SwitchPilot a HXT900

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod Caspi » pon 16 čer, 2014 6:32 am

Ahoj,

potrebuju radu od zkusenejsich kolegu. jsem zacatecnik a buduji si sve prvni kolejiste. Kolejiste je digital s pouzitim NANO X88 a k nemu mam pripojenou multimouse ze startsetu Roco. Pro prestavovani vyhybek pouzivam SwitchPilot 2.0 na ktery mam pripojena serva HXT900 ktera jsem zakoupit na pojezdy.eu. Serva jsou vcetne modulku pro odruseni. Po zapnuti kolejiste (zapnuti prodluzky) se vse nastartuje ale nektera serva se jakoby snazila prepnout do nejake polohy a tak vrci, vibruji a zahrivaji se. Pokud je ale pomoci MM prepnu tak je to pak v poradku. Switch piloty napajim z notebookoveho adapteru zvlast (3 switchpiloty na jeden adapter). Z koleji je priveden jenom JK signal. Muze mi nekdo poradit jak na to? Zkousel jem je i zapinat postupne, ale moc to nepomohlo. Jeden z deseti pokusu u jednoho Switchpilota je v poradku. Jinak musim proste prepinat na MM abych to srovnal. Jaksi se nemuzu smirit s tim ze by to tak fungovalo naporad.

Diky moc za radu.

Honza
Caspi
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 29 lis, 2013 9:48 am

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod mpinta » pon 16 čer, 2014 7:38 am

Jaký je ten napájecí zdroj? V manuálu ESU je napsáno max 18Vstř nebo 24Vss. Nominální hodnotu tam sice nikde nevidím, ale bude to tak 16Vstř nebo 20Vss. Jestli tam nepouštíš málo? Zkusil bych klasiku 16Vstř, co pouštíš třeba do centrály.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod Caspi » pon 16 čer, 2014 8:11 am

Ahoj, zkousel jsem to nejprve s

http://www.itvlaky.cz/pkcomputers/eshop ... LENZ-26000

a pote notebookove trafo 19V DC 4.75A

24DC jsou maximalni napajeci hodnoty bych rekl. Tech 19 voltu by mohlo stacit.
Caspi
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 29 lis, 2013 9:48 am

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod Jojo » pon 16 čer, 2014 8:45 pm

Caspi píše:Ahoj, zkousel jsem to nejprve s

http://www.itvlaky.cz/pkcomputers/eshop ... LENZ-26000

a pote notebookove trafo 19V DC 4.75A

24DC jsou maximalni napajeci hodnoty bych rekl. Tech 19 voltu by mohlo stacit.


Podla mna dobre trafo./čitam štitok vidím./ Neviem vid Martin ,čo je nominalna hodnota? On to stejne vnutri usmerní stabilizuje a max mu chyba dodaný prud./ Pri zapnutí? to som kdesi písal, kolko serv sa musí stabilizovat, ako je to nastavené? /Tento lahkým prepočtom da 3A.
Zrejme problem v nastavení?
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod mpinta » pon 16 čer, 2014 9:08 pm

Jojo píše:čo je nominalna hodnota?
Asi jsem měl napsat jmenovitá (předepsaná) hodnota.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod Caspi » úte 17 čer, 2014 4:44 am

Ahoj,

tak problem je vyřešen. U nově zakoupených switchpilotů je nějak nastaven CV50. Pokud dle manuálu změním jeho hodnotu na 2 tak se problém vyřeší. Bohužel nejsem schopen říct na jakou hodnotu to bzlo nastavené ani jak jsou nastavené starší verze dekodérů. Mám Nano X88 + Roco Multimouse a jaksi nejsem schopen vyčíst nastavení CV. Pri pokusu o načtení přes MM mi to píše Err 2. Pokud se pokusím přes RailCo programer, tak mi zobrazí hlášku že jde o nepodporovaný příkaz.
SwitchPilot je připojený na PQ k nano X.

Honza.
Caspi
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 29 lis, 2013 9:48 am

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod mpinta » úte 17 čer, 2014 6:49 am

Caspi píše:problem je vyřešen. U nově zakoupených switchpilotů je nějak nastaven CV50. Pokud dle manuálu změním jeho hodnotu na 2 tak se problém vyřeší. Bohužel nejsem schopen říct na jakou hodnotu to bzlo nastavené ani jak jsou nastavené starší verze dekodérů. Mám Nano X88 + Roco Multimouse a jaksi nejsem schopen vyčíst nastavení CV. Pri pokusu o načtení přes MM mi to píše Err 2. Pokud se pokusím přes RailCo programer, tak mi zobrazí hlášku že jde o nepodporovaný příkaz.
SwitchPilot je připojený na PQ k nano X.
Honza.

Toto může zajímat i další kolegy. Jak jsi to tedy programoval? S jakým HW ?
Starší verze ESU SwitchPilot Servo nemá CV50 !!! CV má jen do CV49.
Novější verze, 2.0, má navíc CV50 - CV62. Default CV50=0.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod Caspi » úte 17 čer, 2014 1:30 pm

Ahoj,

zkusil jsem to naslepo napálit i přes errory do SwitchPilotu. Pouzite komponenty jsou MultiMouse, NanoX88, SwitchPilot 2.0.
SwitchPilot jsem zapojil na PQ výstupy NANOX88 a z těchto výstupů jsem jej i napájel. Potétjsem z programovacího režimu MM
napálil do SwitchPilotu na CV50 hodnotu 2. Stále ale neumím číst hodnoty v dekoderu.

Honza.
Caspi
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 29 lis, 2013 9:48 am

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod Jojo » úte 17 čer, 2014 5:10 pm

Caspi píše:Ahoj,

zkusil jsem to naslepo napálit i přes errory do SwitchPilotu. Pouzite komponenty jsou MultiMouse, NanoX88, SwitchPilot 2.0.
SwitchPilot jsem zapojil na PQ výstupy NANOX88 a z těchto výstupů jsem jej i napájel. Potétjsem z programovacího režimu MM
napálil do SwitchPilotu na CV50 hodnotu 2. Stále ale neumím číst hodnoty v dekoderu.

Honza.


Martin ,čo na to hovoríš?
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod mpinta » úte 17 čer, 2014 5:36 pm

Jojo píše:Martin ,čo na to hovoríš?

Řeší se to mimo DMB. Výsledek jistě Caspi sdělí.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod fulda » sob 21 čer, 2014 8:38 pm

Tak jsem našel jednu trochu zakopanou sobáku.
ESU SwitchPilot Servo V 2.0 používá pro generování ACK pulzu celkem sofistikovanej zdroj konstantního proudu.
NanoX nemá prostředky pro tak přesné měření.
Takže máme dvě možnosti:
  1. Použít DCC programovač, ten má přesnější čtení
  2. Pokud chceme použít NanoX, tak připojit k vedení ještě rezistor který zvětší spotřebu. Já použil 235R a stačilo to. Skoro si myslím, že 330R by taky stačilo. Ale pozor, trochu se hřeje, takže nějakej se zatížitelností alespoň 2W a nebo víc. Stačí ho připojit jen na dobu programování

V příloze upravenej obrázek 11 z ESU manuálu.
Připomínám - jen pro programování a hodnota odporu cca 250 - 330 ohmů.
Přílohy
esu_program_NanoX.JPG
esu_program_NanoX.JPG (14.41 KiB) Zobrazeno 4797 krát
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: SwitchPilot a HXT900

Příspěvekod Caspi » ned 22 čer, 2014 8:33 am

Ahoj,

děkuji za objasněni. Jeden konektor mam vyčleněný na programovaní tak to rovnou osadím a bude klid.

Caspi
Caspi
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 29 lis, 2013 9:48 am


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků