Ovládání jízdy vlaku

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod zdeno » stř 05 bře, 2014 12:01 pm

miroslav lengyel píše:Počkej, to mi vážně radíš použít tohle řešení nebo je to legrace?Myslím tím to,že natvrdo odpojím zvukový dekodér od napájení pomocí relátka a nastane veliké ticho. :D

ty v tom mas poradny gulas ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 bře, 2014 5:31 pm

zdeno píše:
miroslav lengyel píše:Počkej, to mi vážně radíš použít tohle řešení nebo je to legrace?Myslím tím to,že natvrdo odpojím zvukový dekodér od napájení pomocí relátka a nastane veliké ticho. :D

ty v tom mas poradny gulas ;-)

Jak guláš? Napsal jsi tohle "pokud zapojis do privodu k cervene LED relatko na 12V, tak pri zasviceni cervene rele sepne a odpoji napajeni od koleje."Tzn. že vlak vjede du úseku bez proudu,takže natvrdo odpojíš dekodér od napájení. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 05 bře, 2014 5:35 pm

Aha,teď by se šiknul nějaký odkaz na to zařízení,které uvádíš. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod zdeno » stř 05 bře, 2014 8:23 pm

miroslav lengyel píše:
zdeno píše:
miroslav lengyel píše:Počkej, to mi vážně radíš použít tohle řešení nebo je to legrace?Myslím tím to,že natvrdo odpojím zvukový dekodér od napájení pomocí relátka a nastane veliké ticho. :D

ty v tom mas poradny gulas ;-)

Jak guláš? Napsal jsi tohle "pokud zapojis do privodu k cervene LED relatko na 12V, tak pri zasviceni cervene rele sepne a odpoji napajeni od koleje."Tzn. že vlak vjede du úseku bez proudu,takže natvrdo odpojíš dekodér od napájení. :wink:

Vsak masina stoji, nema co delat kraval ;-)
Jsem opravdu zvedavy, jak dopadnes ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 06 bře, 2014 5:27 am

Dost dobře si neumím představit,že po dojetí vlaku taženou parní lokomotivou k návěstidlu v poloze Stůj přiběhnou maníci a zalejí topeniště vodou,aby byla mašina potichu. :lol: Proto hledám řešení,aby to u mě na kolejišti fungovalo stejně a jsem přesvědčen o tom,že existuje. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod zdeno » čtv 06 bře, 2014 11:31 am

miroslav lengyel píše:Dost dobře si neumím představit,že po dojetí vlaku taženou parní lokomotivou k návěstidlu v poloze Stůj přiběhnou maníci a zalejí topeniště vodou,aby byla mašina potichu. :lol: Proto hledám řešení,aby to u mě na kolejišti fungovalo stejně a jsem přesvědčen o tom,že existuje. :wink:

Urcite je reseni, ale ne na urovni jednoho prepinace. To je to same, jako kdyby si nasel kus medeneho dratu a povis si, postavim si televizor ;-)
Kdyby to bylo tak jednoduche, proc by vymysleli ABC, brzdny generator, centralizovane ovladani ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 06 bře, 2014 2:56 pm

A já tady snad píši něco o jednom přepínači? :D Mám ten dojem,že bys měl projít celé vlákno od začátku,protože jsi se nějak do těch názorů zauzloval. :lol: Ale jen pro osvěžení,můj poslední dotaz zněl,zda tento http://www.bogobit.de/bremsmodul/classic
výrobek bude fungovat tak,jak si myslím.Od Tebe jsem zatím slyšel spousty různých doporučení jak co nebude fungovat,včetně brzdícího generátoru,který nakonec uvádíš v posledním příspěvku jako jedno z řešení. :mrgreen: Proč sem proboha píšeš o ABC,když na několika místech uvádím,že používám dekodéry Uhlenbrock,které na ABC nereagují to fakt netuším. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod zdeno » pát 07 bře, 2014 4:10 pm

to bylo myslene s nadsazkou, ne proto, aby si si ulevil na muj ukor. Za dobrotu, na zebrotu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 07 bře, 2014 4:22 pm

zdeno píše:to bylo myslene s nadsazkou, ne proto, aby si si ulevil na muj ukor. Za dobrotu, na zebrotu.

Zdeno,fakt nemám potřebu ulevovat si na Tvůj účet,věř mi. :D Taky není proč,nic mě netrápí. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod michal.kubista » pát 07 bře, 2014 7:02 pm

Miro,
chtěl jsi okaz no LocoIO.
Tady je jeden pro představu, jak to vypadá a funguje: http://users.telenet.be/deloof/
Pokud by se ti to líbilo, pak existuje spousta variant a výkresů DPS pro stavbu doma. Já taky mám jeden DPS do Eagle, tak když to budeš chtít, není problém to poslat.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 07 bře, 2014 7:35 pm

Díky Michale,zatím není žádný stres.Je na to asi tak rok času,když vše půjde jak má. :)
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod Jirka_US » sob 08 bře, 2014 3:01 pm

Pokud neni LocoNet pripojen k centrale, tak je treba provest terminaci. V pripade LocoIO tak jak to popisuje Ferda o tom neni ani slovo, takze se trochu obavam, ze bez terminace to asi fungovat nebude. Udelat terminaci neni sice problem, ale nejsem si jisty jestli pro laika/zacatecnika je tato podminka zrejma. Zde je popis:
http://dcc-mueller.de/loconet/lnpull_e.htm.
Krome toho je treba LocoIO nakonfigurovat pomoci PC, bud pomoci dodaneho softwaru nebo JMRI a celkem logicky bych ocekaval, ze je treba nejaky interface, ktery v popisu chybi.
Reseni, ktere jsem uvedl terminaci umoznuje (konfigurace BDL168), opakuji neni to sice levne reseni, ale pro ty co nebastli jednoduche. PC ke konfiguraci neni treba ikdyz je to s PC snazsi.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Ovládání jízdy vlaku

Příspěvekod michal.kubista » sob 08 bře, 2014 5:07 pm

Ahoj Jirko,
tak teď jsi mě vyděsil, že musím použít něco o čem nevím, ale ty jsi jen zvolil nevhodný výraz. Tarminátor je součástka upravující impedančí poměry na kabelu. To, no co ty poukazuješ, že tam chybí, myšleno pro použití dvou LocoIO obvodů, je zdroj proudu pro napájené sběrnice. Jen tak mimochodem ještě jednodušší je za pomoci jednoho LM317 a jednoho odporu 82ohm.
Jinak já pro nastavení z PC používám LocoBuffer a pro provoz už nic dalšího opravdu nepotřebuju.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků