Napatie BTTB zarazadiel

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Napatie BTTB zarazadiel

Příspěvekod xamm » pát 26 pro, 2014 10:45 pm

Rad by som sa opytal akym napatim boli napajane ziarovky v starych zarazadlach od BTTB.
Trafo FZ1 malo na vystupe 16V striedavych.Preto uvazujem, ze na napajanie sturcov bude
treba pouzit iny zdroj.Predpokladam, ze 16V vystup sluzil na napajanie vyhybiek.Mam aj ziarovkove poulicne lampy.Vyzera to tak,ze v nich boli ziarovky na rovnake napatie ako v zarazadlach.Dik za rady.
xamm
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03 pro, 2014 6:54 pm

Re: Napatie BTTB zarazadiel

Příspěvekod D » pát 26 pro, 2014 11:34 pm

xamm:
Veškeré žárovičky do světel pouličních lamp i zarážedel vyrábělo BTTB na 16 V, můžeš tedy využít zdroje FZ1, Z1 nebo něco novějšího (12 - 16 V). Žárovičkám je jedno, zda bude napětí stejnosměrné nebo střídavé.

(Jako malý kluk jsem drátky od žárovky smotal dovnitř zarážedla a konce zastrčil do kolejnic. Také to svítilo.)
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Napatie BTTB zarazadiel

Příspěvekod xamm » sob 27 pro, 2014 4:28 pm

No ved som si myslel, ze napajanie bude pravdepodobne 16V priamo s FZ1. Len ma trocha pomylily svetla, ktore mi dal znamy a hovoril, ze napajanie je 6V.Su to ziarovkove svetla.Na toto napatie som ich skusal a svietili pomerne slabo.Nerad by som ziarovky znicil, kedze vymena by bola problematicka.Neviete ci sa tieto svetla tiez vyrabali na napate 16V?
svetlo.jpg
svetlo.jpg (15.93 KiB) Zobrazeno 2222 krát
xamm
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03 pro, 2014 6:54 pm

Re: Napatie BTTB zarazadiel

Příspěvekod Hříbek » pon 29 pro, 2014 10:45 am

xamm píše:No ved som si myslel, ze napajanie bude pravdepodobne 16V priamo s FZ1. Len ma trocha pomylily svetla, ktore mi dal znamy a hovoril, ze napajanie je 6V.Su to ziarovkove svetla.Na toto napatie som ich skusal a svietili pomerne slabo.Nerad by som ziarovky znicil, kedze vymena by bola problematicka.Neviete ci sa tieto svetla tiez vyrabali na napate 16V?
svetlo.jpg


No není nic jednoduššího, než tu lampičku připojit na výstup FZ1, který je regulovatelný (to jsou ty svorky, nad nimiž je zobrazena parní mašinka) a zvyšovat napětí, až se ti bude zdát, že to svítí dostatečně (samozřejmě to nesmíš moc přehnat). Tyto lampy i ve skutečnosti asi bůhvíjak nezářily.
Pak jen změříš napětí na svorkách FZ1 ...a je to! :wink:
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: Napatie BTTB zarazadiel

Příspěvekod xamm » úte 30 pro, 2014 6:00 pm

Ano.Aj to je riesenie.To som skusal.Vychadzalo mi to okolo 6V.Tak to necham tak.
Dik za radu.
xamm
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 03 pro, 2014 6:54 pm


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků