Osvětlení osobních vozů "Y" od firmy Roco

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod jirie123 » pon 07 úno, 2011 10:46 pm

Možná je to hloupá otázka,ale nevíte jestli ty osobní vozy od Roco mají osvětlení?
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod mlha » úte 08 úno, 2011 6:35 am

nemají
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 08 úno, 2011 9:17 am

Ovšem není problém ho dodělat :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod jirie123 » úte 08 úno, 2011 6:55 pm

A co tohle ?

http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... osvetleni/

Daly by se žárovičky nahradit LED diodami?
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 09 úno, 2011 5:53 am

Můžeš si dát do vagónu co chceš,ale nechápu,proč bastlit něco,co je vyrobené a dobře.Pokud se ti zdá cena výše uvedeného osvětlení drahá,tak si kup verzi bez dekodéru.Je to lišta osazené SMD diodami a kondenzátorem.To na co se ptáš jsem koupil a spokojen jsem tedy vůbec nebyl.Vagónky poblikávaly a nakonec jsem to musel celé předělat,aby to vůbec k něčemu bylo.V podstatě jsem použil pouze žárovičky a zbytek jsem vyhodil.Podívej se na http://www.ben-model.cz nebo na http://www.digirails.nl/ tam to najdeš.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod jirie123 » stř 09 úno, 2011 11:33 am

Díky za rady Mirku. Není mi ale jasné s čím si nebyl spokojen. Dík za odkazy .Na všech stránkách je pro mě dost málo jasný popis výrobku. Holanďani navíc mají pro mě nesrozumitelný jazyk. Zatím nemám s žádnou instalací zkušenosti zkušenosti. Myslel jsem si bláhově, ža za ty prachy vagony to osvětlení mají. Uvítám proto jakoukoli radu . S koupí osvětlení nespěchám. Raději bych nejdříve pořídíl vozy ČSD pro dvě soupravy. Nevím, jak dlouho to totiž vydrží v prodeji. Abych pak nakonec ještě neostrouhal :evil:
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 09 úno, 2011 11:56 am

Aby nedošlo k mýlce,nespokojen jsem byl s tím výrobkem od Roca :!: Jediná "výhoda"je to,že to poskládáš bez pájení :oops: Jinak si najeď do sekce elektrika,vlákno osvětlení dvounápravových vozů,tam jsem si postěžoval :D
Pokud neumíš holandsky nevadí,můžeš si přepnout do NJ nebo AJ.Pokud ani to Ti nepomůže nevadí,návod je naprosto srozumitelný.Mrkni do vagónů jestli čirou náhodou nemají přípravu na osvětlení,tzn.kontakty jsou již součástí vozu a drátky jsou vyvedeny do kabiny.Ta osvětlovací lišta je opravdu titěrná a ve voze narozdíl od toho osvětlení Roca není vidět.Přilepíš to oboustanou lepící páskou a je hotovo.Já jsem kupoval vagóny od Roca ks á 99 euro a po osvětlení ani vidu.Co bylo ještě zajímavější,že tři měly aspoň tu přípravu a jeden nikoliv a to se jednalo v podstatě o soupravu. :lol:Jediná výhoda byla,že jsem to koupil v akci-4 vagóny za 2500,-Kč. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod jirie123 » stř 09 úno, 2011 12:31 pm

Tak jsem hledal přepínání jazyků, ale nikde nic nebylo.
Zato jsem je našel v krámě Ben:
http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... etlo.html#
Je to docela balík, ale dekoder je dobrá věc.
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 09 úno, 2011 12:59 pm

Á tak sorry,to jsem Tě mystifikoval :D nicméně ta holandština mi přijde takový mix NJ a AJ a vzhledem k tomu,že oběma jazyky vládnu stejně blbě,tak jsem se v tom orientoval dobře :mrgreen: Nicméně na bena jsem Ti posílal link také.Tu lištu můžeš koupit s nebo bez dekodéru a dodat ho tam až potom.Mně přišla ta cena zajímavá vzhledem k tomu,že dekodér je součástí.Napíšu teď adminovi o přesun do správného chlívečku,jsme totiž v recenzi modelů a tohle spíš patří do elektrika a elektronika.Tak ať to tady nesviníme.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Osovětlení osobních vozů "Y" od firmy Roco

Příspěvekod Rudolf » stř 09 úno, 2011 1:21 pm

Téma pro příspěvky přesunuté z Recenze modeů - Osobné vozne typového radu "Y" od firmy Roco
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Osvětlení osobních vozů "Y" od firmy Roco

Příspěvekod DavidD » stř 11 črc, 2012 6:07 pm

Měl bych dotaz, zkusil jsem osvětlit vagónek osvětlením kuehn LH10. Dodělal jsem červené diody na konce vagónu. Ty se mi přepínají dle směru jízdy a chtěl jsem se zeptat, jestli se to dá nějak upravit, aby se zapínaly funkčními klavesami?
DavidD
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 07 dub, 2012 4:50 pm


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků