Peco přestavníky-přestavování výhybek

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod loser » pon 21 úno, 2011 4:49 pm

Ahoj všem kolegům,
můj problém přjde někomu možná banální...
Po zadání impulsu přes multimouse přestavují "některé" výhybky pouze jednostranně. Snaha o přestavení do druhé polohy je, ale přestavník jen zabručí a nepřestaví. Zkoušel jsem i jiné časy pro CV3,4,5,6, ale bez úspěchu. Při zapojení výhybky pouze přes trafo FZ1 přestaví bez problémů.
Používám centrálu ROCO s myší, pro centrálu originál napájení a pro přestavníky trafo 18V stř.2,98A, přestavníky Peco mám zelené se sníženou proudovou zátěží.
Napadlo mě, že je výhybka nějakým způsobem napnutá a stačilo by jí "povolit", ale nenapadlo mě jak na to.
Jestli tento problém někdo vyřešil....na fóru jsem nenašel, budu rád za odpověď.
DCC = Španělská vesnice Ep I,II,III
Uživatelský avatar
loser
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 dub, 2009 7:38 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod Jojo » pon 21 úno, 2011 5:18 pm

Ako idu prehadzovat manualne aj s prestavníkom????? Lahko ,alebo tažko? Je tam pridaný prepínač? :o
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod saman55 » pon 21 úno, 2011 6:48 pm

Uprostřed vyhybky je obdelníček jehož posunutím se nastavuje pružinka pro přítlak jazyků.Dá se posunout tak že vyhybka jde zlehka a přestaví ji i mašina pokud ji řízne.Skus ji povolit a uvidíš.Zpět se to dá dát vždy.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod loser » pon 21 úno, 2011 9:25 pm

saman55 píše:Uprostřed vyhybky je obdelníček jehož posunutím se nastavuje pružinka pro přítlak jazyků.Dá se posunout tak že vyhybka jde zlehka a přestaví ji i mašina pokud ji řízne.Skus ji povolit a uvidíš.Zpět se to dá dát vždy.



...no vždy...napřed jsem si to zkusil nanečisto (na nezabudované výhybce). Když druhá pružinka udělala pink a zmizela v nenávratnu, tiše jsem zaklel... :evil: ,ale nakonec se ukázalo, že tudy opravdu vede cesta, takže MNOHOKRÁT DĚKUJI. Prostě v jednoduchosti je krása....
DCC = Španělská vesnice Ep I,II,III
Uživatelský avatar
loser
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 dub, 2009 7:38 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod Jojo » pon 28 bře, 2011 4:37 pm

Ahojte. Mám problém s prestavovaním 3 cestnej výhybky a prestavník PL 10W a prídavný prepínač PL13, cez TC 7 Silver. Niekedy sa stane ,že TC výhybku neprestaví :roll: :roll: . Cez ovládanie cez MM to ide a aj v edit mode v TC. Neviem kde je problém? Vačšina asi používa PL10 . Nemaju tie PL10W aj manšiu silu oproti týmto nízkoodberovým? Vymenit prepínače PL 13 som skušal,nastavenie pružiny vo výhybke tiež. :o :o Nechcem íst dalej pretože to nefunguje spolahlivo.Bolo mi odporučené použit PL 15 na montáž pod dosku ,ale stavám na PS takže zo spodu neuchýtávam.Proste TC to 5 krát prehodí a 6 krát nie. :o :o Vymenit tie zelené za čierne? Nemal niekto takýto problém? :shock: :shock: Dost ma to ......Že by šetrenie energie bolo v tomto prípade na závadu. :x :D Tie prídavné prepínače podla mna kladu dost značný odpor.Bez nich to ide ok. :shock: Tak fakt neviem. Prejdem na nevodivé srdcovky? t.j kašlat na prepínače,alebo "silnejšie" prestavniky? :x :x Každá rada dobrá. :D DCC komponenty idu ok :D tak nejdu mechanické :roll: :roll:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod loser » pon 04 dub, 2011 4:18 pm

Jojo píše:Ahojte. Mám problém s prestavovaním 3 cestnej výhybky a prestavník PL 10W a prídavný prepínač PL13, cez TC 7 Silver. Niekedy sa stane ,že TC výhybku neprestaví :roll: :roll: . Cez ovládanie cez MM to ide a aj v edit mode v TC. Neviem kde je problém? Vačšina asi používa PL10 . Nemaju tie PL10W aj manšiu silu oproti týmto nízkoodberovým? Vymenit prepínače PL 13 som skušal,nastavenie pružiny vo výhybke tiež. :o :o Nechcem íst dalej pretože to nefunguje spolahlivo.Bolo mi odporučené použit PL 15 na montáž pod dosku ,ale stavám na PS takže zo spodu neuchýtávam.Proste TC to 5 krát prehodí a 6 krát nie. :o :o Vymenit tie zelené za čierne? Nemal niekto takýto problém? :shock: :shock: Dost ma to ......Že by šetrenie energie bolo v tomto prípade na závadu. :x :D Tie prídavné prepínače podla mna kladu dost značný odpor.Bez nich to ide ok. :shock: Tak fakt neviem. Prejdem na nevodivé srdcovky? t.j kašlat na prepínače,alebo "silnejšie" prestavniky? :x :x Každá rada dobrá. :D DCC komponenty idu ok :D tak nejdu mechanické :roll: :roll:



Měl jsem podobný problém...zjistil jsem, že chyba je v harware. Jaký používáš systém?
Já používám ten od DCCkoleje a když byla trojcestná připojená na Slave modul, dělala to, co popisuješ a navíc....1 přestavník PL10W přestavoval na obě strany, druhý jen na jednu....
Po výměně slave modulu za master je problém pryč.
(Zkusil jsem to i na druhé trojcestné a se stejným výsledkem )...jestli používáme stejný systém, řešení je po ruce...
DCC = Španělská vesnice Ep I,II,III
Uživatelský avatar
loser
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 dub, 2009 7:38 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod Jojo » pon 04 dub, 2011 5:51 pm

Ahoj. Tiež mám DCC kolaje . Ale ja mám problém skor v tom ,že program TC7 neprestaví výhybku z určitej polohy do určitej. Ale už sa na tom pracuje. :D :D Ide o to ,že sa dostaneš do polohy ked jeden prestavník musí prestavit aj ten druhý ,aby som docielil požadovaný smer. :!: :!: :!: 8) Možno je to v tom ,že požívam PECO prestavníky aj kolajivo a je na to potrebná dost velká sila. Som rad za odpoved. Pripojený som na master modul.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod loser » úte 05 dub, 2011 3:59 pm

Jojo píše:Ahoj. Tiež mám DCC kolaje . Ale ja mám problém skor v tom ,že program TC7 neprestaví výhybku z určitej polohy do určitej. Ale už sa na tom pracuje. :D :D Ide o to ,že sa dostaneš do polohy ked jeden prestavník musí prestavit aj ten druhý ,aby som docielil požadovaný smer. :!: :!: :!: 8) Možno je to v tom ,že požívam PECO prestavníky aj kolajivo a je na to potrebná dost velká sila. Som rad za odpoved. Pripojený som na master modul.



chápu. Nevím, čím to napájíš. Jí na to mám po vzoru Houmra zvláštní trafo 18V 2,94A. 3A na ty zelené Peco přestavníky zcela postačí. Zkus ještě, jak mi o pár řádek výš radil jeden kolega, povolit na výhybkách ten bazmek. Pak jdou opravdu zlehka a mělo by to stačit i na sestavení (přestavení) vlakové cesty.
Přídavné přepínače nepoužívám. Zatím se jen zaučuji s MM.
DCC = Španělská vesnice Ep I,II,III
Uživatelský avatar
loser
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 dub, 2009 7:38 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Přestavníky-přestavování výhybek - vlastní výroba

Příspěvekod kestrik » pát 15 črc, 2011 9:33 am

Ahoj všichni,
chci se pustit do výroby vlastních motorických přestavníků, ale chybí mi to nejpodstatnější - kolečka.
Proto vás prosím o radu. Kde bych si mohl vybrat a koupit ozubená kolečka a nějaké šneky na převody ?

Párkrát už jsem byl v opletalce, ale pokud tam byl nějaký výběr tak buď jen kovové (pro pojezdy) nebo
jen 2 (slovy dvě) velikosti. To je pro mne nepříliš dostatečné.

Prosím tedy, nemáte někdo nějaký kontakt nebo odkaz ? Googlil jsem bez výsledku. Cožpak nikdo nevyrábí
umělohmotná ozubená kolečka a šneky ?

Děkuju moc za radu a pomoc

Kestrik
kestrik
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 25 srp, 2010 6:46 pm

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod fulda » pát 15 črc, 2011 10:33 am

Tady jsi si nevybral???

Moc jsem nepochopil co je cílem, není lepší si koupit lineární servo za $4,29 (cca 80,-)????
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod vvitty » pát 15 črc, 2011 11:49 am

Kestrik: osobne bych doporucil nahradni sadu prevodu do serva. Dostanes tak celou sadu za par korun, v pripade odvalovanych kol je levnejsi nez jedno ozubene kolo, protoze to Cinanovi pada ze vstrikolisu po milionech rocne. Myslim, ze tak dve nebo tri bych nasel i vcetne zbytku krytu serva, takze bys to mel jako prevod s ulozenim.
Osobne bych si ale koupil cele servo, vyhodil elektroniku a ridil jej jako bezny DC motor. Jeste je vhodne vyhodit doraz na poslednim prevodu (odriznout) a potenciometr zpetne vazby.

Ma to velkou vyhodu v tom, ze kompletni mechanika je hotova, neni treba nic moc vymyslet a pasovat dohromady na prevodech. Uprava se da zvladnou za 15 minut vcetne sestaveni a ozkouseni.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod kestrik » pát 15 črc, 2011 1:51 pm

vvity + fulda
Pánové, díky za nasměrování

O možnosti náhr. převodu do serv jsem uvažoval a asi to je to nejlepší. Celé servo ničit mi přijde jako škoda.
O "lineárním" servu jsem doposud nic nečetl. Dík za odkaz.

Kestrik
kestrik
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 25 srp, 2010 6:46 pm

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod vvitty » pát 15 črc, 2011 2:21 pm

To linearni servo mam objednane uz tyden a stav je setrvaly - jeste neprisla k dodavateli :-( Taky me zajima, jak funguje. Rad bych je pouzil na prestavniky misto klasickych serv, pripadne bych rad zkusil jejich osazeni do vagonku na otevirani nakladoveho prostoru.

Mam tu nejake zbytky serv ze kterych jsem vyndal motorek, jsou plne k dispozici. Staci k objednavce dopsat poznamku o co se jedna. Mam tak ctyri kousky.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod kestrik » sob 16 črc, 2011 8:03 am

Ahoj pánové.
Tak jsem včera zběhal GM Elektronik i Pecku modeláře. Telefonoval jsem do obchůdku.....
Lineární serva od 400,-kč výše = to je nezajímavé
Náhradní kolečka do serv 80-110,-kč = příliš drahé (jeden pytlíček obsahuje 4 nebo 5 ks koleček)
pastorky ani šneky nemají a mít nebudou.

Potřebuji výrobce nebo dodavatele ozubených koleček o průměru okolo 10mm a šneky.
Poměr převodu není moc důležitý.
Myslíte, že jsem moc náročný ? Pamatuju, že jeden čas stačilo zajít kamkoli do modeláře a mohl jsem jich mít "hafo".

Pánové a případně i dámy, nemáte kontakt nebo odkaz ?

Díky moc

Kestrik
kestrik
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 25 srp, 2010 6:46 pm

Re: Peco přestavníky-přestavování výhybek

Příspěvekod fulda » sob 16 črc, 2011 11:08 am

Tady na fóru platí takové nepsané pravidlo, že pokud potřebuješ nějaká divoká kolečka nebo převodovky, tak napíšeš Luděkovi Aschenbrennerovi (Luis0).
Nicméně už jsem ho tu dlouho neviděl, tak asi má dost práce. Poslední co bylo, tak řešil co dělat s vodou v dílně po záplavách.
Na jeho webu rcmicrocars.eu má kontakty.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Další

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků