Osvětlení Bmto od Kuehen - TT

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Osvětlení Bmto od Kuehen - TT

Příspěvekod Delude » pon 13 črc, 2009 7:51 pm

Tak dalsim "vyrobkem" z dilny budejovickych modelaru je stavebnice osvetleni do patroveho vozu od firmy Kuehen. Samozrejme, ze vykresy plosnych spoju a "jak na to" bude k dispozici vsem. Zitra bych dodal potrebne vykresy, fotky, navody atd.. Bude o to mit nekdo zajem? :-)

http://www.kzmcb.net/view.php?cisloclanku=2009070001
Naposledy upravil Delude dne sob 18 črc, 2009 10:50 am, celkově upraveno 1
TT-analog, III, IV, V
Delude
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 09 led, 2008 12:39 am

Re: Osvětlení Bmto od Kuehen - TT

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 13 črc, 2009 7:57 pm

Delude píše:Tak dalsim "vyrobkem" z dilny budejovickych modelaru je stavebnice osvetleni do patroveho vozu od firmy Kuehen. Samozrejme, ze vykresy plosnych spoju a "jak na to" bude k dispozici vsem. Zitra bych dodal potrebne vykresy, fotky, navody atd.. Bude o to mit nekdo zajem? :-)


Určitě !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Osvětlení Bmto od Kuehen - TT

Příspěvekod Jirka1 » úte 14 črc, 2009 5:07 am

Delude píše:Tak dalsim "vyrobkem" z dilny budejovickych modelaru je stavebnice osvetleni do patroveho vozu od firmy Kuehen. Samozrejme, ze vykresy plosnych spoju a "jak na to" bude k dispozici vsem. Zitra bych dodal potrebne vykresy, fotky, navody atd.. Bude o to mit nekdo zajem? :-)

To mě taky zajímá!
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod michalz » úte 14 črc, 2009 7:51 am

Delude napsal:
Tak dalsim "vyrobkem" z dilny budejovickych modelaru je stavebnice osvetleni do patroveho vozu od firmy Kuehen. Samozrejme, ze vykresy plosnych spoju a "jak na to" bude k dispozici vsem. Zitra bych dodal potrebne vykresy, fotky, navody atd.. Bude o to mit nekdo zajem? Smile

To mě taky zajímá!

Tak to sem hoď to se bude hodit :D [/quote]
TT - anolog, "Zatím" U profil ,V epocha s Pulzní regulací
Uživatelský avatar
michalz
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát 27 bře, 2009 1:01 pm

Příspěvekod michalz » úte 14 črc, 2009 7:52 am

Delude napsal:
Tak dalsim "vyrobkem" z dilny budejovickych modelaru je stavebnice osvetleni do patroveho vozu od firmy Kuehen. Samozrejme, ze vykresy plosnych spoju a "jak na to" bude k dispozici vsem. Zitra bych dodal potrebne vykresy, fotky, navody atd.. Bude o to mit nekdo zajem? Smile

To mě taky zajímá!

Tak to sem hoď to se bude hodit :D
TT - anolog, "Zatím" U profil ,V epocha s Pulzní regulací
Uživatelský avatar
michalz
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát 27 bře, 2009 1:01 pm

Příspěvekod Jan Svatoň » úte 14 črc, 2009 6:47 pm

Ahoj, mne to určitě taky zajímá a bude se hodit. Díky Honza S.
TT, DCC
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Osvětlení Bmto od Kuehen - TT

Příspěvekod Delude » čtv 16 črc, 2009 8:10 pm

tak jsem Vám připravil slíbený popis. Doufám, že se bude líbit.:-)
Ale dalo to zabrat.:-)
http://www.kzmcb.net/view.php?cisloclanku=2009070001
TT-analog, III, IV, V
Delude
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 09 led, 2008 12:39 am

Osvětlení Bmto od Kuehen - TT - včetně koncového světlení

Příspěvekod Mirek Moc » úte 22 pro, 2009 12:38 pm

Podařilo se mi celkem slušně a hlavně za málo peněz ( náklady do 80Kč )osvětlit patrový vůz od Kuehn. Tak nechám na vás jak to zhodnotíte. Udělal jsem i návod, ale nevím jak ho publikovat. Kdyby měl někdo zájem , pošlu na mail.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod TTmili » ned 27 pro, 2009 9:01 am

To jsou moc pěkný řešení, ale v digitálu to asi moc nevyužiju. Docela by mě zajímalo jestli jste už někdo vyzkoušel ten Kuehn dekodér, píšou že má 4 výstupy takže by se v soupravě 2-4 vozů daly ovládat koncová světla i vnitřní osvětlení naprosto bez problému. Zbytek by byl samozřejmě osvětlenej takhle, podle těhle návodů a pouze v jednom voze (nejspíš v krajním kvůli koncovým světlům) by byl ten dekodér. Má s tím tedy někdo zkušenosti nebo budu "zase první" :D ?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Mirek Moc » pon 28 pro, 2009 4:25 pm

Celý návod na stavbu je zveřejněn na webových stránkách Jirky Sládka. :D Jirko Díky.
http://kolejiste.jbchocen.cz/index.php? ... &Itemid=82
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod PatMat55 » stř 06 led, 2010 4:36 pm

Mohu se zeptat zda někdo nemá návod jak udělat odběr proudu z kolejí na osvětlení vagonu? Přiložit nějak drátek ke kolům nebo nemáte někdo nějaké fotografie jak to praktikujete vy, děkuji
PatMat55
 
Příspěvky: 66
Registrován: sob 14 bře, 2009 8:44 pm

Příspěvekod TTmili » stř 06 led, 2010 8:39 pm

Jde o to o jaký vagon se jedná. Pokud jsou to dvouosé pak bych to řešil přes mosazná pouzdra uložení a to tak aby všechna kola byla vodivě spojená s osou a osa uprostřed izolována. Pokud u čtyř a více nápravových vozů nabýzí se více řešení. Pro příklad opět pouzdra, ale už s klasicky jednostraně izolovanými nápravami (míň problémů se sháněním). Verze je taky sbírat proud nějakým drátkem nebo plíškem rovnou z osky (je to o něco rozumější než z disku kola, není totiž kladen tkový odpor otáčení). Jinak bych to asi neviděl, jinačí způsoby jsou daleko víc komplikovaný a kolikrát brání i dobrým jízdním vlastnostem.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava


Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků