29 nabízí vždy hodnotu 6...

Roco MM v režimu ovladač čte CV, ale pokud je sama centrálou a nemá programovací kolej, tak je nečte.
To je složitá věta, takže se moc nehodí pro začátečnické fórum, ale někdy je dobré jí napsat.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod MiG » pon 02 lis, 2015 10:03 am

Myšpulín píše:Přeprogramovat patřičné CV v dekodéru. Máš-li to ze startsetu, máš jistě i návod, nastuduj. Myslím, že se jedná o jeden bit v CV29. Ale v hlavě to nenosím.

Ještě mě napadlo, že by bylo možno udělat HW-patch, který je stálejší než ten softvérový.
Prohodit přívody k motoru.
Při vhodné mechanické konstrukci se dá udělat i tak, že se motor na osce otočí o 180 stupňů. Pájet se musí taky.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

plevel ve vlákně

Příspěvekod sidlo » pon 02 lis, 2015 10:34 am

MiG píše:Ještě mě napadlo, že by bylo možno udělat HW-patch, který je stálejší než ten softvérový.
Prohodit přívody k motoru.
Při vhodné mechanické konstrukci se dá udělat i tak, že se motor na osce otočí o 180 stupňů. Pájet se musí taky.


Pájet se nemusí. Nedávno jsem opravoval jednu starší mašinku a omylem jsem otočil stator. Jezdila opačným směrem.
Zkuste to bez pájení drátů, milý Marconi. :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod MiG » pon 02 lis, 2015 11:38 am

Až tak tajemný jsem být nechtěl... :-)
Když to nejde vždy.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Roco multiMAUS zo setu a prevadzka na TT

Příspěvekod Jirka_US » sob 07 lis, 2015 4:53 pm

Pavel-HP píše:Tak to by mě zajímalo,jak změna směru souvisí s počtem rychlostních stupňů a světlama. To by chtělo nějaké blžší vysvětlení ...

Myslim, ze kazdemu zacatecnikovi lze doporucit, aby se seznamil s registrem (CV) 29, zvlaste pokud clovek nema moznost cist CV. Zmena hodnot v tomto registru oproti tovarnimu nastaveni nebo zmena nastaveni DCC centraly (u MM kupodivu casto dochazi omylem ke zmene rychl.stupnu, pricemz uzivatel se dusuje, ze nic nemenil... ) muze vest k zaveu, ze se dekoder chova jako nefunkcni. Pokud dekoder neni zamcen lze provest tovarni reset, nicmene v takovem pripade clovek casto ztrati sve puvodni nastaveni (napr. funkcni mapovani), pokud nema zalohu. Krome vyse uvedeneho pripadu, je to rovnez chybne nastavene adresovani, respektive je jine nez si uzivatel mysli. Dalsi zajimavou funkci u nekterych dekoderu je povoleni analogoveho rezimu pro automaticke zastavovani napr. ve skrytem nadrazi.
Prehledna kalkulacka i bez binarniho pocitani pro CV=29 je napr. zde:
http://www.digitrax.com/support/cv/calculators/
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků