PECO přestavníky

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod dnovy » úte 26 dub, 2011 4:13 pm

Dobrý den, mám následující problém. Použil jsem u skrytého nádraží adeaptéru Pl-12. Chtěl jsem si ulehčit práci:-) a neveyřezávat otvory zespodu a ted brečím na výdělkem...Elektromagnetický přestavník v držáku nedrží, po pár přehozeních se povysune. Navíc občas nemá sílu přehodit vyhýbku, tak nevím kde je problém. Poradí někdo? Dík
Zapojení Pl12 jsem udělal podle návodu zde http://www.litomysky.cz/n/pecoprest.htm
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod rroommaann » stř 01 čer, 2011 8:18 pm

Ahoj. Poradí mi někdo, jestli se pro pohon přestavníků PECO PE-10 dá použít staré trafo od Pika 16 V? Máte někdo zkušenost?
Popř. jak přestavníky PECO napájíte? Díky, Roman
rroommaann
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 06 kvě, 2011 4:42 pm

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod ondras » ned 03 črc, 2011 1:33 pm

rroommaann píše:Ahoj. Poradí mi někdo, jestli se pro pohon přestavníků PECO PE-10 dá použít staré trafo od Pika 16 V? Máte někdo zkušenost?
Popř. jak přestavníky PECO napájíte? Díky, Roman

Já používám toto trafo : http://www.ges.cz/cz/tst-100-117-GES07506944.html
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod diego.dan » ned 03 črc, 2011 2:05 pm

rroommaann píše:Ahoj. Poradí mi někdo, jestli se pro pohon přestavníků PECO PE-10 dá použít staré trafo od Pika 16 V? Máte někdo zkušenost?
Popř. jak přestavníky PECO napájíte? Díky, Roman



Zcela bez problémů.Používám.
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod Pitrs » pát 15 črc, 2011 8:32 pm

Dobrý den, měl bych takový dotaz. Zda by se přestavníky PECO nechali ovládat stejnosměrným napětím 18 V.
Pitrs
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24 srp, 2010 5:56 pm
Bydliště: Mělník

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod Martin HO » sob 16 črc, 2011 4:41 am

Nechají, i když nižší napětí by asi bylo lepší. Nicméně při "mžikovém" spínání by to meměl být problém.
Martin HO
 

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod VojtikJ » čtv 01 bře, 2012 7:36 pm

Dobrý den. chtěl jsem se zeptat.
Mám k dispozici zdroják od PC, někdo mi tvrdí že to stačí na kolejiště a někdo zase říká že to je málo. Zde jsem prolezl snad všechno co se dalo, ale stejně z toho nejsem moudrý.
Výhybky chci přestavovat pomocí PECO přestavníků, přičem mi jednou řekli že to stačí a podruhý že by to mohlo přestavníky "odrovnat".
Na pohon kolejiště to postačuje, ale na přestavování výhybek si nejsem jist :( dokázal by mi někdo prosím poradit? Zda zdroj od PC mi stačí, nebo zda se mám shánět po jiným zdroji.
předem děkuji.
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod male zvire » čtv 01 bře, 2012 8:36 pm

Záleží na tom jak silný ten zdroj je. Zjisti si kolik každá větev dokáže trvale dávat ampér a spočítej si jestli je to víc než odběr kolejiště.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod VojtikJ » čtv 01 bře, 2012 9:41 pm

aha, mno... tak to budu muset prokonzultovat s někým osobně kdo se v tom vyzná více, myslel jsem že znalosti elektriky mám teda větší :D
pan prodavač u Nás mi říkal že můžu spálit přestavník i díky ňákým cyklům, jaky to má na to má vliv? se mi zdá že tomu začínám rozumět čím dál tím míň :( :D
děkuji
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod PetrL » pát 02 bře, 2012 9:17 am

VojtikJ píše:Mám k dispozici zdroják od PC, někdo mi tvrdí že to stačí na kolejiště a někdo zase říká že to je málo. Zde jsem prolezl snad všechno co se dalo, ale stejně z toho nejsem moudrý.
Výhybky chci přestavovat pomocí PECO přestavníků, přičem mi jednou řekli že to stačí a podruhý že by to mohlo přestavníky "odrovnat".
Na pohon kolejiště to postačuje, ale na přestavování výhybek si nejsem jist :( dokázal by mi někdo prosím poradit? Zda zdroj od PC mi stačí, nebo zda se mám shánět po jiným zdroji.
předem děkuji.


Píšeš, že jsi zde prolezl snad všechno - četl jsi i tuto sekci? viewtopic.php?f=7&t=2476&hilit=PC+zdroj+bezpe%C4%8Dnost Doporučuji pročíst celou a pak zvážit všechna pro a proti s ohledem na své znalosti z elektrotechniky.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod VojtikJ » stř 28 bře, 2012 11:40 pm

tak zdroj dám radši jinej. A ještě jsem se chtěl zeptat, mám PECO přestavník i s aretační podložkou, určitě tu má někdo zkušenosti se spojením, či konbinaci PECO přestavníky(+ar. deska) s výhybkou od Tilligu (TT). Chtěl jsem se zeptat jak to kdo vyřešil, nebo čím si ještě pomohl. Pokud se někdo najde ocenil bych fotografii. Zatím jsem na nic nenarazil a to brouzdám a hledám už docela dlouho. předem děkuji za rady :)
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod Lukas » pon 21 led, 2013 2:11 pm

Chci se zeptat jestli to jde na prepinac klasickej? a daji se pouzit na piko a-glais?a muzu to napajet trafem od pika? 16V stridavej? a nevite kde se daji sehnat ?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod vobabaz » pon 21 led, 2013 7:53 pm

VojtikJ píše:A ještě jsem se chtěl zeptat, mám PECO přestavník i s aretační podložkou, určitě tu má někdo zkušenosti se spojením, či konbinaci PECO přestavníky(+ar. deska) s výhybkou od Tilligu (TT). Chtěl jsem se zeptat jak to kdo vyřešil, nebo čím si ještě pomohl.

PECO PL10 používám na Tillig výhybky EW2, přizpůsobené jsou takhle:
http://vobabaz.rajce.idnes.cz/Ruzne/#PECO.jpg
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod Lukas » čtv 07 úno, 2013 10:00 pm

tak jsem si poridil Peco prestavnik PL-10W a rikam katastrofa ,pouzitin na vyhybce Piko A-gleis a po dvou prehozeni se vyhybka rozpadla, a za druhe prestavnik na jednu stranu prehodi a na druhou se vrati zpatky do te pozice kde byl predtim, nevite co stim?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Re: PECO přestavníky

Příspěvekod Houmr » pát 08 úno, 2013 7:34 am

No to je jasný Piko A gleis na to prostě nejsou dělaný proto se ti rozpadla :P , ale teď rada, asi by bylo lepší mechanizmus od pika vyhodit a pak použít pod přestavník upínací desku s aretační pružinkou od Peca.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků