Přepínače pro přehození přestavníku PECO

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Přepínače pro přehození přestavníku PECO

Příspěvekod Dusan » pon 19 bře, 2007 7:56 pm

Ahojte, jaký používate přepínače pro ovládání přestavníků PECO? Předpokládám, že pro přestavení přestavníku musí být jen "mžikový" impuls proudu. Dík za tip. Chtěl bych něco jako jsou pákové přepínače klasické, ale, aby se dalo jen "ťuknout" do správného směru. Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně. Předem díky. :roll:
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pusik55 » pon 19 bře, 2007 8:38 pm

Já používám toto http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=631-307&lk=&sk=&pict=&jaz=
Doufám že jsem aspon trochu pomohl
Pusik55
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 08 lis, 2006 8:59 pm

Příspěvekod Dusan » pon 19 bře, 2007 9:56 pm

Pusik55 píše:Já používám toto http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=631-307&lk=&sk=&pict=&jaz=
Doufám že jsem aspon trochu pomohl

Jo pomoh, díky moc. V tom GM elektronik v Brně byl osobně a paní povídala, že nic takovýho nevedou. Tak si to vytisknu a snad si vzpomene. Ještě jednou dík. :lol:
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Přepínače pro přehození přestavníku PECO

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 20 bře, 2007 7:01 am

Dusan píše:Ahojte, jaký používate přepínače pro ovládání přestavníků PECO? Předpokládám, že pro přestavení přestavníku musí být jen "mžikový" impuls proudu. Dík za tip. Chtěl bych něco jako jsou pákové přepínače klasické, ale, aby se dalo jen "ťuknout" do správného směru. Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně. Předem díky. :roll:
Prestavniky PECO jsou pomerne robusni a impulz nemusi byt mzikovy. Staci klasicka tlacitka. Udelal jsem test a obetoval jeden prestavnik. Pripojil jsem jej na trvale napeti a spalil se po cca 20 sekundach. Na tlacitka mohou byt pripojene kondenzatory, ktere zajisti svym nabojem jak impulz, tak kapacitu. Myslim, ze kolegove v diskuzi poslou radi schema, ktere nemam :(
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Přepínače pro přehození přestavníku PECO

Příspěvekod Martin HO » ned 05 srp, 2007 5:02 am

Michal Dalecky píše:
Dusan píše:Ahojte, jaký používate přepínače pro ovládání přestavníků PECO? Předpokládám, že pro přestavení přestavníku musí být jen "mžikový" impuls proudu. Dík za tip. Chtěl bych něco jako jsou pákové přepínače klasické, ale, aby se dalo jen "ťuknout" do správného směru. Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně. Předem díky. :roll:
Prestavniky PECO jsou pomerne robusni a impulz nemusi byt mzikovy. Staci klasicka tlacitka. Udelal jsem test a obetoval jeden prestavnik. Pripojil jsem jej na trvale napeti a spalil se po cca 20 sekundach. Na tlacitka mohou byt pripojene kondenzatory, ktere zajisti svym nabojem jak impulz, tak kapacitu. Myslim, ze kolegove v diskuzi poslou radi schema, ktere nemam :(


Já už delší dobu pro přestavení přestavníků PECO používám k plné spokojenosti tlačítka (http://www.ges.cz/?page=index&of=1&gcat ... ES06500548)
Martin HO
 

Příspěvekod pavlin74 » pon 08 bře, 2010 8:38 am

Zdravím,poradí někdo prosím co dělám špatně? Na přehození přestavníku Peco PL-10 zapojeného na trafo FZ1(16Vstřídavé napětí), jsem použil starou klávesničku, co jsem měl doma.Ale při přestavování se kontakty někdy nechtějí rozpojit a opalují se. Je na ní proud moc velký,nebo je třeba použít jiný přepínač,popř. kondenzátor? Předem díky.
pavlin74
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 20 lis, 2009 8:34 am

Příspěvekod Myšpulín » úte 09 bře, 2010 5:39 am

Sice přestavníky Peco neznám, ale zde na diskuzi (a nejen zde) se tvrdí, že mají opravdu velký odběr. Viděl jsem je a mohu říci, že konstrukce tomu nasvědčuje. Použil bych tlačítka (ne přepínače), která snesou větší proudy. Hledat v katalozích. Nevím, jestli výrobce dodává i nějaký leták s uvedenými hodnotami proudu pro doporučené napětí. Ví někdo více?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Martin HO » úte 09 bře, 2010 6:28 am

Dlouhodobě používám tlačítka : http://www.gme.cz/cz/p-m312-bl-p630-043.html, (1,0 A), která s rezervou vydrží dlouhodobě vydrží opakované současné přehození 2 přestavníků PECO.

Potřebuji-li sepnutí více přestavníků najednou (tlačítkem stavím celou vlakovou cestu), spínám přestavníky pomocí 12V relé RAS http://elektricke-ovladani-oken.alarm-a ... r-1215.htm s výstupem který snese trvale až 15 A.
Naposledy upravil Martin HO dne pát 16 dub, 2010 5:25 am, celkově upraveno 3
Martin HO
 

Příspěvekod ondras » pát 16 dub, 2010 5:08 am

Oživil bych ještě toto téma ..
Chtěl bych se zeptat jaké přepínače používáte,protože všechny odkazy jsou již nefunkční ?? :cry: teda až na to relé,ale to je mi zatím nanic.
Elektrika není moje silná stránka a radši se zeptám :wink:
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod intelpetr » pát 16 dub, 2010 2:45 pm

Taky bych se o tomhle chtěl něco dovědět 8)
Obrázek

HO lama
intelpetr
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon 22 bře, 2010 5:55 pm
Bydliště: Tratě 340 a 257

Příspěvekod ondras » pát 16 dub, 2010 4:02 pm

intelpetr píše:Taky bych se o tomhle chtěl něco dovědět 8)

Jsem si toho málem nevšiml.
Martin HO "uploudnul" svůj příspěvek za což mu děkuju a v pondělí jedu na nákup :wink:
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alexander » pát 16 dub, 2010 5:21 pm

ondras,
cez víkend si ešte skús preštudovať toto:
http://ostramo.parostroj.net/clanky/ovl ... yhybek.htm
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků