Inteligentní přejezdové zařízení se zvukem

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Inteligentní přejezdové zařízení se zvukem

Příspěvekod Lukas » úte 09 bře, 2010 3:18 pm

chci se zepat jestli ma nekdo s timto zarizenim zkusenost? a kdyz jo jak lze to zapojit.
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

přejezdové zařízení

Příspěvekod radula63 » úte 09 bře, 2010 8:16 pm

A které zařízení myslíš? Tedy který výrobce? Na burze v Prazeprodávají dva výrobci.

Já mám zkušenost velmi dobrou zkušenost s přejezdem od p. Báni - http://www.mtbbus.cz/basic/prejezd3a.htm .
Ovládám ho 3 optickými čidly a momentálně je zapojen na přejezdu s mechanickými závorami a plánuji dokoupit další moduly pro 2 1kolejné přejezdy s AŽD výstražníkama.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

přejezdové zařízení

Příspěvekod radula63 » úte 09 bře, 2010 8:37 pm

Ještě doplním předchozí příspěvek:

Cena je celkem asi 1.350,-Kč na 1přejezd (700,- modul řízení přejezdu, 400,- výstražníky AŽD, 3 optické snímače).

Popis zapojení, instalace i zvuky na stažení a návod v PDF souboru má výrobce na svých stránkách (viz. příspěvek výše).

Zařízení pracuje na první zapojení s skvěle (propojení s PC není nutné - výrobce ho dodává nastavený k provozu, ale po propojení JEN modulu s PC si může zákazník změnit dobu časování i zvuk). Standartně po zakoupení je tam zvuk AŽD výstražníků.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod Lukas » stř 10 bře, 2010 4:17 pm

no ten modul p.Bani mttubus.cz chci se zeptat jestli to de udelat i na spinac? ne na snimace.prejez u mam ten modul vydva zvuky je to kvalitni?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod Martin HO » stř 10 bře, 2010 5:24 pm

Jde.

Mám to na trubičkové kontakty (automatika) a na vypínač (ručně) v případě že některá lokomotiva jestě nemá vložený magnet.
Martin HO
 

Příspěvekod Lukas » stř 10 bře, 2010 6:36 pm

A jeste chci se zeptat jeslti to jde z jedne strany na jazyckovy kontak a zdruhe na vypinac.
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod Lukas » stř 10 bře, 2010 6:37 pm

A jeste jestli to jde zapojit na blikace ,ktere maji jen cerveny svetla bez bilyho?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod Martin HO » stř 10 bře, 2010 7:18 pm

Pouze na červená lze, tak to mám zatím i já.

Kombinovat z jedné strany kontakt a z druhé vypínač - nerozumím příliš smyslu této kombinace. Kdyby "vypínač" měl pouze nahradit druhý trubičkový kontakt, pak by bylo asi lepší tlačítko.

To zařízení má ještě jednu vlastnost. Pro případ, že by "nezafungoval" druhý (vypínací) kontakt, tak se samo po nějaké době vypne.

Na takovéto speciality je dobré komunikovat s p. Báňou po e-mailu. Já jsem též neměl "tradiční" přípravu pro instalaci zařízení a přece jen jsme je (i s přispěním p. Banka, od kterého mám stávající světelné přejezdové zařízení) rozchodili.

P. Báňa se mi věnoval neskutečně ochotně, operativně a intenzivně hledal po nocích řešení pro moji konfiguraci.
Martin HO
 

Příspěvekod radula63 » čtv 11 bře, 2010 6:57 pm

Lukas píše:A jeste jestli to jde zapojit na blikace ,ktere maji jen cerveny svetla bez bilyho?


Lukas Samozdřejmě, že lze připojit "blikače" jak s bílou, tak bez bílé barvy. Doporučuji si pročíst na stránce http://www.mtbbus.cz/basic/prejezd3a.htm až dole Návod k instalaci a ovládání - PDF soubor, návod k modulu PR3A V1.1 (30.1.2009) . Je tam popsáno zapojení jak s optickými čidly, tak magnetická čidla i zapojení s ručním sepnutím.
Jinak pokud něco chceš vědět víc , při použití na tvém modelu , tak doporučuji kontaktovat přímo p. Báni.
Kopie návodu u elektroniky se shoduje s výše popsaným návodem v PDF souboru na výše uvedených stránkách:
Obrázek
Obrázek
Jak budu mít čas, tak natočím video z provozu tohoto přejezdu. Zvuk je suprový - když se jen zaposloucháš, tak nevíš, jestli jsi doma u modelu nebo stojíš u skutečného přejezdu. :lol: [/img]
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod Lukas » čtv 11 bře, 2010 8:55 pm

Dobry den,dekuji ze jste to dal na diskuzi to ste nemusel ja sem si to precet na tech strankach.dekuji uz to mu rozumim ajsete jednou dekuji za ochotou.ps moc dekuji
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod radula63 » pát 19 bře, 2010 4:19 pm

Ještě jsem objevil recenzi na toto zařízení (od p.Báni) zde: http://magazin.modely.biz/view.php?cisl ... 2009020001
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod Lukas » sob 27 bře, 2010 8:31 pm

chci se zeptat jestli kdyz namerim 12,3V jestli to neschori nebo neposkodi? diky
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod radula63 » sob 27 bře, 2010 10:58 pm

Lukas píše:chci se zeptat jestli kdyz namerim 12,3V jestli to neschori nebo neposkodi? diky


Myslíš-li zdroj STABILIZOVANÝ :!: tak bych se nebál (nějakých 3 desetin voltu), ALE :!: :!: :!: myslíš-li zdroj nestabilizovaný (tj. měkký) tak tady pozor, v nezatíženém stavu může mít třeba taky 17V (např. napáječ FZ1 má jmenovitých 0-12V, ale naprázdno tam neměříš i 19V !!) a to ti taky může shořet elektronika přejezdu. Poptej se p.Báni (škoda, že jsem tvůj dotaz nevědel před pár hodinami - dneska po obědě byl p.Báňa u mne doma). Případně se ho zeptám sám, až s ním budu mluvit (osobně za 3 týdny), ale možná po telefonu nebo e-mailem i dříve.

Já radši (i vzhledem k tomu, že chci časem přejít i na řízení kolejiště přes moduly "zhlavík2" od téhož výrobce) si postavil STABILIZOVANÝ ZDROJ 12V 2A, který bude použit jen pro napájení této elektroniky (nechci riskovat případné spálení elektroniky na celém kolejišti za několik set až tisíc korun). Napětí na něm v zatíženém i nezatíženém stavu je stále 12,05V a to se elektronice nic nestane.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod Lukas » ned 28 bře, 2010 11:48 am

Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod radula63 » ned 28 bře, 2010 2:10 pm

Lukas píše:a muze to by tento zdroj http://www.elektromarket.cz/katalog/zbo ... a-k-antene ?


Jasně - může to být tento zdroj, na tento přejezd bude stačit - je to stabilizovaný zdroj 12V 100mA. :wink:
Já mám úmyslně zdroj předimenzovaný (na proud 2Ampéry) , protože tam připojím celou elektroniku řízení kolejiště - viz. popsáno výše.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Další

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron