doplňková světla

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

doplňková světla

Příspěvekod fulda » stř 11 srp, 2010 8:13 am

Ahoj vespolek,

někdy v minulosti (jako student), jsem řešil napodobování reálných světel. Tedy hlavně se jednalo o to, že například celá vesnice nerozsvítí najednou, ale tak nějak postupně, domek za domkem. V domečku taky nesvítí všechna okna současně, ale jen v několika místnostech a navíc místnosti se mění. Další hračky byly založené na barvách světla - tedy například místnost s televizí "bliká" nepravidelně a větčinou obsahuje modré odstíny, ohniště má několik stavů - pokud hoří, bliká rychle žlutě, pokud doutná, bliká pomalu červeně. Pouliční výbojky se roszvěcí s klasickým probliknutím..... a tak dál.
Používáte někdo takovéto efektové generátory?

Jindra
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: doplňková světla

Příspěvekod vobabaz » stř 11 srp, 2010 8:39 am

Podobné efekty má v nabídce STE electronic na www_steelectronic_cz (podtržítka nahraď tečkou). Já mám od něj ED1 House, který postupně rozsvěcí a zhasíná čtyři obvody, a až na rychlost, s jakou to dělá, jsem s ním spokojen. Pochopitelně je to DCC.
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: doplňková světla

Příspěvekod milan222 » stř 11 srp, 2010 10:54 am

no... tohle by zvladal mikroprocesor... jenze na to uz budes potrebovat nekoho kdo s tim umi (ja to dokazu zhruba za tri roky...
napis Radislavoj W. kolejiste.zdar.cz nebo tak neak ma vwb... ale ten urcite znas. ja mam od nej schema, ale zatim sem ho nedelal. postupne rozsveci lampy a imitu je zazeh.
osvetleni domu udelej taky jako on. natri barak zevnitr cerne a vlep prepazky co simuluji mistnodt. bile ledky na zarivky, zlute zarovky modra svarecka nebo TV... kdyz se ho zeptas, urcite ti poradi
milan222
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 01 lis, 2009 8:05 pm
Bydliště: trutnov

Re: doplňková světla

Příspěvekod fulda » stř 11 srp, 2010 1:24 pm

Což o to, naprogramovat pár procesorů není žádnej problém, jak jsem psal, tak jsem to někdy ve škole dělal, spíš jsem překvapenej tím, že se to tu nediskutuje a ani se taková věc moc nepoužívá.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: doplňková světla

Příspěvekod Jojo » stř 11 srp, 2010 4:20 pm

Ja to používam postavene podla chalanov s DCC kolaje,asi o tom nikto nechce diskutovat ,alebo to nepoužívaju. :D :( :lol:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: doplňková světla

Příspěvekod boy.rough » stř 11 srp, 2010 6:51 pm

fulda píše:Což o to, naprogramovat pár procesorů není žádnej problém, jak jsem psal, tak jsem to někdy ve škole dělal, spíš jsem překvapenej tím, že se to tu nediskutuje a ani se taková věc moc nepoužívá.


Ahoj,
diskutovalo se zde:
viewtopic.php?f=7&t=98
Špatně jsi hledal :wink: .
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: doplňková světla

Příspěvekod BorgMcz » pon 16 srp, 2010 5:19 pm

fulda píše:Což o to, naprogramovat pár procesorů není žádnej problém, jak jsem psal, tak jsem to někdy ve škole dělal, spíš jsem překvapenej tím, že se to tu nediskutuje a ani se taková věc moc nepoužívá.


Treba je to tim, ze to funguje dobre a bez problemu. Podobne zapojeni jsem tu uverejnoval a umi to nejen tento efekt.
http://www.dccmm.cz/dekoder_led/index.html
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků