Zhlaviky MTTBUS

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 30 zář, 2012 4:47 pm

Zdravim panove,

chtel jsem se zeptat, zda nema nekdo informace o tom, jestli bude nekdy v budoucnu jejich vyroba pokracovat a nebo je jejich vyroba trvale ukoncena? Diky.

Jirka :?:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod josooo » ned 30 zář, 2012 6:03 pm

A čo tak kontaktovať samého pana výrobcu a spýtať sa priamo jeho či bude pokračovať s výrobou, alebo nie.

Čo?
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 30 zář, 2012 6:21 pm

To byl plan B, ale nechtel jsem pana Banu otravovat s takovymi blbymi dotazy :D Urcite toho ma ted hodne a nez by se dostal k odpovedi, tak jsem zkusil tento informacni kanal :D :D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod radekkrupka » pon 01 říj, 2012 4:56 am

A proč by výroba měla být ukončená?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod JBr » pon 01 říj, 2012 7:50 am

radekkrupka píše:A proč by výroba měla být ukončená?


Na strankach MTBBus pan Bana pise, ze ukoncil nabidku hotovych modulu. Mozna bude neco vic vedet pepiknemecek, vetsinu modulu jsem braval na burze od nej.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod pepiknemecek » pon 01 říj, 2012 9:32 am

Dobrý den

Doufám že se na mě nebude p.Báňa zlobit když zde napíši co jsem se o této problematice dozvěděl přímo od něho a svoje postřehy. Tedy,výroba elektroniky byla ukončena z několika důvovů:
1.Na její výrobu není čas (veškeré výrobní kapacity je soustředí na výrobu modelů).
2.Pro výrobu elektroniky je potřeba člověk, který tomu alespoň trochu rozumí a má v tomto do jisté míry praxi (nemá smysl stát někomu za zadkem a říkat co má dělat)
3.Je to poměrně finančně náročná výroba ( výroba probíhá kusově ručně, ve velkém by byla výroba levnější ale v konečném důsledku by investice do sériové výroby u nějakého výrobce SMD DPS by byla v řádu desetitisíců, možná i sta tisíců aby byla zachována prodejní cena)
4.Prodejnost elektroniky ( je to velmi specifická elektronika, u které běžný prodejce - prodavačka - neumí vysvětlit její funkci, výhody, možnosti atd. Prostě neumí ji prodat a proto ji ani nechce. Někdy je to běh na dlouhou trať rozchodit Zhlavíka podle představ zákazníka. Sám jsem ji momáhal navrhovat, zapojit a programovat na x kolejištích)
5.Poptávka po zboží ( jedna věc je si něco koupit a druhá jen vyzvídat, sposta dotazů, vysvětlování a nad konkrétní věcí stráveného času u mailů a telefonu a pak suchá informace ve smyslu děkuji ale už jsem si koupil přepínače a návěstdla ani mít nebudu. Věřte mi že toto dokáže člověka pořádně otrávit od dalšího vývoje)
6.Prodej za poslední 2-3roky je v porovnání s náročností výroby, logistiky a nákladů velmi malý ( odvíjí se od specifiky výrobku viz. bod 5.

Sám jsem velice rozmzrelí že se k tomuto kroku, ukončení výroby, dospělo i u Zhlavíků. Jako jeho uživatel ( "spolutvůrce" ve smyslu připomínek, "hledač" chyb v SW atd.) jsem měl v plánu jeho další použití na dalších snanicích. Pevně věřím že se výroba časem vrátí. V tomto směru jsem udělal vše co jsem mohl, bohužel bez úspěchu.
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod radekkrupka » pon 01 říj, 2012 9:36 am

Tak to je velice nemilá informace, když celé kolejiště stavím na Zhlavíka (a několik jich už mám :( ) Původně jsem zachytil pouze tu informaci, že končí prodej Zhlavíků skrz jiné prodejce...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod pepiknemecek » pon 01 říj, 2012 9:50 am

Nevěste hlavu. Už jsme minimálně dva kteří zhlavíka chtejí :) a pokud se nám povede posbírat dostatečně velkou objednávku, pevně věřím že se nám povede p.Báňu přemluvit k další výrobě :wink: . Já chci pro sebe nejméně 3. Takže pokud máte konkrétní požadavky, rád je zaeviduji a následně předám výrobci.
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod kiski » pon 01 říj, 2012 12:11 pm

mna si zaregistruj tiež s 3-mi kusmi...
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod cernos » pon 01 říj, 2012 12:12 pm

Tak to je nemilé, já jsem chtěl ještě jednu ND4 a 4x návěstidlo od p. Němečka včetně SCOM. No nic, třeba se to zase někdy rozjede.....
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod Zx1974 » pon 01 říj, 2012 6:34 pm

A pokud by nebyla šance na znovu zahájení výroby, tak aspoň požádat autora o uvolnění dokumentace. Byla by škoda, aby něco takového úplně zapadlo.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod lajblt » pon 01 říj, 2012 7:27 pm

Dokumentace k návěstidlům (komunikační protokol S-Com) je na stránkách MTBBUS - zde http://www.mtbbus.cz/scom/s-com.htm.
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod romino » stř 03 říj, 2012 5:53 am

Zo stránok http://www.mtbbus.cz/nabidka/index.htm zmizla komplet ponuka komponentov. Znamená to že už ani návestidlá S-COM nebudú ďalej podporované, keďže sú k nim neni dekodéry ND4x? Na stránkach http://www.mtb-model.com/pages/products_navelektro.php som našiel len ponuku návestidiel H0 ale o dekodéroch k nim ani slova. To by bola veľká škoda.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod BohousP » stř 31 říj, 2012 9:10 pm

lajblt píše:Dokumentace k návěstidlům (komunikační protokol S-Com) je na stránkách MTBBUS - zde http://www.mtbbus.cz/scom/s-com.htm.

To je samozřejmě pravda, ale bez software do procesoru je to k ničemu (resp. je to popis k použití, v žádném případě to podle této dokumentace nelze postavit).
Teoreticky jsou tyto možnosti:
1.) výroba už nebude pokračovat a dokumentace zůstane tabu.
2.) pokud se najde dostatek zájemců (doporučuji kontaktovat J.Něměčka - kousek výše) je možné, že ještě dojde k nějaké výrobě.
3.) Pokud se p. Báňa rozhodne pro definitivní konec výroby, je ryze teoretická možnost, že by povolil někomu prodávat alespoň naprogramované procesory, nebo dokonce uvolní software (tedy buď *.hex nebo *.asm soubory) pro napálení do procesorů, podobně, jako to na svých stránkách dělá např. Fulda.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zhlaviky MTTBUS

Příspěvekod pepiknemecek » stř 07 lis, 2012 7:47 pm

Nejnovější informace pro zájemce o elektroniku MTB.
Výroba modulů přejezdu PR3B pokračuje. Včetně optických senzorů SN1C a detektorů obsazení DET2. Pokud má někdo o tyto výrobek zájem, může mě kontaktovat.
Výroba Zhlavíků (EXP, MOS8 a MOT4), ND4 a Scom dekodérů pro návěstidla se bude řešit pravděpodobně začátkem roku 2013, a to podle zájmu.
Výroba ND4M, ND4V a ND4S je zrušena.
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Další

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků