Programátor PIC

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Programátor PIC

Příspěvekod jima » pon 09 bře, 2009 3:20 pm

Mám na vás prosbu,postavil jsem si programátor pic dle www.belza.cz/digital/jdm.htm zapojil jsem přes com do počítače zapnu program icprog programátor to najde,když necám číst PIC tak se zdá vše v pořádku,ale když zadám hex program pro el mag přestavníky a nechám nahrát do PIC,postupně se vše nahrává,ale nakonci mi to napíše Verify failed at address 0000h! netušíte někdo kde by mohl být problém???

Ještě jsem zkusil program PicProg4U - zadám PIC16F6278A - JDM Programmer ,vše se tváří OK ale na kon ci mi to zas píše hlášku-- Device definition file is not found! A diferent device was selected or device definition file is defective.

Opravdu to nechápu vše je přesně podle návodu nastavení v programu snad také..
Prosím o radu moc by mi to pomohlo!!!
Ještě se zeptám jakou máte vy zkušenost s tím JDM Programátorem funguje vám dobře??
Předem díky za odpověď
jimam
jima
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 09 bře, 2009 3:16 pm

Příspěvekod Rudolf » pon 09 bře, 2009 4:23 pm

K čemu ho máš připojený ? JDM potřebuje klasický plnohodnotný sériový port nikoli převodník USB-sériový port jak je to dnes moderní...
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

programátor PIC

Příspěvekod jima » pon 09 bře, 2009 4:37 pm

mám to připojený normálně přez COM 1 9pin rovnou z kompu žádnej převodník nepoužívám,jen to mám zapojené na prodlužovacím kabelu.Vše komunikuje JDM programmer to najde na com 1 přečte pic v poho ale při nahrávání hex souboru to na konci hodí tu hlášku jak jsem psal předtím?? jestli není nějaká chybka v nastavení programu moc to nechňápu :D
jima
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 09 bře, 2009 3:16 pm

Příspěvekod TTJozsi » pon 09 bře, 2009 8:21 pm

Ahoj,
chyba je v jdm!!!!!!!
neni upravená na programovanie 16F628!
nožičku 10 RB4 treba zapojiť cez 10K odpor na Vss.
treba trošku upraviť plošák!
ja to tiež používam.
TTJozsi
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

JDM

Příspěvekod jima » pon 09 bře, 2009 10:44 pm

V JDM podle mě by chyba bejt neměla je udělán přesně podle návodu i s úpravou pro PIC16F628A ten odpor 10k na VSS je i kondenzátor 4,7 nF, a 1 nF, keramický přesně podle návodu:::
Ale dočetl jsem se Že by to mohlo být v ovladačích pro ICprog je to možné? opravdu už netuším jak to dát dopořádku :-(
jima
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 09 bře, 2009 3:16 pm

Příspěvekod Houmr » úte 10 bře, 2009 6:33 am

No mě ho dělal kolega z "DCC koleje" a funguje mi to naprosto k mé spokojenosti, zkus se optat u něho.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: programátor PIC

Příspěvekod michal_n_cz » úte 10 bře, 2009 10:00 am

jima píše:mám to připojený normálně přez COM 1 9pin rovnou z kompu žádnej převodník nepoužívám,jen to mám zapojené na prodlužovacím kabelu.Vše komunikuje JDM programmer to najde na com 1 přečte pic v poho ale při nahrávání hex souboru to na konci hodí tu hlášku jak jsem psal předtím?? jestli není nějaká chybka v nastavení programu moc to nechňápu :D

Může to být i délkou toho kabelu. Já jsem to rozchodil takhle:
Obrázek
ta hláška odpovídá tomu, že nenaprogramoval vůbec nic. Samozřejmě ten 10k odpor tam taky musí být. Já jsem to vyřešil tak, že mám takovou mezipatici, která má všechny nepotřebné vývody odstraněny, aby se to pěkně vyndávalo z toho programátoru - zároveň jsem na ni zapojil ten rezistor použij např. schéma zde:
http://www.bezstarosti.cz/elec/picprog_ ... g_7405.htm
je to v dolní části stránky, to nahoře se týká jiného programátoru.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: programátor PIC

Příspěvekod PaMi » úte 10 bře, 2009 12:16 pm

jima píše:mám to připojený normálně.....,jen to mám zapojené na prodlužovacím kabelu.Vše .........:D

Má ten prodlužovák opravdu zapojené všechny piny?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

PIC

Příspěvekod jima » úte 10 bře, 2009 12:25 pm

tak přesně takhle jsem to zapojil do kompu,a pořád to samé!!zapojil jsem to bez kabelu přímo na COM a ten odpor 10k tam je také tak nechápu asi jsem v pr... ic prog jsem také nastavoval všemožně dle návodu a pořád ten problém přetrvává.Ještě to zkusím dát do staršího PC který ma COM1 i COM2 ale podle mě to bude pořád stejné :cry:
jima
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 09 bře, 2009 3:16 pm

Re: PIC

Příspěvekod michal_n_cz » úte 10 bře, 2009 12:48 pm

jima píše:tak přesně takhle jsem to zapojil do kompu,a pořád to samé!!zapojil jsem to bez kabelu přímo na COM a ten odpor 10k tam je také tak nechápu asi jsem v pr... ic prog jsem také nastavoval všemožně dle návodu a pořád ten problém přetrvává.Ještě to zkusím dát do staršího PC který ma COM1 i COM2 ale podle mě to bude pořád stejné :cry:

Já jsem s tím měl taky problémy na jednom PC jsem to nerozchodil ani jsem si nebyl jistý který COM je který na PC to není označené. Pak jsem vyzkoušel starší pentium III s Win XP - má jen jeden COM:-) a šlo to hned. Může to být i tím, že prostě napětí na seriovém portu není dostatečné - JDM programátor to bere přimo z portu. Já jsem si i psal s p. Belzou a mu dokonce ten jeho programátor port odpálil.
Mezitím jsem začal stavět jiný programátor pro paralerní port podle http://www.cmail.cz/doveda/konstrukce/index.htm ten má separátní napájení a port je oddělen přes invertory. S tím se taky trápil - problémy na PC s XP jsem to na žádném nerozchodil. Na starším PC s WIN98 mi to chodí pěkně a dobrý soft se mi jeví PBrener - má třeba autodetekci procesoru a pěkně hlídá OSCAL u některých procesorů.
Michal N.
Naposledy upravil michal_n_cz dne úte 10 bře, 2009 9:20 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Rudolf » úte 10 bře, 2009 3:26 pm

S WIN XP je problém, že nepovolují přímou komunikaci programu se sériovým nebo paralelním portem. Proto to ve WIN98 chodí a v XP ne.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod vvitty » úte 10 bře, 2009 4:16 pm

kdyz vidim tu fotku, doporucuji pouzivat radeji precizni patice. Tyhle se po case vymackaji a pak je tam blby kontakt... to jen na okraj a zcela mimochodem.

V.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod michal_n_cz » úte 10 bře, 2009 5:46 pm

vvitty píše:kdyz vidim tu fotku, doporucuji pouzivat radeji precizni patice. Tyhle se po case vymackaji a pak je tam blby kontakt... to jen na okraj a zcela mimochodem.
V.

Ano, někam jinam raději precizní nebo žádnou a PIC programovat přes ICSP. Ale do programátoru se mi ta obyčejná osvědčila - lépe se PIC vyndává a líp se odstraňují ty nepotřebné kontakty. Jinak ta přímo v programátoru je stará TESLA bakelitová, pozlacené kontakty.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod michal_n_cz » úte 10 bře, 2009 5:58 pm

Rudolf píše:S WIN XP je problém, že nepovolují přímou komunikaci programu se sériovým nebo paralelním portem. Proto to ve WIN98 chodí a v XP ne.
Konkrétně JDM na sériovém portu mi s ICprog na XP funguje a nepochybně to funguje více lidem.
Když jsem zkoušel ten paralerní (TAIT), tak tam třeba nainstalovat na ten port ovladač, pár jsem jich vyzkoušel, ale nepřišel jsem na to s ICprog se mi při Hardware Check sekal. PBreneh programátor nenašel, něco jsem dělal špatně. Jeden mi trochu fungoval, ale naprogramoval jen část soíftu, možná problém s nějakým časováním, zkoušel jsem různá nastavení, nakonec jsem to rozchodil na těch W98, tam se jen něco nakopíruje do tuším windows/system.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod TTJozsi » úte 10 bře, 2009 7:45 pm

Nemôže byť chyba v počítači samotnom,na matičnej doske? myslím teraz na com port v počítači, ako starý je počítač? ja mám staršiu p4 staršiu matičnú dosku a ked dobre viem tak novšie počítače nemaju dostatočné napätie na com portoch! to bola len taká myšlienka či náhodou nie tam je problém.
ja používam pod XP ICprog1.05F, WinPicProgrammer,WinPic800,PicPgmProgrammer.
S jdm som naprogramoval bežné Pická 16f84A,628A,690 ale aj 12F629.
a to všetko v poriadku!
TTJozsi
TT,DCC vlastná výroba,Zimo MX63,64,640,NOHAB
TTJozsi
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 12 zář, 2008 4:57 pm
Bydliště: SK Vydrany

Další

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků