Programátor PIC

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Staré PC

Příspěvekod jima » stř 11 bře, 2009 1:35 am

Jo to by mohl být ten problém,protože já mám novej komp novou základní desku na které není integrovanej COM port jen konektor na desce pro připojení konektoru COM na kabelu do zadních šuplíků,zejtra to zkusim na starším kompu co má integrovanej com port a to jsem zvedav co to udělá :-)
jima
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 09 bře, 2009 3:16 pm

JDMI

Příspěvekod Jojo » stř 11 bře, 2009 4:53 pm

Skus v nastaveni ,OPTIONS/Programing nastavenie iba zaskrknute policko "Verify during proraming.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Příspěvekod jima » stř 11 bře, 2009 8:38 pm

to už jsem zkoušel a to samé,dával jsem to do jiného PC a to samé BEZNADĚJ!!!!!!!
každopádně zkoušim udělat RCD Proframmer podle http://feng3.cool.ne.jp/en/rcd.html
tak jsem zvědav jestli aspoň tenhle pojede!!
jima
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 09 bře, 2009 3:16 pm

JDMI

Příspěvekod Jojo » čtv 12 bře, 2009 7:41 am

Mne to písalo tu istu chybu ale po tejto zmene to funguje bez problemov. Tak asi len skusit ine. Tiez som nad tým maturoval.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Příspěvekod jima » pát 13 bře, 2009 11:39 am

Tak už mi to fachá,nechápu to ale po všech pokusek s nastavováním to nešlo,tak jsem pak odletoval SMD kondíky a odpor,pak je zas znovu přiletoval a už to fachčí!! možná studenej spoj??? hlavně že už to běhá.
Každopádně díky všem za pomoc... :D
jima
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 09 bře, 2009 3:16 pm

Re: Programátor PIC

Příspěvekod Jojo » stř 02 úno, 2011 9:03 am

Je možné pomocou tohto naprogramovat PIC 16F690. Ako ho mám osadit PIC ma 20 vývodov a programator 18??? :shock: :shock:
http://www.belza.cz/digital/jdm.htm
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Programátor PIC

Příspěvekod JeeL » stř 02 úno, 2011 10:08 am

Ono niekedy stačí použiť "Přítele Googla".

Mal by sa dať použiť cez ICSP rozhranie. Treba ale použiť vhodný software k programátoru, ktorý daný PIC a programátor podporuje. Napríklad WinPIC 800. Niekde som čítal, že sa dajú použiť aj nastavenia pre 16F874. Overené ale nemám.
Ján Lipták, HO - ČSD-IV. Ep. zatiaľ v štádiu plánovania, DCC HomeMade
JeeL
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 16 říj, 2007 8:37 am
Bydliště: Bratislava

Re: Programátor PIC

Příspěvekod Jojo » stř 02 úno, 2011 10:43 am

JeeL píše:Ono niekedy stačí použiť "Přítele Googla".

Mal by sa dať použiť cez ICSP rozhranie. Treba ale použiť vhodný software k programátoru, ktorý daný PIC a programátor podporuje. Napríklad WinPIC 800. Niekde som čítal, že sa dajú použiť aj nastavenia pre 16F874. Overené ale nemám.

Mám Win PIC 800. Skor mi ide o to, ako ho osadit. Posledné nohy nechat trčat??? Aby som ho hned neodpísal. :o :o :o
Naposledy upravil Jojo dne stř 02 úno, 2011 10:57 am, celkově upraveno 1
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Programátor PIC

Příspěvekod male zvire » stř 02 úno, 2011 10:53 am

Na naprogramování součástky nemusí být zapojené všechny "nožičky". Stačí jich cca 5 nebo 6. Stáhni si datasheet součástky a tam vyčteš co máš připojit kam.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Programátor PIC

Příspěvekod JeeL » stř 02 úno, 2011 10:56 am

Ako som už písal. Treba ho programovať cez ICSP rozhranie. To znamená, nedávať PIC do pätice, ale pripojiť ho extra cez ICSP rozhranie. Podľa katalógu pripojiť výstupy z JDM Programera, na PIC (môže byť už osadený v DPS) a naprogramovať. Toto je výhoda programovania cez ICSP, že PIC môže byť osadený v DPS,. Výhoda hlavne pri SMD. Treba si to pozrieť na googli, najdeš tam dosť veľa odkazov.
Ján Lipták, HO - ČSD-IV. Ep. zatiaľ v štádiu plánovania, DCC HomeMade
JeeL
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 16 říj, 2007 8:37 am
Bydliště: Bratislava

Re: Programátor PIC

Příspěvekod Jojo » stř 02 úno, 2011 11:03 am

Dík. Išlo mi o to ,či to už niekto konkretne cez tento prípravok a WinPIC800 nerobil. Robil som len 12F.. a 16F628 bez problemov. :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Programátor PIC

Příspěvekod harmi » stř 02 úno, 2011 1:00 pm

Jojo píše:Je možné pomocou tohto naprogramovat PIC 16F690. Ako ho mám osadit PIC ma 20 vývodov a programator 18??? :shock: :shock:
http://www.belza.cz/digital/jdm.htm

A ten napis na belzovej stranke:
!!! Jen pro informaci !!!
Nedoporučuji ke stavbě - nepodařilo se mi ho spolehlivě rozchodit. Nakonec jsem odpálil port v PC, takže další zkoumání programátoru zde nebude.

nie je dostatocne demotivacny?

Na http://www.datasheetcatalog.com som pozrel nohy a podla mna 16F690 ma o dost inak nohy nez 16F8x, cize bez inej objimky to nepojde. Ale mozno ani s nou.
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Re: Programátor PIC

Příspěvekod Jojo » stř 02 úno, 2011 4:49 pm

harmi píše:
Jojo píše:Je možné pomocou tohto naprogramovat PIC 16F690. Ako ho mám osadit PIC ma 20 vývodov a programator 18??? :shock: :shock:
http://www.belza.cz/digital/jdm.htm

A ten napis na belzovej stranke:
!!! Jen pro informaci !!!
Nedoporučuji ke stavbě - nepodařilo se mi ho spolehlivě rozchodit. Nakonec jsem odpálil port v PC, takže další zkoumání programátoru zde nebude.

nie je dostatocne demotivacny?

Na http://www.datasheetcatalog.com som pozrel nohy a podla mna 16F690 ma o dost inak nohy nez 16F8x, cize bez inej objimky to nepojde. Ale mozno ani s nou.


Harmi, ja som to samozrejme čítal ,ale mne ten programator 2 roky funguje bez problémov. :D :D :D :D
Len teraz som narazil na problém z 16F690 len ten asi podla všetkého nepojde. Išlo mi to či to niekto neriešil.
Nevieš poradit bližšie. :roll: :roll: Treba postavit a hladat uplne íný programátor???? SW mám WinPIC 800. Zas pre jeden PIC sa mi ani moc nechce. :lol: :lol: Takže som išiel cestou manšieho odporu. :P
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Programátor PIC

Příspěvekod TTJozsi » stř 02 úno, 2011 6:11 pm

Kludne si to naprogramuj s WinPic800 a jdm, aj ja som to sním programoval...
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Re: Programátor PIC

Příspěvekod Jojo » stř 02 úno, 2011 7:00 pm

TTJozsi píše:Kludne si to naprogramuj s WinPic800 a jdm, aj ja som to sním programoval...

Ako to mám zapojit??????????? Pošli niečo. :shock:
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků