Trafo Roco 10725

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Trafo Roco 10725

Příspěvekod norbert » čtv 14 črc, 2011 5:33 pm

Kolegové chci opravit trafo od Roca, vršky žádné na nim nejsou, které jak píšete se mají odvrtat.....prosím o radu. dík :P
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Trafo Roco 10725

Příspěvekod male zvire » čtv 14 črc, 2011 6:19 pm

Dej nějaké detailní fotky trafa.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Trafo Roco 10725

Příspěvekod milanbobo » úte 02 kvě, 2023 1:35 pm

Zdravím, vyřešil jsem doslova vyhoření odporu. Překvapilo mě, že značkový zdroj od Roco je takto řešený a vlastní takzvané "kurvitko". Problém jsem měl se zdrojem dvakrát poprvé jsem nahradil novým avšak 0. 25 watovym odporem který vydržel asi rok. Vlastně identický a nevím proč nebyl použitý na větší zátěž. Google mě zavedl až na tyto stránky kde to také řešili
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?
topic=37177.30. Nyní mám ve zdroji R 0.56 ohm/ 5W
Odpor se zahřívá minimálně. Určitě by vlezl 10W který je jednou tak dlouhý. Nyní mám ve zdroji R 0.56 ohm/ 5W
Odpor se zahřívá minimálně. Určitě by vlezl 10W který je jednou tak dlouhý. Cena opravy 6Kč. Bez https://milbo60.rajce.idnes.cz/Transfor ... 5872400578
milanbobo
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát 11 lis, 2011 6:46 pm

Re: Trafo Roco 10725

Příspěvekod fulda » úte 02 kvě, 2023 2:55 pm

Nechtěl bych se pouštět do něčeho, čemu nerozumím, zajisté to tam dali schválně, aby tě rozzlobili, ale tohle není úplně místo, kam se dávají normální rezistory. Jsi si jistý, že to co jsi vyndal byl rezistor? Na tohle místo se dávají buď pojistkové rezistory, nebo podobná zařízení. Odpor 0,56Ω je srovnatelný s odporem přívodní šňůry.
Po pravdě, je prakticky vyzkoušeno, že hřebík v pojistkové skříni vydrží opravdu dlouho. Většinou déle, než střecha.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Trafo Roco 10725

Příspěvekod milanbobo » stř 06 zář, 2023 6:34 pm

Ahoj. Přiznám se že jako laik o pojistkovém resistoru slyším poprvé. Chtěl jsem ho nahradit avšak v českých obchodech není k sehnání ani v GME ho nemají v registru.
V jednom českém int. obchodě (tme. cz) chtějí minimální odběr 10 kusů plus doprava asi 150 Kč.
Na Alegru je za poslání z Polska nějakých 350 Kč
https://allegro.cz/kategorie/rezistory- ... 0560%20ohm
Víc jsem nehledal, v letním období nebylo času. Teť jsem zapmul jsem zdroj na1/2h. bez zatížení a odpor byl vlažný.
Nevím zda hledat dále.
milanbobo
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát 11 lis, 2011 6:46 pm

Re: Trafo Roco 10725

Příspěvekod fulda » stř 06 zář, 2023 7:13 pm

tak ono záleží co je cílem a jak hledáš.
Ještě nedávno provozoval prodejnu PS, ale asi tam moc lidí nechodilo. Každopádně pojistkové rezistory znají.
Pravda, málo komu se chce držet prodejnu, která prodá jeden rezistor.

Po pravdě - ten rezistor bude vlažný i v případě, že ti trafo prohoří kobercem. Je to tak nějak na tobě, buď se zabýváš pojistkou a nebo ne. Takovej jeden, co nepotřeboval žádné pojistky a cizí rady jak dělat bezpečnost už tu byl.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků