Elektromotory vhodné pro stavbu pojezdů či remotorizaci

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Příspěvekod Martin HO » ned 28 říj, 2007 10:08 am

Když jsem otevíral toto téma, zajásal jsem, že se modeláři konečně dozví, které motory jsou vhodné pro ty které účely, ty které lokomotivy (ať již profesionálních výrobců či vlastní stavbu), jaké mají parametry a hlavně zda, kde a "za kolik" se dají koupit.

Namísto toho se prokousávám planými slohovými cvičeními, které neobjasňují podstatu věci ve smyslu názvu fóra (téma).

Byl bych rád, kdyby už někdo z těch znalých se k tématu srozumitelně prakticky vyjádřil.

A myslím, že nejsem sám.

Všem informovaným a ochotným předem děkuji za jejich příspěvky.
Martin HO
 

Příspěvekod Jarda H. » ned 28 říj, 2007 12:21 pm

Martin HO píše:Když jsem otevíral toto téma, zajásal jsem, že se modeláři konečně dozví, které motory jsou vhodné pro ty které účely, ty které lokomotivy (ať již profesionálních výrobců či vlastní stavbu), jaké mají parametry a hlavně zda, kde a "za kolik" se dají koupit.

Namísto toho se prokousávám planými slohovými cvičeními, které neobjasňují podstatu věci ve smyslu názvu fóra (téma).

Byl bych rád, kdyby už někdo z těch znalých se k tématu srozumitelně prakticky vyjádřil.

A myslím, že nejsem sám.

Všem informovaným a ochotným předem děkuji za jejich příspěvky.




Tak nějak bych to viděl i já, Martine :idea: ! Dost modelářů staví modely lokomotiv od píky. Stačila by tedy informace ve stylu kupuji motorky tam a tam, mají tyhle parametry, stojí cca tolik a tolik, tenle typ je vhodnější, tenhle ne :?: , .... Nebo to takhle jednoduše napsat nejde ? Nevěřím, že všichni koupí nějaký ten (starší ježděný ?!) model a z něj použijí mimo jiné i motorek ?

Třeba se dočkáme informace, o kterou od začátku jde. Takže už teď díky (někomu) za informaci, co přijde :lol: :D :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Pája » ned 28 říj, 2007 12:38 pm

Já jsem vyměnil na novém Sergeji od Tilliga TT motorek Buhler za Mashimu se dvěma setrvačníky,neuměla jezdit pomalu-při přidávání napětí nic,nic a pak sebou trhla a už jela na můj vkus rychle.Nyní je to super,5-pólák je o hodně lepší než 3-pólák.Vývody motoru pasují do tištěného spoje,motor jsem přichytil jen na pružnou (mechovou)oboustrannou samolepku,jen je potřeba trochu odfrézovat závaží,které jsem nastříkal na matnou černou,páč dost prosvítalo okny strojovny.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod johan I » pát 08 úno, 2008 4:19 pm

A hobby with humor
Uživatelský avatar
johan I
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 12 led, 2008 2:34 pm

Příspěvekod cipisekmp » ned 22 čer, 2008 3:39 pm

Ahoj. Mozna se nekomu bude hodit tahle stranka a neco si tam vybere
http://www.acdc-audio.cz/minimotory.html
Tak se mejte Cipisek.
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 22 čer, 2008 8:13 pm

cipisekmp píše:Ahoj. Mozna se nekomu bude hodit tahle stranka a neco si tam vybere
http://www.acdc-audio.cz/minimotory.html
Tak se mejte Cipisek.


Jo asi dobré, ale chybí mi tu info o rozměrech a počtech pólů motoru :(
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Vladimír_B » pon 23 čer, 2008 7:36 am

"... chybí mi tu info o rozměrech ..."
A co takhle ten obrázek s desetikorunou vytisknout a nechat na kopírce zvětšit/zmenšit na velikost desetikoruny? :wink:
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod cipisekmp » pon 23 čer, 2008 6:07 pm

Ahoj. Skusil jsem se v tom obchode poptat pres email tak jsem zvedav co me napisi.
Nasel jsem jeste jednu http://www.zephyr.dti.ne.jp/~katumi60/index.html
Vse 12V DC a petipole coz je tu dost vychvalovane ale kde to koupit u nas to nevim. Pokud me z toho obchodu odepisi tak se jich zeptam zda-li by nevedli tyto z nabidky masima.
Ahoj cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Martin HO » pon 23 čer, 2008 6:43 pm

..... z čeho je patrné že je to 5ti pól ?
Martin HO
 

Příspěvekod cipisekmp » pon 23 čer, 2008 7:01 pm

Kdyz to rozklikas dal v pravo dole next a pak nejaky typ a nahore pak na ty cisla tak to tam pise
NUMBER OF POLE a je tam 5.Tak z toho usuzuji ze by to mohli byt 5ti pole.
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod cipisekmp » úte 24 čer, 2008 5:27 pm

Tak sem tem japoncikum napsal email jestli to vubec jeste delaji a jestli nemaji nejakeho prodejce nebo pod v cr nebo sr. Tak sem zvedav. Jinak maji velky soritiment me pripada a je tam primo psane For reilroads models z cehoz bych uzuzoval ze je to urcene vlackum.
Ahoj cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

motory Mashima

Příspěvekod michal_n_cz » stř 25 čer, 2008 11:00 pm

cipisekmp píše:Tak sem tem japoncikum napsal email jestli to vubec jeste delaji a jestli nemaji nejakeho prodejce nebo pod v cr nebo sr. Tak sem zvedav. Jinak maji velky soritiment me pripada a je tam primo psane For reilroads models z cehoz bych uzuzoval ze je to urcene vlackum.
Ahoj cipisek

Určitě je dělají, ale získat je přímo od nich asi nepůjde.
1. Zkus mrknout na www.modelbazar.cz byl tam inzerát, že je někdo umí zajistit.
2. Pak je lze získat od nějakého obchodníka z UK - to by mohl poreferovat Zdenek V. ale 1. se mi zdá snažší. Nebo třeba na www.feather.ch - ale taky zbytečná komplikace. Taky třeba zde http://ppw-aline.com/re-power.htm
3. Pak se dají některé motorky koupit jako náhradní díl evropských výrobců MŽ. Já mám pár kousků MH1632 - je to od Guetzolda z novětší verze BR106 http://www.guetzold.de/etb41100.htm. Je to vč. setrvačníku a dvou jednochodých šneků na obou stranách - hřídelka pr. 2mm. Menší motorek řady MH12xx? mám jako náhr díl z TT lokomotivy BR110 od Tilliga, taky se dá objednat jako ND, já jsem ho kupoval u Ševčíka na Černém mostě.
Jinak to co píše MaHa hodně výše o Mashima v Hektoru, ber s rezervou, mám jinou zkušenost, problém téhle lokomotivy není rozhodně v motorku. Pokud by byl zájem tak je to na extra příspěvek.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod cíba » čtv 26 čer, 2008 12:03 am

Pokud nechodíte na maxibazar, tak tyto dva inzeráty na motory se tam v minulosti objevily, tak jsem to stáhl i s fotkama... :-)

1.inzerát: Z Anglie dovezu 5-ti pólové motorky MASHIMA: Ceny od 370 CZK za M 9/19 po 500 CZK za M 18/33.
+ další komponenty pro stavbu pojezdů - ozubená kola, šnekové převody, převodovky, setrvačníky, kluzná ložiska, jehlová ložiska atd.
Podrobnější info v případě zájmu pošlu e-mailem.
Poštovné 47 CZK při platbě předem na účet.
Foto 1 - výběr motorů z minulé dodávky
Foto 2 - ukázka setrvačníků, od 100 do 160 CZK
Foto 3 - kardan, 120 CZK
Foto 4 - šnekový převod, 14:1 60 CZK
Foto 5 - pouzdra a hrotové ložisko, 3 - 10 CZK/ks
Cena: 370 Kč
Pavel Gülich
ICQ: 266223009
e-mail: pavel.gulich@seznam.cz
Tady je odkaz na ty fotky, co u toho Pavel měl...: http://picasaweb.google.cz/rdkcbr88/ProdejMashima1

2. inzerát:
nabízím motory Mashima v cenách od 293.- Kč do 489.- Kč, motory Bühler v ceně 390.- Kč
Cena: 293 Kč
e-mail: 35@atlas.cz
A tady opět fotka, co u toho byla... http://picasaweb.google.cz/rdkcbr88/Pro ... 3663696130
...tak snad vám to pomůže...
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod sco_27 » pát 27 čer, 2008 8:41 am

cíba píše:Pokud nechodíte na maxibazar, tak tyto dva inzeráty na motory se tam v minulosti objevily, tak jsem to stáhl i s fotkama... :-)

1.inzerát: Z Anglie dovezu 5-ti pólové motorky MASHIMA: Ceny od 370 CZK za M 9/19 po 500 CZK za M 18/33.
+ další komponenty pro stavbu pojezdů - ozubená kola, šnekové převody, převodovky, setrvačníky, kluzná ložiska, jehlová ložiska atd.
Podrobnější info v případě zájmu pošlu e-mailem.
Poštovné 47 CZK při platbě předem na účet.
Foto 1 - výběr motorů z minulé dodávky
Foto 2 - ukázka setrvačníků, od 100 do 160 CZK
Foto 3 - kardan, 120 CZK
Foto 4 - šnekový převod, 14:1 60 CZK
Foto 5 - pouzdra a hrotové ložisko, 3 - 10 CZK/ks
Cena: 370 Kč
Pavel Gülich
ICQ: 266223009
e-mail: pavel.gulich@seznam.cz
Tady je odkaz na ty fotky, co u toho Pavel měl...: http://picasaweb.google.cz/rdkcbr88/ProdejMashima1

2. inzerát:
nabízím motory Mashima v cenách od 293.- Kč do 489.- Kč, motory Bühler v ceně 390.- Kč
Cena: 293 Kč
e-mail: 35@atlas.cz
A tady opět fotka, co u toho byla... http://picasaweb.google.cz/rdkcbr88/Pro ... 3663696130
...tak snad vám to pomůže...



S toho druhého inzerátu idem objednávať aj ja, do Mikáda a do BN 60. Dakde mám aj cenník, takže ak sa mi ho podarí náisť tak uložím niekde na web.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod cipisekmp » sob 28 čer, 2008 5:38 pm

Dosla me odpoved ve smyslu odkazu na nejakeho pana do anglie a pokud by v tom byl problem tak zajisti primo obednavku z japonska.
Original text:
Dear Mr. Hanus Lunak,

Thank you for your email of June 24th.

Regret to say, however, I do not have any customer shop in Crech or Slovakia.
Could you please contact the following model shop in England?

Mr. Barian Osborne,
Branchlines, Westbury, BA, UK.
Tel. /FAX 44 0 1373 822231
Email sales@branchlines.com

But, if you have any trouble with the shop, please write. Then, I will introduce you
one of Japanese shops for you.

Katsumi Mashima
MASHIMA DENSHI Industry,.Co,.Ltd
http://www.zephyr.dti.ne.jp/~katumi60
Mail katumi60@zephyr.dti.ne.jp
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků