přejezdové zařízení AŽD71

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

přejezdové zařízení AŽD71

Příspěvekod Pater » stř 20 črc, 2011 5:28 pm

Postavil jsem PZZ dle http://galileo.fme.vutbr.cz/elektronika ... zd_sch.pdf
Podle všeho nepracuje oscilátor mikrokontroléru. Program je funkční, ale vše je zpomaleno cca 16-krát. Krystal je 16MHz, ale frekvence přímo na krystalu lítá mezi 600kHz až 1,5MHz.
Asi jsem přepsal OSCCAL při programování (ještě zkontroluji). Nastavení oscilátoru CKOPT je 0, CKSEL3..0 je 1110. V datasheetu jsem nenašel nastavení pro 16MHz. Snad změnit CKOPT na 1 a CKSEL0 na 1 . Ještě vyzkouším.
Nemá někdo zkušenost s mikrokontrolérem AT mega32?
Nemá někdo zkušenost s daným zapojením? (Jaká je hodnota zenerovy diody, nemají být použity u krystalu kondenzátory 12 až 22pF)
Je dostupná verze programu v asembleru? Předem díky za jakýkoli nápad.

Přidáno. Již vše pracuje, byly chybně nastaveny pojistky. Správné nastavení je CKOPT - 1, CKSEL 3..0 - 1111 a SUT 1..0 - 10. V Ponyprogu (možná i v ostatních programátorech)jsou totiž pojistky značeny zatržítkem pro mě nelogicky v 0. Zenerovu diodu jsem nakonec nepoužil vůbec.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: přejezdové zařízení AŽD71

Příspěvekod Koudy » ned 31 črc, 2011 8:28 pm

Ono "nastavená pojistka" znamená podle datashetu u Atmelů hodnotu 0. Takže analogie nastavená pojistka, zaškrtlý checkbox, hodnota 0 je správná.
Koudy
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05 bře, 2011 3:26 pm


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků